چگونه می توان اعتیاد به قند را کنار گذاشت؟


امروز ما در مورد اعتیاد به قند و راههای ترک آن صحبت خواهیم کرد. دلیل انتخاب این موضوع این است که امروز ، در مشاوره من ، یکی از مراجعین گفت که هر زمان که در موقعیت استرس زا قرار می گیرد ، به خوردن شیرینی اشتیاق دارد و این به یک دور باطل تبدیل شده است که باعث می شود احساس گناه کند.

قبل از شروع ، بیایید با درک اعتیاد به قند شروع کنیم. این یک اعتیاد احساسی یا روانی به قند یا غذاهای شیرین است تا احساس بهتری داشته باشید. خوردن شکر مواد مخدر و دوپامین را در بدن ما آزاد می کند. دوپامین یک انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در مدار پاداش مرتبط با رفتارهای اعتیادآور دارد. هنگامی که یک رفتار خاص باعث ترشح بیش از حد دوپامین می شود ، احساس افزایش بالایی می کنید ، که شما را بیشتر در معرض زندگی مجدد قرار می دهد. سپس این رفتار را بارها و بارها تکرار کنید ، بنابراین مدار را بیشتر تقویت کنید.

شکر به تمام سلول های مغز تغذیه می کند. مغز شما همچنین شکر را به عنوان پاداشی می بیند ، که باعث می شود بیشتر از آن بخواهید. اگر اغلب شکر زیادی مصرف می کنید ، این پاداش را تقویت می کنید. ترک عادت ممکن است برای شما سخت باشد ، اما غیر ممکن نیست!

چگونه قند موجود در غذا را تشخیص دهیم؟

شکر انواع مختلفی دارد. وقتی برچسب غذا را می خوانید ، مدتی وقت بگذارید تا جلد را برگردانید و برچسب را بخوانید. متوجه خواهید شد که دو ستون وجود دارد ، یعنی قندهای رایگان و قندهای اضافی. قندهای رایگان شامل هر دو می شوند: قندهایی که به طور طبیعی در عسل و آب میوه و شکر موجود در غذاها و نوشیدنی ها یافت می شود ، در حالی که قندهای افزوده شده شامل کلماتی مانند گلوکز ، شربت ذرت ، شکر قهوه ای ، دکستروز ، مالتوز و ساکارز است. این قندهای اضافه شده در ستون لیست مواد تشکیل دهنده محصول ذکر شده است.

برخی از غذاهای دارای قند شامل نوشیدنی های انرژی زا ، نوشابه های الکلی ، نوشابه ، نوشیدنی های میوه ای و قهوه و چای شیرین هستند. سایر منابع آشنا تنقلات هستند. اینها فقط نباید واضح باشند ، مانند کلوچه ، کلوچه ، دونات و بستنی. همچنین می توانید آنها را در مقادیر زیادی در محصولاتی مانند نان ، سس سالاد ، گرانول و حتی ماست بدون چربی پیدا کنید. بنابراین ، آگاهی از ترفندهای تبلیغاتی بسیار مهم است. بدون چربی به معنای بدون قند نیست و حتی بدون قند به معنی بدون قند نیست. این بدان معناست که اگرچه ممکن است قند نداشته باشد ، اما دارای شیرین کننده های مصنوعی است که اگر بیشتر نباشد ، به اندازه قند مضر هستند.

عوارض جانبی اعتیاد به قند –

اعتیاد مزمن به قند می تواند منجر به بسیاری از اثرات منفی سلامتی مانند اسیدیته ، التهاب ، نفخ ، گاز ، مه مغزی ، خستگی شدید انرژی و تحریک پذیری شود. سایر اثرات ممکن است شامل نوسانات خلقی ، تحریک پذیری عصبی ، دیس بیوز ، پیری سریع پوست ، آکنه و بثورات ، رنگدانه های پوستی ، آلرژی ، بثورات و عدم تعادل هورمونی باشد. در صورت عدم برخورد صحیح و تغییر شیوه زندگی مناسب ، مانند این مورد ، کاهش مصرف قند می تواند بعداً زمینه را برای بیماری ها فراهم کند. بنابراین ، سیگنال های بدن خود را بفهمید و هنگامی که سعی می کند از شما بخواهد که با قند راحت عمل کنید. آنچه امروز فقط یک سیگنال است ، فردا ممکن است زنگ خطر باشد.

راههای جلوگیری از هوس قند –

 • روزه داری متناوب را تمرین کنید
  ما تعداد زیادی از مشتریان خود را در حال حاضر از روزه شبانه روز پیروی می کنیم ، و نتیجه ای که آنها با روزه داری مشاهده کرده اند چیزی جز یک معجزه نیست. در طول روزه داری ، گرلین کاهش می یابد و لپتین افزایش می یابد. گرلین هورمون گرسنگی است که به شما می گوید وقتی گرسنه هستید. لپتین هورمون سیری است که به شما می گوید چه زمانی سیر هستید.
 • جوانه های چشایی خود را دوباره آموزش دهید
  بسیاری از اوقات ما به دنبال شیرینی ها هستیم زیرا بیش از حد به طعم آنها معتاد شده ایم. حتماً شنیده اید که بسیاری از مردم هوس خوردن چیزهای شیرین بعد از غذا می کنند. این به این دلیل است که ما بیش از حد به آن عادت کرده ایم. به طور مشابه ، برای غلبه بر اعتیاد ، ما باید جوانه های چشایی خود را آموزش دهیم تا از چیزهای شیرین کمتر لذت ببرند. وقتی به خوردن غذاهای کم شیرین عادت می کنید ، آنها را کمتر می خواهید.
 • دور از چشم و دور از ذهن
  حتماً این را قبلاً شنیده اید و به من اعتماد کنید ، این کار برای رهایی از هوس قند معجزه می کند. با ذخیره آب نبات ، کوکی ها و سایر غذاهای غنی از قند در کمد و یخچال خود را وسوسه نکنید.
 • به مصرف کربوهیدرات تصفیه شده خود توجه کنید
  کربوهیدراتهای ساده به سرعت وارد جریان خون می شوند ، که به سرعت سطح قند خون را بالا می برد و متعاقباً سطح انسولین را افزایش می دهد. بدون فیبر ، پروتئین و چربی در غذای خود ، کربوهیدراتهای ساده به تنهایی شما را سیر یا سیر نمی کند و به زودی میل بیشتری به غذا خواهید داشت. کربوهیدراتهای مناسب را انتخاب کنید: کربوهیدراتهای پیچیده برای فیبر ، شامل چربی های خوب و پروتئین های با کیفیت در وعده غذایی خود باشید. برخی از نمونه های کربوهیدرات ساده شامل آرد تصفیه شده ، آب نبات ، شکر روی میز ، نوشابه و غیره است. نمونه هایی از کربوهیدراتهای پیچیده عبارتند از آجیل ، دانه ها ، لوبیا ، حبوبات و غلات کامل و سایر موارد.
 • تفاوت بین گرسنگی فیزیکی و گرسنگی احساسی را درک کنید
  ما همیشه برای رفع گرسنگی غذا نمی خوریم. بسیاری از ما همچنین برای از بین بردن استرس یا کنار آمدن با احساسات ناخوشایند مانند غم ، تنهایی ، اضطراب یا کسالت به غذا روی می آوریم. گاهی اوقات ، استفاده از غذا به عنوان پاداش یا تشویق من لزوماً چیز بدی نیست. اما ، وقتی غذا خوردن به مکانیزم اصلی مقابله تبدیل می شود ، در چرخه ناسالم گیر می کنید که در آن احساس یا مشکل طبیعی هرگز حل نمی شود. گرسنگی احساسی را نمی توان با غذا پر کرد. ممکن است غذا خوردن در حال حاضر احساس خوبی داشته باشد ، اما احساساتی که باعث غذا خوردن شد هنوز وجود دارد. از این رو ، ما همیشه باید برای تمرین علت توجه با تمرین ذهن آگاهی تلاش کنیم.
 • کیفیت خواب
  کمبود خواب باعث تغییرات هورمونی می شود. گرلین ، هورمونی که گرسنگی را کنترل می کند ، افزایش می یابد و باعث می شود بیشتر غذا بخورید. علاوه بر این ، ما سطح انرژی پایینی را در طول روز تجربه می کنیم ، که ما را وادار به خوردن غذاهای شیرین می کند ، در حالی که تمام نیاز بدن ما به خواب کافی است.
 • درستش کن
  یک تمرین خوب به ترشح هورمون های شادی مانند سروتونین کمک می کند ، در نتیجه به ما کمک می کند تا با اعتیاد کنار بیاییم و ما را مشغول نگه داریم.
 • کمبود مواد معدنی را بررسی کنید
  وقتی به رژیم های غذایی مدرن متوسل می شویم ، باعث کمبود مواد معدنی در بدن می شود. در طول رژیم غذایی ، اشتیاق به غذاهایی مانند محصولات قندی ، چیپس یا نامکنین، این می تواند باعث شود که شما رژیم را به طور کامل کنار بگذارید و به رژیم غذایی بازگردید. مواد معدنی مهم شامل روی ، منیزیم ، کروم و کلسیم است. گاهی اوقات می توان خستگی ناشی از کمبود آهن را با هوس قند اشتباه گرفت.
 • اسانس ها را بو کنید یا منتشر کنید
  برخی از روغنهای اساسی که به اعتیاد به قند کمک می کنند ، نعناع و شوید هستند که با تحریک هورمون سیری مغز ، رازیانه و دارچین با سرکوب اشتها و اسطوخودوس و لیمو ترش با بهبود سطح استرس.
 • چالش ها را بپذیرید
  شرکت در یک چالش هفتگی یا دو هفته ای بدون قند با خانواده و دوستان می تواند به شما انگیزه دهد تا در مسیر همگام باشید.

جایگزین های شکر و دستور العمل ها را امتحان کنید

ما نباید از شیرینی دست بکشیم. ما باید سعی کنیم جایگزین های طبیعی جایگزین شکر مانند عسل ، حبه ، شکر نارگیل و استویا را انتخاب کنیم. دفعه بعد که هوس شکر کردید ، این دستور العمل های وبلاگ ما را که مخصوص دندان شیرین شما طراحی شده است ، امتحان کنید. به یاد داشته باشید که از آن در حد اعتدال لذت ببرید ، زیرا هر چیز بیش از حد بد است.

YouCare همه چیز مربوط به شماست

شما نمی توانید از یک فنجان خالی بریزید. بنابراین قبل از تغذیه جهان خود را بسازید. You Care همه چیز مربوط به شماست. – لوک کوتینیو

ما یک تیم / اکوسیستم متشکل از متخصصان تغذیه بالینی ، متخصصان تغذیه ، مربیان باتجربه ، متخصصان یوگا ، مشاوران احساسی ، پزشکان آلوپاتی واجد شرایط و پزشکان هومیوپاتی هستیم که رویکرد 360 درجه ای را در پیش گرفته و با ترکیب دارو و شیوه زندگی ، زندگی را متحول می کنند. ما با تأکید بر چهار رکن سلامت ، بر پیشگیری و بهبود جامع کار می کنیم: تغذیه متعادل ، ورزش مناسب ، خواب با کیفیت و سم زدایی احساسی.

ما انسانها محصول طبیعت هستیم. از این رو ، هنگامی که در قوانین و محدوده طبیعت عمل می کنیم ، بهترین رشد را داریم. این شامل نحوه غذا خوردن ، حرکت ، خوابیدن ، فکر کردن ، چشم انداز معنوی ما است که می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

ما معتقدیم که به علت اصلی و فردیت زیستی که به شما به عنوان یک فرد منحصر به فرد احترام می گذارد پرداخته ایم. بهبودی زمانی شروع می شود که به دارو احترام بگذاریم و همچنین فراتر از آن تمرکز کنیم. ما به شما کمک می کنیم محیط بیرونی و داخلی مناسب را ایجاد کنید که به هوش بدن شما کمک کند تا در پیشگیری ، بهبود و بهبود نقش داشته باشد.

برنامه های سبک زندگی یکپارچه و پیشگیرانه ما به صدها هزار نفر کمک کرده است که بیماریهایی مانند سرطان ، دیابت ، تیروئید ، بیماریهای قلبی عروقی ، خودایمنی ، ایمنی پایین تا سایر سندرمهای نادر را مدیریت کنند.

شما می توانید در مورد سفرهای متغیر زندگی و توصیفات قدرتمند افرادی که از سراسر جهان آمده اند اینجا بخوانیدبه

تیم ما اینجاست تا به شما کمک کند. با کلیک کردن روی اینجا یا رزرو مشاوره ، به برنامه های سلامتی یکپارچه ما بپیوندید تا در مسیر درست راهنمایی شوید. با ما تماس بگیرید 18001020253 یا به [email protected] بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید