کمبود نیرو در وزارت آموزش و پرورش


وزیر آموزش و پرورش زنجان از تمرکز جدی دولت سیزدهم بر عدالت پرداخت خبر داد.

یوسف نوری عصر دیروز (21 آبان) در جلسه شورای اداری شهرستان ابهر ضمن تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه تروریستی شیراز به ویژه شهدای دانش آموز و گرامیداشت روز دانشجو و یوم الله 22 آبان گفت: به مقام معظم رهبری استان زنجان واقعاً پایتخت شیراز و شعور حسینی است و عاشقان واقعی مکتب اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در بدنه آموزشی به دلیل جذب ناکافی دانشجو در دانشگاه فرهنگیان در سال های اخیر، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در سال های آینده این مشکل برطرف شده و گام های مثبتی در این زمینه برداشته می شود. .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به صنعتی بودن و وجود شرکت های زیادی در شهرستان ابهر افزود: مسئولیت اجتماعی یکی از مباحث اخلاقی کسب و کار است که به نقش شرکت ها در حوزه اجتماعی می پردازد. مسئولیت اجتماعی شرکتی مجموعه ای از وظایف و تعهداتی است که یک شرکت برای حمایت، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کند باید انجام دهد.

وی افزود: در این میان مدرسه سازی یکی از جنبه هایی است که بسیاری از شرکت ها برای مسئولیت اجتماعی انتخاب می کنند، مسیری که در نهایت به رشد دانش آموزان در کشور و در درازمدت به توسعه و آبادانی ایران منجر می شود.

نوری بیان کرد: علاوه بر آثار زیبایی که خیرین با ساخت مدرسه در مناطق مختلف کشور ایجاد می کنند، باید به این واقعیت اذعان داشت که این تلاش ها جوابگوی نیاز کشور و تعداد زیاد مدارس فرسوده نیست.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش ارزنده خیرین در مدرسه سازی و تحقق اهداف آموزشی گفت: باید تلاش کنیم از تمام ظرفیت خیرین و سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه فضاهای آموزشی شهرستان استفاده کنیم.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به کمبود اعتبارات عمرانی در وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ، وزارت راه و شهرسازی باید به ساخت و تامین فضاهای آموزشی در پروژه های انبوه سازی توجه ویژه داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه امیدواریم در ده سال آینده با اجرای طرح رتبه بندی معلمان شاهد بهبود وضعیت معیشتی و ارتقای کیفیت آموزشی باشیم، افزود: توجه دولت انقلابی به موضوع انصاف در پرداخت ها بسیار جدی است.

دیدگاهتان را بنویسید