10 آزمایش دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فایده دارچین بر پایه دارچین برای سلامتی


دارچین بر اساس شواهد کاملاً علمی 10 فایده دارد که بر اساس آنها می توان نتیجه گرفت که استفاده از آن می تواند برای سلامتی مفید و مثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص دارویی مورد توجه قرار گرفته است. امروزه علم مدرن آنچه مردم از دیرباز می دانستند را تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی تأیید شده است.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند. این ماده در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان بر می گردد. این نادر و گرانبها بود و هدیه پادشاهان محسوب می شد. دارچین امروزه ارزان است ، در همه سوپر مارکت ها موجود است و به عنوان عنصری در غذاها و دستور العمل های مختلف یافت می شود.

دارچین با بریدن ساقه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی بیرون کشیده می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. هنگامی که خشک می شود ، نوارهایی شکل می دهد که به هم می چسبند و به آنها چوب دارچین می گویند. این چوب ها را می توان آسیاب کرد تا به شکل پودر دارچین درآید. بو و طعم مشخصه دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که سرشار از سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند این ترکیب مسئول بیشتر تأثیرات قوی دارچین بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. سرشار از دارچین آلدئید است ، که تصور می شود مسئول بیشتر فواید دارچین برای سلامتی است.

همین حالا با مشاوران پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد پزشکی

آنتی اکسیدان ها بدن را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده است ، دارچین برنده واضح شناخته شد ، حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و پونه کوهی پیشی گرفت. در واقع ، آنقدر قوی است که می توان از دارچین به عنوان یک نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضد التهابی دارچین

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب زمانی می تواند مشکل ساز باشد که مزمن باشد و بر علیه بافت های بدن باشد. دارچین می تواند در این زمینه مفید باشد. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در سراسر جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز اثرات مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول کل ، کلسترول LDL و تری گلیسیرید “بد” را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول HDL “خوب” ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که دوز دارچین فقط 120 میلی گرم در روز می تواند این تأثیرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین سطح کلسترول HDL “خوب” را نیز افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. اگر همه این عوامل با هم ترکیب شوند ، می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین می تواند برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

سطح قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد پزشکی

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را از طریق بسیاری از مکانیسم های دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی ، که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش تجزیه می کند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلول ها در جذب گلوکز را بسیار افزایش می دهد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین است. مطالعات متعدد بر روی انسان اثرات ضد دیابت دارچین را تایید کرده و نشان می دهد که می تواند سطح قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 روش ساده برای کاهش سطح قند خون را بررسی کنید. طبیعتاً نشان داده شده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابتی قوی بین 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا 2 قاشق چای خوری در هر روز

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد پزشکی

انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول ها ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان چشمگیری کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. با افزایش حساسیت به انسولین ، دارچین می تواند سطح قند خون را کاهش دهد ، همانطور که در فصل بعدی مورد بحث قرار گرفت.

موثر بر بیماریهای عصبی

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد این دو ترکیب دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کنند که یکی از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. نشان داده شده است که دارچین در مطالعات مختلف روی حیوانات منجر به بهبودهای مختلف برای آلزایمر و پارکینسون می شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

حفاظت از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد بی رویه سلول ها مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات لوله آزمایش و حیوانات محدود می شود ، که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این نتایج با آزمایشات لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. اگر دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فواید دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد پزشکی

سینامالدئید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با انواع عفونت ها کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و نشان داده نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که به تدریج سیستم ایمنی بدن را از بین می برد و در صورت عدم درمان می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود که دارچین استخراج شده از انواع کاسیا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

اخرین حرف

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، نوع اصلی ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که تصور می شود در دوزهای بالا مضر است.

تصور می شود که همه دارچین دارای فواید سلامتی هستند ، اما Cassia می تواند به دلیل محتوای کومارین در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” از این نظر بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین موجود در سوپرمارکت ها ارزان ترین نوع کاسیا است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات روی زمین است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. فواید بی شمار دیگری برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید