کودک 4 ساله بر اثر بیماری ناشی از RSV در شهرستان ریورساید جان خود را از دست داد


به گفته مقامات بهداشتی، ویروس سنسیشیال تنفسی که با نام RSV نیز شناخته می شود، یک کودک نوپا را در کالیفرنیا زیر 4 سال کشته است.

به دلایلی که برای مردم و رسانه ها ناشناخته است، مقامات بهداشت عمومی حاضر به انتشار اطلاعات بیشتر در مورد کودک فراتر از جزئیات فوری او نبودند. با این حال، این اقدام برخی از سوالات را در مورد اشتباه احتمالی از سوی مقامات بیمارستان ایجاد کرده است.

کارشناسان بهداشت چه می گویند؟

سخنگوی بهداشت عمومی به رسانه ها گفت که مرگ تنها در 22 نوامبر، بسیار دیرتر از زمان اولیه مرگ اعلام شد.

دکتر جفری لونگ، مسئول بهداشت عمومی شهرستان ریورساید، در پاسخ به وضعیت غم انگیز، گفت: «از دست دادن یک کودک ویرانگر است. بهداشت عمومی صمیمانه تسلیت خود را به خانواده، عزیزان و همه کسانی که تحت تأثیر این رویداد غم انگیز قرار گرفته اند، ابراز می دارد.»

کودک 4 ساله بر اثر بیماری ناشی از RSV در شهرستان ریورساید جان خود را از دست داد

مقامات بهداشتی به مردم توصیه کرده اند که موارد RSV در سال جاری به طور غیرمعمولی زیاد است و زودتر در فصل شروع می شود.

به طور خاص، وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا اولین مرگ ناشی از RSV در یک کودک زیر پنج سال را در هفته گذشته گزارش کرد و این دومین مرگ احتمالی مرتبط با RSV است که در کالیفرنیا گزارش شده است.

بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تعداد موارد هفتگی RSV در سراسر کشور افزایش یافت و از 5872 مورد در هفته منتهی به 1 اکتبر به 16512 در هفته منتهی به 5 نوامبر رسید.

داده‌های CDC نشان داد که میانگین تعداد تست‌های RSV مثبت طی پنج هفته گذشته در کالیفرنیا از 353.3 در هفته منتهی به 1 اکتبر به 1335 مورد در هفته منتهی به 5 نوامبر افزایش یافته است.

در بزرگسالان سالم، ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) معمولاً علائمی شبیه سرماخوردگی ایجاد می کند، اما کودکان خردسال، افراد مسن و افراد مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف بسیار مستعدتر است.

طبق گزارش CDC، این کشور به طور معمول سالانه بین 100 تا 300 مرگ در کودکان زیر پنج سال و بین 6000 تا 10000 مرگ در بزرگسالان 65 سال و بالاتر را مشاهده می کند.

کارشناسان سلامت می‌گویند که همه‌گیری کووید-19 در شروع زودتر ظاهر شدن RSV و ابتلا به کودکان بیشتر از حد معمول مقصر است. و در وسط این خبر می رسد که اگرچه این واکسن هنوز در حال توسعه است، اما انتظار نمی رود حداقل تا یک سال در دسترس عموم قرار گیرد.

فعالیت RSV در طول همه‌گیری در نتیجه قرنطینه، تعطیلی مدارس و استراتژی‌های پیشگیری مانند استفاده از ماسک و انزوای اجتماعی از حداقل تا عدم وجود بود. کودکان اکنون برای اولین بار از زمانی که اکثر این محدودیت ها برداشته شده است در معرض ویروس هایی مانند RSV قرار می گیرند.

بر اساس برخی گزارش های نزدیک، این شهرستان در حال حاضر در حال بررسی مرگ یک کودک زیر 10 سال است که آزمایش RSV مثبت بوده است.

به دلیل افزایش آسیب پذیری آنها در برابر RSV در طول فصل تعطیلات، شهرستان از خانواده ها می خواهد که در اطراف نوزادان و کودکان خردسال مراقب باشند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵 از هر 50 مرگ و میر کودکان زیر 5 سال، 1 مورد ناشی از RSV است – مطالعه

🔵پزشکان در مورد ویروس تنفسی RSV در کودکان خردسال هشدار می دهند

اقدامات پیشگیرانه به طور خلاصه:

  • تست مثبت؟ قوی‌تر شوید، واکسینه شوید و درمان شوید – واکسن‌های آنفولانزا و کووید-19 هنوز بهترین دفاع شما در برابر بیماری‌های جدی و مرگ هستند و می‌توانید هر دو را یک‌باره دریافت کنید.
  • ماسک بزن
  • اگر بیمار هستید، در خانه بمانید – اگر احساس خوبی ندارید، باید در خانه بمانید. برای محافظت از آنها، فاصله خود را با دیگران حفظ کنید و به خودتان زمان لازم برای بهبودی بدهید. این امر به ویژه برای ویروس های تنفسی که می توانند باعث بیماری های جدی تری مانند آنفولانزا، RSV و COVID-19 شوند، مهم است.
  • دست های خود را بشویید – برای جلوگیری از بیماری و انتشار میکروب ها، دست های خود را به طور مکرر با صابون و آب گرم حداقل به مدت 20 ثانیه بشویید.
  • هنگام عطسه دهان خود را بپوشانید – برای جلوگیری از انتشار ویروس های زمستانی، به یاد داشته باشید که در آرنج، دست یا دستمال یکبار مصرف خود سرفه یا عطسه کنید. فقط به یاد داشته باشید که بعد از آن دست های خود را بشویید یا ضدعفونی کنید و دستمال را دور بیندازید.
پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)