کاهش وزن با طب سنتی کاهش وزن با طب سنتی با روش مزاج – من و رژیم


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ ممکن است رژیم های عجیب و غریبی را پشت سر گذاشته باشید و گرسنگی بکشید ، یا بدن خود را با ورزش های شدید برای کاهش وزن تحت فشار قرار داده باشید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم کاهش وزن در طب سنتی به شما امکان می دهد ماهیت بدن خود را بهتر بشناسید و از طریق این آگاهی ، می توانید پاسخ خود را دریافت کرده و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی ، اساس سنجش افراد مزاج آنهاست. این دارو افراد را به 4 نوع مزاج تقسیم می کند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارند. در بین این 4 نوع مزاج ، نوع نمایشی و خلط باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود ، در حالی که صفرا و مالیخولیا باعث کاهش وزن می شوند.

  • نوع اول: گرمای مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفرا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (بلغم)
  • نوع 4: سرد و خشک (سودا)

بنابراین ، اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید از این طریق وزن کم کنید ، حتماً با یک متخصص طب سنتی مشورت کنید. هنگامی که نوع چاقی را تعیین کردید ، زمان از بین بردن آن فرا رسیده است. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت بلغمی دارند ، بهترین رژیم غذایی در طب سنتی می تواند شامل غذاهایی باشد که معده و هضم غذا را گرم کرده و رطوبت بدن را کاهش می دهد. و برای کسانی که دمو هستند ، طبیعت مرطوب آنها را باز می گرداند. با بازگشت به بدن ، انرژی ، اشتها و چربی سوزی به فرد باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع ، فردی چاق را تصور کنید که دائماً می خوابد ، تمایلی به کار ندارد ، بیشتر بی حال است و اشتهای زیادی دارد. وقتی آرامش خود را به دست آوردید ، انرژی بیشتری به دست آورید ، رژیم متعادلی داشته باشید و فعال تر شوید. در زیر ، ویژگی های مهم مزاج افراد چاق را معرفی می کنیم.

با طب سنتی و مزاج وزن خود را کاهش دهید

ویژگی های مزاج بلغمی (سرد و مرطوب)

علائم خلط خلقی ، چاقی ، چربی زیاد و یبوست است. البته زود خسته شدن ، زیاد خوابیدن ، موهای نازک و سرد بودن در همه فصول از دیگر ویژگی های این طبیعت است.

ویژگی های خلق و خوی نمایشی (گرم و مرطوب)

ویژگیهای متمایز افراد دارای نوسانات خلقی ، پر بودن اندام ، تمایل به چاقی ، خواب عمیق ، اشتهای زیاد. بر خلاف بلغم ، این افراد یبوست و نفخ ندارند و اگر رطوبت بدن آنها متعادل باشد ، وزن آنها نیز کاهش می یابد و عملکرد بدن آنها بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با کمک طب سنتی و اخلاق شناسی این رویا را محقق کنید.

چه غذاهایی در برنامه کاهش وزن طب سنتی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما این امکان را می دهد که آن را در مدت 40 روز تغییر دهید و سپس می توانید از انواع رژیم ها یا حتی رژیم های طب سنتی استفاده کنید. بنابراین ، در زیر ، غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود طبیعت خود را دوباره کشف کنید.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج از آنها بخورند و از آنها در رژیم غذایی طب سنتی برای کاهش وزن استفاده کنند. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با استفاده از موادی که طبیعت آنها را خنثی می کند ، مصرف کرد.

غذای نامناسب برای افراد مبتلا به خلط مزاج غذاهای مناسب برای افرادی که مزاج بلغمی دارند

گوشت گاو و گوساله ، انواع گوشت سفید گوشت شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر گوشت
میوه های کال ، نارنگی ، کیوی ، حرارت ، خیار میوه همه میوه های شیرین و رسیده میوه
انواع محصولات لبنی محصولات لبنی دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
انواع سرکه ، ترشی ترشی شلغم ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، مرزه ، شوید ، تره سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، لوبیاچیتی ، بشقاب عدس لوبیا
چای ، جو ، ماش ، قهوه ، نسکافه بادام زمینی بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، کنجد لندز
غذاهای چرب ، فست فودها ، غذاهای منجمد ، شیرینی ها و نوشابه ها دیگر گوشت کبوتر ، ستاره ، گنجشک دیگر

برای کسانی که مزاج گرم و مرطوب دارند ، در اینجا لیستی از غذاهای مفید است که می تواند رطوبت بدن را متعادل کرده و همچنین روند کاهش وزن را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که برخی از غذاهای ناسالم را می توان با استفاده از موادی که طبیعت آنها را خنثی می کند ، مصرف کرد.

غذای نامناسب برای افرادی که دارای نوسانات خلقی هستند غذاهای مناسب برای افراد بدخلق

انواع نمک ترشی انار ، سیب با پوست و دانه ، خیار بدون پوست ، انواع توت ها ، توت سیاه ، زرشک میوه
کره ، ماست ، خامه محصولات لبنی دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، فلفل ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، ماکارونی ، چای ، قهوه ، روتب ، خرما ، نسکافه ، ادویه جات گرم ، نوشابه بادام زمینی لیمو ، کاهو سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فودها ، غذاهای نشاسته ای ، آب یخ دیگر لوبیا سبز ، عدس ، لوبیا

دیدگاهتان را بنویسید