یک عادت بد می تواند احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را افزایش دهد


برداشتن بینی یک عادت ناپسند محسوب می شود. اگرچه مدت زیادی است که وجود داشته است، اما همچنان یک چیز خشن محسوب می شود. تحقیقات جدید نشان داده است که برداشتن بینی ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را افزایش دهد.

این مطالعه که توسط محققان دانشگاه گریفیث استرالیا در ژورنال Scientific Reports منتشر شد، ثابت کرد که میکروب‌های خاصی می‌توانند از طریق اعصاب بویایی در بینی وارد مغز موش‌ها شوند و نشانگرهایی را تولید کنند که در تشخیص آلزایمر استفاده می‌شوند.

خونریزی بینی می تواند احتمال زوال عقل و آلزایمر را افزایش دهد

اکثر افرادی که تحت تأثیر زوال عقل دیررس قرار می گیرند دارای باکتری به نام کلامیدیا پنومونی در مغز خود هستند. این مطالعه نشان می دهد که این باکتری از طریق عصبی که بینی و مغز را به هم متصل می کند وارد بدن ما می شود. مغز وقتی وجود باکتری را حس می کند پروتئین بتا آمیلوئید تولید می کند و این یکی از ویژگی های اصلی در تشخیص بیماری آلزایمر است.

دمیدن بینی می تواند کشنده باشد: عادت بد احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را افزایش می دهد

پروفسور جیمز سنت جان، مدیر مرکز نوروبیولوژی و تحقیقات سلول های بنیادی کلم جونز، گفت که این پدیده خاص در موش های مورد استفاده در این مطالعه مشاهده شد و ثابت کرد که می تواند برای انسان نیز خطرناک باشد. او گفت این مطالعات باید در انسان انجام شود تا به طور قطعی ثابت شود که همان مسیرهای عصبی می تواند مشکلاتی را در مغز ایجاد کند.

اگرچه وجود این باکتری در انسان ثابت شده است، اما نحوه رسیدن آنها به آنجا مشخص نشده است. پروفسور St.John خاطرنشان کرد که از دست دادن بویایی می تواند یک علامت هشدار دهنده اولیه بیماری آلزایمر باشد و خوب است که آزمایش های بویایی را به افراد مسن بالای 60 سال ارائه دهیم. وی با بیان اینکه وقتی از سن 65 سالگی می گذریم، عوامل خطر برای شروع آلزایمر یا زوال عقل افزایش می یابد، گفت: اما باید توجه داشت که سن یکی از عوامل متعدد است.

قرار گرفتن در معرض محیطی نیز عامل مهمی در ایجاد این شرایط است. St.John در پایان گفت که کندن موهای بینی و برداشتن بینی می تواند به پوشش داخلی بینی آسیب برساند که می تواند منجر به ناتوانی آن در جلوگیری از رسیدن انواع مختلف باکتری به مغز شود.

با افزایش سن، مغز ما کوچکتر می شود، اما در مورد شرایط دژنراتیو مانند آلزایمر، تغییراتی که در مغز رخ می دهد، تغییراتی است که در یک فرد عادی مشاهده می شود. طبق گزارش انجمن آلزایمر، بیش از 6 میلیون نفر در ایالات متحده بدون در نظر گرفتن سنشان به آلزایمر مبتلا هستند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵مراقب برداشتن بینی خود در زمان شیوع ویروس کرونا باشید

🔵علائم زوال عقل و آلزایمر 9 سال قبل از تشخیص قابل تشخیص است.

در میان افراد بالای 65 سال، از هر 9 سال، یک نفر به این بیماری مبتلا می‌شود و تقریباً دو سوم بیماران آلزایمر را زنان تشکیل می‌دهند. در ایالات متحده، تعداد مرگ و میرهای ناشی از بیماری آلزایمر بین سال‌های 2000 تا 2019 دو برابر شده است. در میان افراد مسن، برخی از آنها تمایل دارند حدود 4 تا 8 سال پس از تشخیص بیماری زنده بمانند و مواقعی وجود دارد که افراد می‌توانند حتی تا 20 سال بعد از این بیماری زندگی کنند. تشخیص. این نشان دهنده ماهیت کند و غیرقابل پیش بینی بیماری در افراد مختلف است.

مراقبت از افراد مبتلا به زوال عقل یا آلزایمر یک کار پیچیده است و نیاز به آموزش تخصصی دارد. این انجمن گزارش می دهد که 55 درصد از پزشکان مراقبت های اولیه معتقدند که متخصصان مراقبت از زوال عقل کافی در جوامع آنها برای پاسخگویی به تعداد فزاینده بیماران وجود ندارد. پیش بینی می شود تقاضا برای کارکنان مراقبت مستقیم تا سال 2026 بیش از 40 درصد افزایش یابد.

علائم اولیه آلزایمر یا زوال عقل شامل از دست دادن حافظه، فراموشی تاریخ و مکان، تکرار سوالات، سرگردانی، تغییرات خلقی مداوم، اضطراب، طولانی‌تر شدن انجام فعالیت‌های ساده و روزمره و غیره است. اگر یکی از عزیزان شما یا کسی که می شناسید با این علائم مواجه است، لطفاً فوراً آنها را نزد یک متخصص بهداشت ببرید.

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید