کسب اولین مدال طلا در دو و میدانی بانوان


نازنین فاطمه ایدیان در روز سوم از چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در کویت، در ماده 400 متر با مانع با زمان 1:01.03 دقیقه قهرمان شد و رکورد ملی نوجوانان را شکست.

نازنین فاطمه ایدیان در سومین روز از چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا با قهرمانی در ماده 400 متر با مانع اولین مدال طلای بانوان آسیا را به دست آورد.

به گزارش ایرنا، در سومین روز از چهارمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در کویت، نازنین فاطمه ایدیان در ماده 400 متر بامانع با زمان 1:01.03 دقیقه به مقام قهرمانی رسید و رکورد ملی رده سنی نوجوانان را شکست.

با این نتیجه دونده ایرانی اولین مدال طلای رده دختران را کسب کرد. این اولین بار است که ایران در این رشته مدال طلای آسیا را کسب می کند. تیم ایران در هیچ یک از رده های سنی بانوان موفق به کسب مدال طلا نشده است.

رکورد قبلی این ماده با زمان 1:01.42 دقیقه متعلق به این بانوی دونده بود. رکورد نازنین فاطمه ایدیان پس از تایید کمیسیون مبارزه با دوپینگ ثبت می شود.

در این ماده پس از نماینده کشورمان، رقبای قزاقستان و تایپه با زمان های 1:01.52 دقیقه و 1:02.40 دقیقه به ترتیب دوم و سوم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید