کووید چه چیزی را در مورد آنفولانزا برای محققان و عموم مردم فاش کرده است؟


جهان یک بیماری همه‌گیر جهانی ناشی از ویروس SARS-CoV-2 را از ابتدای سال 2020 تجربه کرد و تا سال 2022 ادامه یافت. این سال‌های همه‌گیری کووید-19 خاطرات فراموش نشدنی برای کسانی بود که به دلیل شیوع بیماری ماه‌ها در خانه بمانند. شیوع بیماری ویروسی جدید

بیماری های تنفسی شدید ناشی از این ویروس افراد را به بیماری های مختلفی مبتلا می کند. برای جلوگیری از شیوع کووید، در 3 مارس 2020، رئیس سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک جلسه توجیهی روزانه را به کشورهای سراسر جهان آغاز کرد.

درست بیش از یک هفته بعد، زمانی که آژانس بهداشت سازمان ملل کووید را یک بیماری همه گیر اعلام کرد، کروناویروس جدید تقریباً به تمام کشورهای روی زمین سرایت کرده است. سال‌های اخیر به دانشمندان و مردم کمک کرده است تا درک جدیدی از آنفولانزا به دست آورند، که باعث شده نگاه از کووید دور شود و به آنفولانزای فصلی فکر کند.

کووید 19 و آنفولانزا بیماری های تنفسی هستند که ریه ها را تحت تاثیر قرار می دهند. علائم شایع کووید-19 تب بالا، سرفه خشک، درد مفاصل و عضلات، خستگی و تنگی نفس است. بیشتر این علائم در هنگام ابتلا به آنفولانزا نیز مشاهده می شود. شواهد تاکنون نشان می دهد که علائم کووید-19 به تدریج ظاهر می شود، در حالی که علائم آنفولانزا معمولاً به سرعت ظاهر می شوند.

چگونه می توان جلوی انتقال آنفولانزا را گرفت؟

هنگامی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) وب سایت ردیابی FluNet را راه اندازی کرد، موارد ابتلا به این بیماری در زمستان امسال تقریباً کاهش یافت یا وجود نداشت. لینزی مار، پروفسور مهندسی عمران و محیط زیست در ویرجینیا تک، گفت که این که آنفولانزا امسال به صفر رسیده است، تکان دهنده است.

آنچه کووید در مورد آنفولانزا برای محققان و عموم مردم فاش کرده است

اقدامات پیشگیری از بیماری همه گیر مانند استفاده از ماسک، پرهیز از سفر، تجمعات در داخل خانه، بهبود رژیم غذایی، شستن مکرر دست ها و رعایت عادات بهداشتی نقش عمده ای در کنترل شیوع و انتقال این بیماری داشته است.

دکتر متیو ممولی، مدیر بخش تحقیقات بالینی آزمایشگاه بیماری های عفونی در موسسه ملی آلرژی و عفونی، توضیح داد: وقتی در معرض یک ویروس تنفسی مانند آنفولانزا یا کووید قرار می گیریم، پاسخ ایمنی اولیه را کاهش می دهد که غیراختصاصی است. بیماری ها

آنفولانزا می تواند از طریق ذرات معلق در هوا پخش شود

انتقال فرد به فرد کووید یکی از موضوعات مورد بحث در میان محققان و دانشمندان در روزهای اولیه همه‌گیری بود.

از طریق قطرات تنفسی که هنگام سرفه، عطسه یا صحبت افراد آلوده دفع می شود، دانشمندان دریافته اند که این بیماری می تواند از فردی به فرد دیگر حتی از طریق ذرات ریز به نام آئروسل که می تواند در هوا حمل شود، منتقل می شود.

بنابراین انتقال از طریق هوا رایج ترین و خطرناک ترین راه انتقال بیماری است. برای جلوگیری از این امر در طول همه گیری، تحقیقاتی برای یافتن راه های موثر برای مهار آن انجام شده است انتقال آئروسل مانند کنترل رطوبت در هوا، فیلترهای هوا UV و بسیاری موارد دیگر.

استفاده از مداخلات غیردارویی

قبل از همه‌گیری، ما بر ترویج واکسیناسیون به عنوان راه اصلی برای جلوگیری از شیوع آنفولانزا متمرکز بودیم، اما اکنون متوجه شده‌ایم که واکسیناسیون واقعاً مهم است، اما اقدامات اضافی واقعاً می‌تواند شدت آنفولانزا را کاهش دهد.

مطالعاتی برای سنجش اثربخشی این مداخلات انجام شده است، اما بی‌نتیجه هستند. راهبردهای کاهشی مانند نقاب زدن، فاصله گذاری اجتماعی و ماندن در خانه در زمانی که فرد مسری است می تواند به طور چشمگیری بر انتقال ویروس آنفولانزا تأثیر بگذارد. واکسیناسیون نسبتاً ثابت آنفولانزا از مداخلات غیردارویی پشتیبانی می کند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵توصیه کارشناسان بهداشت به دلیل آنفولانزا و کووید در داخل خانه از ماسک استفاده کنید

🔵بعضی از بیمارستان ها به دلیل عفونت تنفسی به غیر از کووید، تخت ندارند

خطر “آنفولانزای طولانی”

به گفته آکیکو ایوازاکی، پروفسور ایمونوبیولوژی در دانشگاه ییل، “کووید تنها بیماری نیست که پیامدهای طولانی مدت دارد، حتی پس از عفونت ذهن.” آنفولانزای فصلی نسبت به آنفولانزای همه گیر کمتر احتمال دارد علائم طولانی مدت ایجاد کند.

داستان های زیادی در مورد افرادی وجود دارد که در طول دوره طولانی آنفولانزای همه گیر سال 2009 و حتی تا سال 1918 به روان پریشی یا بیماری عصبی مبتلا شده اند.

پس از یک مطالعه دقیق، محققان دریافتند که عفونت‌های کووید نسبت به ویروس‌های آنفولانزا منجر به آسیب طولانی‌مدت می‌شوند. این نوع مطالعات که توسط همه‌گیری ویروس کووید تشویق شده‌اند، قبلاً به توضیح نحوه رفتار آنفولانزا در بدن انسان و ایجاد عفونت کمک کرده‌اند.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)