چهارم چهارم: رفاه در تغذیه جامع


آنها می گویند که 12-13 هفته اول پس از زایمان “سه ماهه چهارم” را تشکیل می دهد ، زیرا نوزاد همچنان به عنوان عادت مادر به دنیای خارج تبدیل می شود. این هفته ها خیلی چیزها از نظر تغییر و تکامل برای نوزاد و مادر اتفاق می افتد.

به سختی می توان تجربیات خود را در یک پاراگراف کوچک در مورد اینکه بچه دار شدن چگونه خلاصه می شود خلاصه کرد ، بنابراین من آن را به دسته هایی تقسیم می کنم. این بیشتر به تجربیات من مربوط می شود (تا نحوه تغییر نوزاد) و امیدوارم که برای دیگران نیز طنین انداز شود!

خواب

خواب احتمالاً بزرگترین چالش ما بود. من نمی توانم بگویم مدی به شدت خواب آلود است ، در واقع ، او دوره های خواب واقعا شگفت انگیزی داشته است. اما در ابتدا ، من با آن سختی زیادی کشیدم من خواب. در چند هفته اول ، من فکر می کنم این ترکیبی از همه تغییرات هورمونی مرتبط با این گذار بزرگ زندگی (بیشتر در مورد آن بعدا) بود ، اما من واقعاً با خواب دست و پنجه نرم می کردم. من همیشه کسی بوده ام که به شرایط کافی برای خواب خوب نیاز دارد. باید تاریک باشد (من به همین دلیل واقعاً در طول روز برای خوابیدن تلاش می کنم) ، من به سکوت کامل و کامل احتیاج دارم و باید واقعاً آرام باشم. بچه دار شدن تقریباً همه این موارد را تغییر می دهد! مدی در ابتدا بسیار بلند بود ، بنابراین من دائماً صداهای کوچک را می شنیدم و به آنها واکنش نشان می دادم. همچنین ، تغییر مداوم زمان بیدار شدن / غذا بدن من را کاملاً گیج می کند. نیمه های شب گاهی اوقات بیش از یک ساعت بلند می شد و وقتی بالاخره به خواب رفت ، من بیدار بودم. سپس دراز کشیدم و از تمام خوابی که نمی خوابیدم وحشت کردم. من دائماً او را بررسی می کردم / مطمئن می شدم که او خوب است ، خیلی گرم / سرد نیست ، که نفس می کشد و غیره.

پس از چند هفته ، این وضعیت بسیار بهبود یافته است. من خود را با بچه دار شدن در اتاقمان وفق داده ام و اکنون به تک تک صداهایی که می دهد واکنش نشان نمی دهم. همچنین فکر می کنم آنقدر خسته شده ام که می توانم راحت تر بخوابم. او همچنین شروع به خوابیدن طولانی مدت کرد ، که برای من بسیار بزرگ است ، زیرا به این ترتیب من می توانم در مقایسه با تمام این بیداری های مداوم ، قسمت خوبی از زمان را بخوابم.

شیر دادن

صادقانه می گویم ، تغذیه با شیر مادر یک چالش بوده و مطمئناً فراز و نشیب هایی نیز داشته است. از همان ابتدا ، وقتی مدی متولد شد ، او هرگز غذای خواری نداشت. خوشبختانه من مقدار زیادی تهیه کردم ، بنابراین ما هیچ مشکلی در آنجا نداشتیم ، اما گاهی اوقات احساس می کنم که من مدام سعی می کنم او را به خوردن غذا وادار کنم و او این همه علاقه مند نیست.

سرانجام به چندین مشاور شیردهی مراجعه کردم و ما تشخیص دادیم که مدی زبان و لب دارد. این فوق العاده جدی نبود (آنها در واقع آن را در بیمارستان تشخیص دادند ، اما به ما گفتند منتظر بمانید و ببینید آیا مشکلی ایجاد می شود یا نه) ، اما در حدود دو ماه شروع به ایجاد مشکلاتی برای ما کرد.

سرانجام ما مشکل را حل کردیم ، اما آن تفاوت فوری “شب و روز” نبود که من به آن امیدوار بودم. در طول پنج هفته آینده ما 4-5 بار در روز با او ورزش کردیم و دوبار در هفته به پزشک متخصص کایروپراکتیک مراجعه کردیم. احساس می کنم ما بالاخره در چند هفته گذشته پیشرفت های زیادی را شروع کرده ایم. من نمی گویم ما 100 هستیم ، اما حداقل 75 better بهتر هستیم ، که پیشرفت بزرگی است. امیدوارم در ماه های آینده نیز اوضاع بهتر شود.

تناسب اندام

پیاده روی اصلی ترین تمرین من در این دوره پس از زایمان بود. من سعی می کنم هر روز برای پیاده روی با کودک و کنزی بیرون بروم و این واقعاً به وضعیت روانی من کمک می کند تا کمی آفتاب و هوای تازه دریافت کند. من همچنین چندین کلاس یوگا و چند تمرین در خانه انجام داده ام ، اما صادقانه بگویم من معمولاً بیش از حد خسته هستم / حوصله انجام کاری به طور مداوم را ندارم. و من کاملاً با آن موافقم. این دوره کوتاهی از زندگی من است و من فقط بر کودک / سلامتی خود تمرکز می کنم و این زمان مناسبی برای فشار آوردن به خودم برای انجام یک نوع برنامه تناسب اندام دقیق نیست.

حالت ذهنی

هفته های اول برای من واقعا سخت بود. تغییر هورمون ها ، کم خوابی و گذر به زندگی با نوزاد تازه متولد شده واقعاً مرا از بین برد. من خیلی عاشق بچه بودم ، اما در بعضی مواقع احساس وحشت می کردم. من فکر می کنم من کمی اضطراب پس از زایمان داشتم / کودک دچار بلوز می شد زیرا من هر روز گریه می کردم و واقعاً نمی توانم دلیل آن را مشخص کنم. من مخصوصاً با برنامه عصر و انتقال از روز به شب دست و پنجه نرم می کردم. من واقعاً نگران این بودم که خواب آن شب چگونه خواهد بود ، به علاوه من شروع به وحشت می کنم و به همه این سناریوهای وحشتناک در سرم فکر می کنم. من دائما نگران بودم که ممکن است اتفاقی برای بچه بیفتد. همچنین زمان زیادی را در Google / Facebook صرف کرده ام و به دنبال تجربیات دیگران هستم. این باعث ایجاد استرس زیادی در من می شد زیرا نظرات زیادی در مورد “درست” یا “غلط” برای کودک وجود داشت. سرانجام من دنبال کردن بسیاری از حساب ها را متوقف کردم و متوجه شدم که به جای جستجوی مداوم در اینترنت ، باید به غرایز خود اعتماد کنم / از اطرافیانم مشاوره بگیرم. به علاوه ، هنگامی که دوباره به خواب رفتم ، بیشتر شبیه خودم شدم (واقعاً شگفت انگیز است که کم خوابی چه کاری می تواند با یک فرد انجام دهد). در حال حاضر من به حالت عادی برمی گردم (در بیشتر موارد) اگرچه فکر می کنم این واقعیت که من اکنون پدر و مادر هستم همیشه اضطراب بیشتری خواهد داشت!

گذار

من مدتهاست که به نوزاد امیدوارم و دعا می کنم و در حالی که احساس می کردم برای این کودک کاملاً آماده هستم ، فکر نمی کنم شما بتوانید آمادگی کامل داشته باشید. این یک انتقال بزرگ از رفتن از یک زن و شوهر به یک بچه دار شدن است ، و همچنین از توانایی انجام کارها در هر زمان که می خواهید و در حال حاضر تمام زندگی خود را بر اساس برنامه دیگران تنظیم کنید. در حالی که من به هیچ وجه آن را تغییر نمی دهم ، به عنوان یک شخص واقعاً مستقل و عادت داشتم هر زمان که می خواستم کارها را انجام دهم ، این یک تغییر بزرگ برای من بود. پس از چند هفته ، از زمانی که توانستم مدی را با خود ببرم ، اوضاع بسیار بهبود یافته است. اما در چند هفته اول بسیار عجیب بود که عملاً در تمام ساعات روز در خانه باشید. خوشبختانه ما در آن مدت تعداد زیادی از دوستان و خانواده خود را دیدیم که بسیار کمک کرد. من اکنون بسیار بیشتر به روال عادی عادت کرده ام و این برایم طبیعی است / طبیعی است و من واقعاً عاشق وقت گذرانی در خانه با او هستم ، اما به زودی با بازگشت به کار همه چیز برای من تغییر می کند.

ما در حال حاضر تقریباً در 4 ماهگی هستیم و همه چیز به روشی بسیار مثبت پیشرفت کرده است. با این اوصاف ، من می دانم که با هر مرحله عظیمی ، چالش های جدیدی پیش روی ما قرار خواهد گرفت. اما این حسابی بود که درست در پایان 12 هفته نوشتم. مثل همیشه ، برای خواندن و هر گونه سوال / نظر متشکرم! من سعی می کنم نیمه وبلاگ را به طور مرتب به روز کنم ، اما همه چیز در این منطقه بسیار شلوغ است ، بنابراین نمی توانم با اطمینان بگویم چه زمانی برمی گردم ، اما پست های زیادی دیگر دارم که می خواهم در مورد پیش بینی ها ، بارداری و دوره پس از زایمان ، بنابراین اگر سوالی دارید مشخصات خود را به من اطلاع دهید!

دیدگاهتان را بنویسید