چگونه به شوهرم بگویم که چقدر ناراحتم تا به بهبود رابطه مان کمک کنم؟ “یک هزار.”


گفتگو در ابراز ناراحتی، ناراحتی شوهر، ناراحتی زوجین

ابراز ناراحتی از سوی شوهر

راه های ابراز ناراحتی و عصبانیت از سوی همسرش

تفاوت در رفتار، تحصیلات و نگرش ها می تواند ناخواسته باعث ناراحتی زوج ها شود. ابراز اندوه به همسر، اگر به صورت سازنده و با گفتگوی مؤثر و صادقانه انجام شود، می تواند به بهبود روابط زوجین کمک کند.

یکی از تکنیک هایی که زوج ها برای موفقیت در زندگی باید بیاموزند روش صحیح ابراز غم و اندوه است، شما باید یاد بگیرید که غم و اندوه خود را به صورت سازنده بیان کنید تا مشکلات کاهش یابد و رفتار هر دوی شما اصلاح شود. وقتی تحت تأثیر شدت درماندگی یا عصبانیت خود قرار می گیرید، معمولاً نمی توانید موضوع را درک کنید و به جای رفع ناراحتی های قبلی، ناراحتی های جدیدی ایجاد کنید.

معمولاً اولین واکنش افراد وقتی شریک زندگیشان کاری می کند که باعث ناراحتی آنها می شود عصبانیت است، اما باید سعی کنید در هنگام عصبانیت کمی از خود فاصله بگیرید و محل را ترک کنید و به خود فرصت دهید تا آرام شوید و بتوانید درست فکر کنید. میتونی خودت رو جای شوهرت بذاری

از دید شوهرت نگاه کن، فکر می کنی کاری کردی که شوهرت عصبانی شد، دوست داری سرت جیغ بزنه و مورد آزار قرار بگیره؟

پس باید طوری رفتار کنید که می خواهید با شما رفتار شود. علاوه بر این، اگر بتوانید خشم خود را کنترل کنید و با آرامش به دنبال راه حل مشکلات باشید، گام بزرگی در جهت تثبیت زندگی مشترک خود برداشته اید.

قبل از اینکه چیزی به همسرتان بگویید، باید علت اصلی ناامیدی خود را پیدا کنید و با او صحبت کنید. در مقاله بعدی به شما خواهیم گفت که چگونه غم خود را با همسرتان در میان بگذارید.

چگونه به همسرم بگویم که ناراحت هستم؟

نکته مهم این است که وقتی از چیزی ناراحت هستید و می خواهید مشکل را حل کنید، فقط در مورد همان مشکل صحبت کنید نه همه مشکلات گذشته.

درست است، این را می توان دور زد – اما نه مگر اینکه شما یک تکنسین باشید که مدت زیادی است که می داند چه کاری انجام می دهد. از چه چیزی ناراحت هستید و حتما بحث شما به بیراهه می رود.

پس روی مشکل فعلی تمرکز کنید و دقیقاً به او بگویید چه چیزی باعث شده که احساس بدی داشته باشید و به او گوش دهید و به او فرصت دهید تا آن را جبران کند.

اگر فرصت صحبت رو در رو ندارید، می توانید برای او نامه بنویسید. در این صورت می توانید با بررسی نامه حرف خود را اصلاح کنید و چیزی از قلم نیفتد.

 چگونه اندوهم را به شوهرم ابراز کنم، چگونه اندوهم را به همسرم بگویم، ابراز ناراحتی و اندوه به همسرم

مکالمه هنگام ابراز ناراحتی

قبل از ابراز ناامیدی افکار خود را هماهنگ کنید

قبل از صحبت کردن، بهتر است با خودتان خلوت کنید، چند نفس عمیق بکشید و چند سوال ساده از خود بپرسید تا افکارتان به هم برسند.

از چی ناراحتم

همسرم چه گناهی کرد؟

چه احساسی در من ایجاد می کند که اشتباهی که همسرم مرتکب شده است؟

همسرم برای جبران اشتباهش چه کند؟

هنگامی که آرام شدید و افکار خود را تثبیت کردید، آماده هستید تا اندوه خود را به شوهرتان ابراز کنید.

سطح ناراحتی را اندازه گیری کنید

اگر همسرتان کاری انجام داده که باعث ناراحتی شما شده است، قبل از گفتن آن به خودتان فکر کنید. آیا ناامیدی شما منطقی است یا یک سوء تفاهم بوده است؟ آیا راهی برای نادیده گرفتن ناامیدی وجود دارد؟ اگر به خاطر یک مشکل کوچک و بی اهمیت ناراحت و عصبی هستید، چرا آن را به عنوان یک نکته مطرح نکنید؟

اما اگر عصبانیت و نارضایتی شما منطقی، غیرقابل تحمل و نادیده گرفته شده است و به همان اندازه که در ذهن شما یک سوء تفاهم است تقصیر شوهرتان است، بهتر است به دنبال راه حلی باشید تا دیگر تکرار نشود.

ابراز ناراحتی و ناراحتی از همسرم چگونه به شوهرم بگویم از دست او ناراحت هستم ابراز ناراحتی از همسرم

ابراز ناراحتی و ناراحتی از طرف شوهر

از ابراز ناراحتی دوری کنید

اگر از دست همسرتان ناراحت و عصبانی هستید، بهتر است کمی با خود خلوت کنید و مدت کوتاهی از شریک زندگی خود دور شوید تا بتوانید عصبانیت خود را کنترل کنید.

خشم و ناامیدی خود را روی کاغذ پاک کنید

وقتی با خودتان خلوت می کنید، آنچه را که می خواهید به همسرتان بگویید بنویسید، این روش عصبانیت غیرمنطقی و انفجاری شما را از بین می برد، تا زمانی که حرفی برای گفتن دارید به نوشتن ادامه دهید.

وقتی سخنرانی خود را تمام می کنید، وقتی آنها را می خوانید، بسیاری از جملات غیر منطقی و غیرمنصفانه به نظر می رسند. حالا بهتر می توانید روی دلیل منطقی ناراحتی خود تمرکز کنید و در مورد آن با همسرتان صحبت کنید. در بیشتر مواقع متوجه می‌شوید که عصبانیت شما برای اتفاقی که افتاده است بسیار زیاد است و ممکن است اصلاً نیازی به پیگیری آن نداشته باشید.

دنبال پیروزی نباش

برای حل مشکلات زناشویی نباید برای پیروزی در میدان تلاش کنید و جای خود را بگیرید، بلکه باید سعی کنید احساسات واقعی خود را به گونه ای بیان کنید که همسرتان شما را درک کند و همچنین یک استراق سمع داشته باشید. تا او را بفهمد و دلیل رفتارش را بفهمد.

گاهی اوقات همسرتان از کاری که انجام داده پشیمان می شود اما نمی داند برای رفع ناراحتی شما چه کند. به او بگویید دوست دارد چه کاری برای شما انجام دهد، مانند اینکه بخواهد شما را بشنود یا عذرخواهی کند یا فقط شما را در آغوش بگیرد.

اما سعی نکنید رفتار او را کنترل کنید و در نهایت با همفکری راه حل مناسبی برای مشکل خود پیدا کنید تا در این زمینه خاص باعث رنجش نشوید.

روش صحیح صحبت کردن هنگام ابراز ناامیدی

نوع جملاتی که هنگام ابراز رنجش به کار می برید، به جای اینکه مدام همسرتان را سرزنش کنید و با جملات خود به او حمله کنید و عصبانیت را تشدید کنید و بگویید فلان کار را انجام داده اید، می تواند نتیجه گفتگو را در زمان ناراحتی تعیین کند. ناراحتم کردی…

روی احساسات خود تمرکز کنید و در مورد خودتان صحبت کنید تا احساسات حمایتی او را بیدار کنید، مثلا بگویید من زندگی می کنم، آنها مرا نادیده می گیرند، من احساس شکستگی می کنم و …

اگر همسرتان با ناراحتی و عصبانیت از شما سوال می پرسد، اگر عصبی هستید، بهتر است به او پاسخ ندهید، گاهی اوقات سکوت بهتر از صحبت کردن است، می تواند بدون افزایش عصبانیت طرف مقابل شما را ناراحت کند.

 ابراز ناراحتی به همسر، ابراز ناراحتی به همسر، چگونه غم خود را به شوهرم بگویم

ابراز ناراحتی به همسر

به او زنگ نزنید و به صورتش نگاه نکنید

رفتار شما، زمانی که متفاوت از همیشه باشد، ممکن است نشان دهنده این باشد که از دست همسرتان ناراحت هستید و او بدون هیچ حرفی از شما سوءتفاهم خواهد کرد.

اگر شوهرتان بی دلیل سر شما داد می زند، به جای پاسخ دادن، نمی توانید نام او را در حین گفتگو بگویید یا وقتی با شما صحبت می کند به چهره او نگاه کنید.

اگر رابطه شما صمیمی و عاشقانه است و همیشه با محبت به چهره او نگاه کرده اید و هنگام خطاب به او نامش را به زیبایی گفته اید، بلافاصله متوجه تغییر رفتار و ناراحتی شما می شود و سعی می کند اشتباه را اصلاح کند و از شما عذرخواهی کند. . فضای رمانتیک رابطه به حالت عادی باز می گردد.

به حرف همسرت گوش کن

پس از ابراز ناامیدی، باید به شوهرتان فرصت دهید تا همه چیزهایی را که می گوید به شما بگوید. به طور کلی، باید ناامیدی خود را به فرصتی برای شناخت بهتر یکدیگر تبدیل کنید تا به نتایج دلخواه برسید و به بهبود رابطه خود کمک کنید.

عصبانیت اگر به شکلی سالم و بی ضرر بیان شود، می تواند رابطه شما را تقویت کند.

آیا همسرم متوجه ناراحتی من شد؟

اگر واکنش درست و آگاهانه ای نسبت به شرایط داشته باشید، قطعا همسرتان متوجه ناراحتی شما می شود و سعی می کند با رفتار خود حال شما را بهتر کند. رفتارهای زیر نشان می دهد که همسرتان متوجه ناراحتی شما شده و سعی در جبران آن دارد:

1 – مهربان باشید: شوهرتان مهربان است و می خواهد با اخلاق خوب به شما نشان دهد که دیگر از دست شما عصبانی نیست.

2- شوخ طبع باشید: سعی می کند شما را بخنداند و احساس بهتری داشته باشید و عصبانیت و استرس شما را کاهش دهد.

3- عذرخواهی می کند: اگر ابراز ناراحتی و پشیمانی کرد، به دلیل جدی بودن اشتباهش، اندکی در پذیرش عذرخواهی او تأخیر بیندازید، باید بداند که چقدر از اشتباه او ناراحت شدید.

4- از شما می خواهد که با یکدیگر صحبت کنید: می تواند سعی کند پس از اینکه متوجه ناراحتی شما شد، شما را به گفتگوی صادقانه دعوت کند تا از بدتر شدن مشکلات جلوگیری کند.

مجموعه: گروه روانشناسی Bitotech

دیدگاهتان را بنویسید