چهار آزادکار ایرانی فینالیست شدند / یک نماینده به کشتی گیر رسید


به گزارش خبرگزاری مهر، در پایان دور مقدماتی وزن هفتم دور دوم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا، امیرمحمد نوازی در وزن ۴۵ کیلوگرم، گلامرضا اسدی در وزن ۵۱ کیلوگرم، عرفان علیزاده در وزن ۹۲. کیلوگرم محمدرضا لطفی تا 110 کیلوگرم راهی فینال می شود. آنها متوجه شدند و سجاد پیردای 60 کیلوگرم نیز در رده بندی این مسابقه قرار گرفت.

نتایج رزمندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن منهای 45 کیلوگرم امیرمحمد نوازی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل مونکتوگز آمگلان از مغولستان به برتری رسید. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی از سد بزرگ بردی آشیرقلیف از تاجیکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. نوازی امشب برای کسب مدال طلا به مصاف نینگاپا گناور از هند می رود.

در دسته تا 48 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور 7 کشتی گیر برگزار می شود، امیررضا تیموری زاد در گروه 4 نفره قرار گرفت. او در دور اول با نتیجه 11-0 مغلوب لئو آکاگی از ژاپن شد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل منهدال دارخانبات از مغولستان با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و در دور سوم مقابل شوبهام آچاپاله از هند با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 51 کیلوگرم گلمرضا اسدی در دور نخست 5 بر 2 عبدیکلیکوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۹ عباس بیک کوبیلوف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. اسد در فینال به مصاف آیتانوف از قزاقستان می رود.

در وزن 55 کیلوگرم ابوالفضل شمسی پور در دور نخست با نتیجه 13 بر صفر مقابل جونگ پیل یونگ از کره جنوبی به برتری رسید. وی در دور دوم مقابل اودسوران باتجو از مغولستان با نتیجه 6 بر 2 شکست خورد و با شکست مغول مبارز در نیمه نهایی شمسی پور از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم سجاد پیریه در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر محبوب علم از بنگلادش را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 4 بر 4 مغلوب جواهر چولیبوف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این مبارز در دیدار فینال، پیردائی به دیدار رده بندی رفت. او در این دیدار به مصاف سورابه از هند می رود.

در وزن 92 کیلوگرم عرفان علیزاده در دور نخست با نتیجه 4 بر یک مقابل شیرزاد پویونوف از ازبکستان پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر حاج علی اف از ترکمنستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. علیزاده در این مرحله با نتیجه 3 بر 2 از سد ساحل جاگلان از هند گذشت و راهی دیدار فینال شد. حریف کشورمان در دیدار فینال کمیل کوراگلیف از قزاقستان است.

در وزن 110 کیلوگرم محمدرضا لطفی در دور نخست رنساندارجا منخاتار از مغولستان را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر حکمتولو قربانوف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. لطفی در این دیدار به مصاف پارتیک داشموک از هند می رود.

دیدگاهتان را بنویسید