گری با وجود شکست مقابل رقیب قزاقستانی به فینال راه یافت


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فدراسیون کشتی، صبح امروز (جمعه) در آلماتی رقابت‌های بین‌المللی کشتی در وزن ۷۲ کیلوگرم، ۷۷ کیلوگرم و ۸۲ کیلوگرم جام تورلیخانوف قزاقستان برگزار می‌شود.

در پایان مرحله مقدماتی این رقابت ها محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم و پیمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدرضا مهتری در وزن 77 کیلوگرم به دیدار نهایی راه یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 72 کیلوگرم که به صورت دوره ای با حضور هفت کشتی گیر در دو گروه چهار و سه تیمی برگزار می شود، محمدرضا گارای در دور نخست با ضربه فنی 4 بر 3 از آزات سادیکوف از قزاقستان گذشت. وی به دلیل غیبت شهروز اوچیلوف از تاجیکستان به دور بعد پیروز شد. گارای در دور سوم با نتیجه 7 بر 3 مغلوب میرجان شرمهنبات از قزاقستان شد و به عنوان دومی در سنگین وزن راهی نیمه نهایی شد. گارای در این مرحله 9 بر صفر محمود بخشیلف از ازبکستان را شکست داد. گارای امشب در دیدار فینال به مصاف میرجان شرمهنبات از قزاقستان می رود.

در وزن 77 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 3 بر یک دلشاد امانگلدیف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 6 بر 2 تامرلان شادوکایف از قزاقستان را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب دمیو جادریف از قزاقستان شد و راهی پلی آف شد. مختاری برای کسب مدال برنز به مصاف جونس امره بشار از ترکیه می رود.

در وزن 82 کیلوگرم پیمان پشتام پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 4 از سد کالیدین آسیکیف قرقیزستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی با نتیجه 10 بر 1 شمیل باتیروف از قزاقستان را شکست داد و به فینال راه یافت. پشتام امشب برای کسب مدال طلا به مصاف قرقیزستان می رود و آخول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و قهرمان آسیا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید