کاهش سریع وزن به طرز شگفت انگیزی بدون گرسنگی


این امر متابولیسم را بین 80 تا 100 کالری در روز بهبود می بخشد. رژیم های سرشار از پروتئین اشتها و پرخوری عصبی را تا 60 درصد کاهش می دهد. همچنین ، برای برخی از افراد ، وسوسه خوردن غذا در اواخر شب یا نیمه شب آنقدر شما را سیر می کند که به طور متوسط ​​روزانه 441 کالری کمتر مصرف می کنید.
پروتئین مهمترین ماده مغذی برای کاهش وزن است.

کربوهیدرات سبزیجات کم است

کلم بروکلی
· گل کلم
اسفناج
· گوجه فرنگی
کلم
کلم
· کاهو
خیار

از پر کردن بشقاب خود با این سبزیجات نترسید. رژیم غذایی با گوشت و سبزیجات حاوی فیبر ، ویتامین ها و مواد معدنی است ، تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای سالم ماندن ، که به کاهش سریع وزن نیز کمک می کند.

منابع سالم چربی
· روغن زیتون
· روغن نارگیل
روغن آووکادو
· کره

2-3 وعده غذا در روز بخورید و اگر گرسنه هستید ، می توانید چهارمین وعده غذایی را نیز اضافه کنید. از خوردن چربی های سالم نترسید. اگر رژیم کم کربوهیدرات و کم چربی را انتخاب کنید ، شکست خواهید خورد. این نوع رژیم باعث گرسنگی شدید ، ناراحتی و در نهایت ترک این برنامه می شود.

وزنه برداری

با کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی سالم برای کاهش سریع وزن ، ورزش ضروری نیست ، اما همچنان توصیه می شود. برای کاهش سریع وزن با ورزش ، بهترین روش این است که 3-4 بار در هفته به باشگاه بروید ، بدن خود را گرم کنید و وزنه بزنید.
اگر برای اولین بار است که به باشگاه می روید ، حتماً در مورد نحوه بلند کردن وزنه با مربی خود صحبت کنید. کاهش وزن کالری زیادی می سوزاند و از کاهش متابولیسم جلوگیری می کند. به خاطر داشته باشید که کاهش متابولیسم مهمترین عارضه جانبی کاهش وزن سریع است.
مطالعات نشان داده است که با کاهش چربی بدن ، می توانید ماهیچه نیز بسازید.
اگر وزنه زدن گزینه مناسبی برای شما نیست ، انجام برخی از ورزش های هوازی ، مانند پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری یا شنا مفید خواهد بود.
هفته ای یک بار استراحت کنید و به خودتان اجازه دهید کربوهیدرات های مورد علاقه خود را در آن روز مصرف کنید. اکثر مردم آخر هفته ها استراحت می کنند.

تاثیر ورزش بر کاهش سریع وزن

شما باید منابع کربوهیدرات سالم را انتخاب کنید ، منابع کربوهیدرات سالم عبارتند از:

· برنج
·
· ا
سیب زمینی
· سیب زمینی شیرین
میوه های مختلف

اما به یاد داشته باشید که فقط یک روز در هفته را به کربوهیدرات اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که این کربوهیدرات ها ضروری نیستند ، اما می توانند باعث تولید برخی هورمون های چربی سوز مانند لپتین و هورمون تیروئید شوند.

ممکن است روزی که استراحت می کنید مقداری وزن اضافه کنید ، اما این وزن به آب نیز مربوط می شود ، که بعد از استراحت ظرف یکی دو روز از بین می رود.
در برنامه کاهش وزن سریع ، تا زمانی که کربوهیدرات ها را کاهش داده و پروتئین ، چربی های سالم و سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف کرده اید ، نیازی به محاسبه کالری ندارید ، اما همیشه توصیه می شود غذاها را با احتیاط مصرف کنید. به

کربوهیدراتهای ساده را از رژیم غذایی خود حذف کنید

1. شکر و نشاسته را برای خود ممنوع کنید

مهمترین قدم برای کاهش سریع وزن شکم ، ران و ساق پا است ، برای از بین بردن قند و نشاسته ، یعنی کاهش مصرف کربوهیدرات ها. به این ترتیب سطح گرسنگی شما کاهش می یابد و در نتیجه کالری کمتری مصرف خواهید کرد. در این حالت ، بدن به جای سوزاندن انرژی ، از چربی ذخیره شده تغذیه می کند.

کاهش سطح انسولین در بدن از دیگر مزایای عدم مصرف قند و نشاسته است. با کاهش سطح انسولین ، کبد سدیم و آب اضافی را از بدن خارج می کند. این امر همچنین باعث کاهش وزن ناشی از تورم و آب اضافی در بدن می شود.

با این روش ، شما معمولاً در هفته اول حدود 4.5 کیلوگرم (گاهی حتی بیشتر) به دلیل چربی و آب بدن کاهش می دهید.

کاهش مصرف کربوهیدرات به معنی خوردن تا سیری است ، در حالی که کاهش مصرف چربی به معنی کاهش کالری و ایجاد گرسنگی است. بنابراین ، با حذف کربوهیدرات ها ، به طور خودکار کالری کمتری بدون گرسنگی دریافت می کنید.

2. پروتئین ، چربی و سبزیجات بخورید

هر یک از وعده های غذایی شما باید حاوی منبع پروتئین ، منبع چربی و سبزیجات کم کربوهیدرات باشد. انتخاب وعده های غذایی به این روش باعث کاهش مصرف کربوهیدرات روزانه شما می شود.

منابع پروتئینی عبارتند از:

مرغ ، گوسفند و گوشت گاو

ماهی و غذای دریایی

تخم مرغ (تخم مرغ کامل با زرده)

رژیم غذایی

10 نکته برای کاهش سریعتر و آسانتر وزن

  • صبحانه ای با پروتئین بالا بخورید: خوردن یک صبحانه پر پروتئین به شما کمک می کند تا مدت بیشتری سیر بمانید ، کمتر غذا بخورید و کالری دریافتی خود را در طول روز کاهش دهید.
  • از نوشیدنی ها و آب میوه های شیرین خودداری کنید. این دو نوع نوشیدنی چاق کننده ترین نوشیدنی ها هستند و اجتناب از آنها به کاهش وزن کمک می کند.
  • نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی آب بنوشید. مطالعات نشان داده است که نوشیدن آب به مدت 30 دقیقه قبل از مصرف هر وعده غذایی 44 درصد به کاهش سریع وزن در مدت 3 ماه کمک می کند.
  • غذاهای مورد علاقه خود را برای کاهش وزن انتخاب کنید.
  • فیبر محلول در آب مصرف کنید. مطالعات نشان داده است که فیبر محلول در آب به کاهش چربی به ویژه چربی شکم کمک می کند. مکمل های فیبر نیز مثر خواهند بود.
  • چای یا قهوه بنوشید. نوشیدن چای یا قهوه بدون شیرین به افزایش متابولیسم بدن کمک می کند.
  • بیشتر غذای کامل و فرآوری نشده بخورید. رژیم غذایی خود را بر اساس غذاهای کامل تنظیم کنید. این غذاها سالم و رضایت بخش هستند و از پرخوری جلوگیری می کنند.
  • غذای خود را به آرامی بخورید. کسانی که سریع غذا می خورند با گذشت زمان وزن خود را افزایش می دهند. آهسته غذا خوردن باعث سیری سریعتر و ترشح بیشتر هورمونهای کاهش وزن می شود.
  • هر روز خود را وزن کنید. مطالعات نشان داده است افرادی که هر روز خود را وزن می کنند بیشتر احتمال دارد وزن خود را کاهش دهند و همچنین حفظ وزن خود را آسان تر می دانند.
  • یک شب خوب بخوابید. کم خوابی یا کیفیت پایین خواب یکی از مهمترین عوامل افزایش وزن است ، بنابراین مراقب خواب خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید