کردستان/ ۵۴ نفر مبتلا به وبا


تعداد مبتلایان در شهرستان ها به این ترتیب است که تاکنون 35 بیمار در مریوان، سقز 7 بیمار، سنندج 4 بیمار، بانه 4 بیمار، کامیاران 2 بیمار و سروآباد 2 بیمار شناسایی شده اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با اضافه شدن چهار مورد تایید شده دیگر ابتلا به وبا در استان (سه مورد در سقز و یک مورد در بانه)، تعداد مبتلایان به 54 نفر رسید.

دکتر بهرام کندایی ضمن اعلام این خبر گفت: پس از تشدید غربالگری افراد دارای علائم بیماری های روده ای و اسهال، چهار مورد تایید شده دیگر ابتلا به وبا شناسایی شد و با این احتساب، تعداد کل مبتلایان به این بیماری در کردستان به دست آمد. به 54 رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه اکثر موارد شناسایی شده به صورت سرپایی درمان شدند، افزود: تعداد مبتلایان در شهرستان ها به شرح زیر است: 35 بیمار در مریوان، هفت بیمار در سکز، چهار بیمار در سنندج، چهار بیمار در بانه، دو بیمار در شهرستان. کامیاران و دو بیمار تاکنون در سروآباد شناسایی شده اند.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه وبا ناشی از مصرف غذا یا آب آلوده به باکتری ویبریوکلرا است، تاکید کرد: برای کنترل و مقابله موثر با این بیماری، هم استانی های عزیز باید دستورالعمل های بهداشتی مربوطه را رعایت کنند. در نظر بگیرید و مشاهده کنید.

دکتر کندایی رعایت نکات بهداشتی و مصرف آب و غذای سالم را یکی از مهم ترین راه های پیشگیری و کنترل وبا عنوان کرد و افزود: مردم عزیز توصیه می شود نکات بهداشتی را رعایت کرده و از تردد غیرضروری به مکان های آلوده خودداری کنند و مواد غذایی را از افراد معتبر خریداری کنند. مراکز از فروشندگان گردشگر و خیابانی تهیه و خرید نکنید و از استفاده از منابع آب ناسالم خودداری کنید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه اسهال شدید با بوی نامطبوع یکی از علائم بیماری وبا است، گفت: کسانی که علائم ذکر شده را دارند سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید