یک غذای وسوسه انگیز – مرغ “پارما -کیف”


من مطمئن نیستم که چه زمانی لذت یک ظرف پخت را کشف کردم ، اما به نظر می رسد مدتها پیش بوده است – و آنها یکی از دستور العمل ها و گزینه های غذایی هستند که من هنوز بعد از عمل برای تغذیه خود ، خانواده و دوستانم از آنها استفاده می کنم. من همیشه مطمئن می شوم که پروتئین و سبزیجات کافی در ترکیب وجود دارد و اغلب برخی کربوهیدرات های پیچیده نیز وجود دارد – و اگر نمی خواهم آن جزء را بخورم ، به سادگی آن را محدود یا قطع می کنم.

من فکر می کنم آنها غذاهای فصلی عالی هستند – شما می توانید بهار ، تابستان ، پاییز یا زمستان را به دلخواه ترکیب کنید و در مورد تابستان حتی اگر نیاز به روشن شدن اجاق داشته باشند – مدت زیادی نیست و معمولاً اجاق گاز اضافی است بنابراین آشپزخانه به طرز معقولی تازه می ماند. برخی حتی می توانند زودتر از موعد در ساعات خنک پخته شوند و دوباره گرم شوند تا گرما در موج برسد!

من امروز این را تهیه می کنم ، نوعی مرغ کیف با ژامبون پارما ، لوبیا سبز و سیب زمینی جدید یا ماکارونی فیلاتا. من ترجیح می دهم کیف را به این ترتیب آماده کنم تا با یک خرده خرده ، اما اگر شما ترجیح می دهید که خرده را بپوشانید ، به سادگی گزینه ارائه شده در اینجا را جایگزین کنید.

کیک مرغ “PARMA-KIEV”

مواد تشکیل دهنده

METRIC / ایالات متحده

750 گرم سیب زمینی مومی (من از شارلوت استفاده کردم)

3 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده

1 لیمو ، پوست کنده و همه را به برش های نازک برش دهید

نمک و فلفل سیاه تازه آسیاب شده

اسپری یا مه پخت کم چرب

150 گرم / 2/3 فنجان پنیر نرم کم چرب یا پنیر خامه ای کم چرب

2 قاشق غذاخوری ترخون خرد شده ، جعفری یا پیازچه خرد شده

4 سینه مرغ بدون پوست (تقریباً 100 گرم / 4 اونس)

8 تکه پارما ژامبون

300 گرم / 11 اونس لوبیا سبز ، پوست کنده

200 میلی لیتر / ¾ فنجان آبگوشت / آب مرغ

سبزی خرد شده اضافی برای تزئین (اختیاری)

روش

  1. فر را با دمای 220 درجه سانتی گراد / 425 درجه فارنهایت / گاز گرم کنید 7.
  2. سیب زمینی ها را ورقه ورقه کرده و در سینی برشته یا سینی بزرگ با سیر ، برش های لیمو و نمک و فلفل به میزان دلخواه قرار دهید. اسپریتس را با اسپری پخت یا چربی کم چرب بپاشید و سپس به مدت 20-25 دقیقه تفت دهید تا سیب زمینی ها تقریبا نرم شوند.
  3. در همین حین ، پنیر نرم را با پوست لیمو ، سبزیجات و نمک و فلفل بزنید تا مزه دار شود. در کنار هر سینه مرغ یک شکاف برش دهید ، مطمئن شوید که طرف دیگر را سوراخ نکنید. سپس ، با استفاده از انگشتان دست خود ، یک جیب درست کنید تا مخلوط پنیر را داخل آن قرار دهید. مرغ را کمی مزه دار کنید ، سپس 2 تکه ژامبون پارما را دور هر کدام بپیچید و جیب را محکم بپوشانید.
  4. سیب زمینی ها را از فر خارج کرده ، به آرامی بین حبوبات قرار دهید ، سپس با مرغ تزیین کنید. آبگوشت / آبگوشت را روی سیب زمینی ها بریزید و مرغ را با کمی روغن پخت و پز یا غبار کم چرب کنید. دوباره به فر برگردانید و 15-20 دقیقه دیگر بپزید تا مرغ پخته شود و حبوبات نرم شوند.
  5. به طعم داغ ، روی آن را با گیاهان معطر خرد شده سرو کنید.

تعداد: 4

WLS PORTION:

کالری در هر سرویس: 380

پروتئین: 42.7 گرم

کربوهیدرات ها: 39.2 گرم (6 گرم قند)

چربی: 6.3 گرم

تصویر از Consorzio del Proscuitto di Parma گرفته شده است

دیدگاهتان را بنویسید