چگونه می توانم از سفارت فنلاند وقت بگیرم؟


آشنایی با نحوه بدست آوردن آن زمان سفارت فنلاند برای افرادی که قصد دریافت یکی از انواع ویزای فنلاند را دارند ضروری است. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اخذ ویزای فنلاند در سال های اخیر برای ایرانیان با مشکلات زیادی همراه بوده است و افرادی که شرایط سفارت فنلاند را نداشته باشند نمی توانند ویزای فنلاند دریافت کنند. البته این صحبت ها بیشتر در مورد ویزای توریستی فنلاند است و در صورتی که متقاضیان دعوت نامه ای از دوست، آشنا و یا یکی از اعضای خانواده نداشته باشند، نمی توانند ویزای توریستی دریافت کنند.

اما شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند، ویزای سرمایه گذاری و …. متفاوت هستند. به طور کلی با توجه به عوارض اخذ ویزای فنلاند، بهتر است افرادی که برای اولین بار قصد دریافت ویزای شینگن فنلاند را دارند از کارشناسان مهاجرتی تورهای اروپا که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرند.

انواع زمان سفارت فنلاند

بسته به اینکه متقاضیان ویزای فنلاند قصد اقامت کوتاه مدت یا طولانی مدت در فنلاند را دارند، یکی از انواع وقت سفارت فنلاند را دریافت خواهند کرد.

سفارت فنلاند به طور کلی دو نوع زمان حضور در سفارت را برای متقاضیان در نظر می گیرد. افرادی که قصد اقامت کمتر از 90 روز یا سه ماه در این کشور را دارند باید از سفارت فنلاند وقت کوتاه مدت بگیرند.

اما افرادی که قصد اقامت بیش از 90 روز در این کشور را دارند باید از سفارت وقت بلندمدت بگیرند.

البته همانطور که گفته شد گرفتن وقت سفارت آسان است اما سوال اصلی این است که آیا ویزای شما پذیرفته می شود یا خیر؟ بهتر است قبل از اقدام برای هر نوع ویزای فنلاند در مورد شرایط ویزای فنلاند و مدارک مورد نیاز برای ویزای فنلاند تحقیق کنید. اگر در سه ماه گذشته دعوتنامه، حرکت مالی صحیح و صورت حساب ندارید، برای ویزای فنلاند اقدام نکنید. زیرا تمامی ویزاها بدون این مدارک رد می شوند.

توصیه ما این است که قبل از پرکردن فرم درخواست ویزای فنلاند با کارشناسان مهاجرت مجموعه توریستی یوروپتورز تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان در این زمینه کمک بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

ساعات کاری سفارت فنلاند حضوری است یا آنلاین؟

برای گرفتن وقت سفارت فنلاند، متقاضیان باید ابتدا به وب سایت رسمی آژانس VFS Global مراجعه کرده و فرم درخواست آنلاین ویزای فنلاند را پر کنند. توجه داشته باشید که باید از فرم درخواست ویزای فنلاند پرینت بگیرید. سفارت فنلاند برای مصاحبه وقت ندارد. اما لازم است متقاضیان اخذ فنلاند مدارک لازم جهت اخذ ویزای فنلاند را به صورت حضوری در دفتر VFS ارائه نمایند. به همین دلیل باید از قبل وقت سفارت داشته باشند و این کار را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

مراحل اخذ وقت سفارت فنلاند

اولین قدم برای تعیین وقت سفارت فنلاند مراجعه به سایت رسمی آژانس VFS Global نماینده سفارت این کشور در ایران می باشد.

پس از بازدید از وب سایت، متقاضیان باید فرم درخواست ویزای فنلاند را پر کنند.

برای این کار ابتدا باید یکی از انواع ویزای فنلاند را انتخاب کرده و با توجه به نوع ویزا مدارک لازم را ارائه دهند.

لازم به ذکر است که هنگام پر کردن فرم درخواست ویزا از وارد کردن اطلاعات اضافی و غیر ضروری خودداری کنید. زیرا ممکن است این اطلاعات اضافی برای شما مشکل ایجاد کند و روند اخذ ویزای شما را به تاخیر بیندازد.

پس از تکمیل فرم درخواست ویزا و ارسال آن، ایمیلی از دفتر کارگزاری VFS Global برای متقاضی ارسال می شود. این ایمیل حاوی اطلاعاتی در مورد تاریخ و روز بازدید از سفارت فنلاند است. متقاضیان باید در دفتر جهانی vfs در تاریخ و ساعت مشخص شده آماده شوند و مدارک لازم را برای دریافت ویزای فنلاند ارائه دهند.

معمولا بعد از دو هفته کاری وقت سفارت برای متقاضیان تعیین می شود و پس از ارسال مدارک و بررسی توسط سفارت فنلاند، ارسال پاسخ ویزا برای متقاضیان بین دو تا سه هفته کاری زمان می برد.

بهتر است متقاضیان هنگام پر کردن فرم درخواست ویزای فنلاند، برنامه سفر خود را مشخص کنند. زیرا سفارت فنلاند با توجه به تاریخ سفر و رزرو بلیط هواپیما زمان را برای متقاضیان تعیین می کند تا قبل از سفر کارهای مربوط به اخذ ویزا را انجام دهند.

زمان سفارت فنلاند

زمان سفارت فنلاند برای متقاضیان توسط نمایندگی رسمی سفارت آن کشور یعنی. vfs global. متقاضیانی که برای ویزای فنلاند اقدام کرده اند می توانند از سفارت وقت بگیرند و پس از دو هفته به دفتر کارگزاری مراجعه کنند.

آدرس دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال میدان هاروی، خیابان موسوی، مجتمع تجاری هاروی، طبقه 4 می باشد، داوطلبان می توانند از یکشنبه تا پنجشنبه هر هفته از ساعت 8 الی 17 به این دفتر کارگزاری مراجعه کنند.

فرم های تکمیل شده درخواست ویزای فنلاند که به صورت آنلاین ارسال شده اند نیز باید به صورت دستی تکمیل شوند یا فرم پرینت شده باید در روز درخواست به دفتر آژانس تحویل داده شود. در روز مراجعه به دفتر کارگزاری، متقاضیان نیازی به مصاحبه ندارند. اما برای گرفتن اثر انگشت، ثبت اطلاعات بیومتریک و ارائه مدارک لازم برای ویزای فنلاند باید به این اداره مراجعه کنند.

پرداخت هزینه ویزای فنلاند و هزینه وقت سفارت فنلاند نیز الزامی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تعیین وقت سفارت فنلاند و مراحل رزرو وقت سفارت این کشور می توانید با کارشناسان مهاجرت تور اروپا تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی اروپا تورز با برگزاری تورهای اروپا و اخذ ویزای کشورهای اروپایی به هموطنان عزیز کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن ویزای اروپا را دریافت کنند. همانطور که گفته شد فنلاند و سایر کشورهای اروپایی شرایط سخت گیرانه ای برای صدور ویزا برای اتباع ایرانی دارند و تنها در صورت اطلاع از قوانین کشورها و استفاده از مشاوره می توانید موفق به اخذ ویزای این کشورها شوید. درخواست ویزای خود را با کمک و راهنمایی کارشناسان ارسال کنید.

در غیر این صورت ممکن است درخواست ویزای شما رد شود و سفر شما به تاخیر بیفتد. توجه به شرایط و ضوابط ویزای فنلاند و استفاده از مشاوره متخصصین در این زمینه می تواند به شما در این زمینه کمک کند.