کوروش باقری: عملکرد دختران در وزنه برداری قابل دفاع است/تیم کیفی راهی مسابقات جهانی شد
مدیر تیم های ملی وزنه برداری گفت: عملکرد بانوان وزنه بردار در مسابقات قهرمانی آسیا قابل دفاع است و انتظار می رود در مسابقات آتی پیشرفت کنند.

کوروش باقری در گفت وگو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی وزنه برداری بانوان در مسابقات قهرمانی آسیا 2022 بحرین اظهار کرد: اکثر وزنه برداران عملکرد خوبی داشتند. خدا را شکر به جز یک نفر بقیه یا رکورد کل قبلی را تکرار کردند یا بیشتر از قبل وزن اضافه کردند. فاطمه یوسفی به اندازه رکورد بازی های کشورهای اسلامی وزن داشت، اما وزن بقیه بیشتر بود. فکر می کنم این نقطه قوتی بود و می توان از عملکرد دختران دفاع کرد. وزن برخی افراد تغییر کرده است و در این مدت کوتاه توانایی های اولیه آنها آشکار نمی شود و در آینده پیشرفت خواهند کرد.

باقری برای عملکرد این ورزشکار هفت وزن خاطرنشان کرد: پوپک بسامی به دسته 59 کیلوگرم رسید و پنج کیلوگرم بیشتر از بازی های کشورهای اسلامی داشت. مطمئناً درست است که وزنش اضافه شده است، اما هنوز وزنش اضافه نشده است و فقط مدت کوتاهی در آن وزن بوده است. با این حال رتبه ای که او در آسیا گرفت به نظر من بد نبود. فاطمه کشاورز پنج کیلوگرم بیشتر از کشورهای اسلامی وزن داشت اما انتظارم بیشتر بود. او و بسامی حرکات کمتری را ثبت کردند، شاید به این دلیل که معمولاً با وزنه های سنگین شروع می کنند.

وی ادامه داد: فروغ یونسی به دسته 71 کیلوگرم رفت و پنج حرکت صحیح و رکورد هشت کیلوگرم افزایش داشت. عملکرد او خوب بود، اما او مشکل آرنج دارد که او و کادرفنی را آزار می دهد، اما فکر می کنم او کارش را خوب انجام داد. الهه رزاقی رکورد 11 کیلوگرم بازی های کشورهای اسلامی را به دست آورد اما نیاز به فعالیت بیشتری دارد و امیدوارم در آینده بتواند وزنه های بیشتری بزند. ابریشم ارجمندخواه نسبت به بازی های کشورهای اسلامی وزن کمتری داشت اما در مسابقات قهرمانی آسیا وزن کمتری داشت. به نظر من اصلا بد نبود و نمی توانم به آن امتیاز منفی بدهم.

باقری همچنین گفت: الهام حسینی مدال فوق العاده ارزشمندی کسب کرد و رکورد را افزایش داد. او یک دختر قوی و با استعداد است. البته او مشکلاتی هم دارد مثل کمردردهای گهگاهی که باعث عقب افتادن او از تمرین می شود. انتظار می رود او در مسابقات بعدی عملکرد بهتری داشته باشد. رکورد کلی فاطمه یوسفی در بازی های قونیه برابر بود، اما او با توجه به آسیب دیدگی عضلات پایش، رکورد را به صورت دو نفره چهار کیلوگرم افزایش داد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا همین نفرات به جام جهانی اعزام خواهند شد؟ وی تصریح کرد: برای جام جهانی تیم از نظر کیفی پیشرفت می کند و تعدادی از این افراد را نداریم. البته این بدان معنا نیست که آنها برای همیشه در صف خواهند بود، اما ما در حال حاضر شماره ای نخواهیم داشت. دلایل ما مشخص است و شرایط در مسابقات جهانی متفاوت است و با کیفیت بهتر و تعداد کمتری شرکت می کنیم.

باقری از مدال المپیک بعد از مدال قهرمانی الهام حسینی در آسیا صحبت می کند و فکر نمی کند هنوز به زمان نیاز دارند و صحبت از مدال المپیک زود است؟ وی خاطرنشان کرد: بله، موافقم، کمی زود است، اما هدف قطعا رسیدن به آن نقطه است، اما الان برای صحبت در این مورد زود است.

انتهای پیام

جادوگران

مطالب پیشنهادی


ایسنا/ مدیرکل کمیته امداد لرستان درباره لزوم استفاده از حمایت های علمی و اجرایی جهاد…

دیدگاهتان را بنویسید