10 اردیبهشت روز زرندیه استایسنا/ مرکز در هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه با اکثریت اعضا، 12 اردیبهشت ماه به عنوان روز شهرستان زرندیه انتخاب و تصویب شد.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر زرندیه در جلسه روز سه شنبه (10 خرداد) برای تعیین روز شهر و بررسی صلاحیت اعضای شورای جامعه زاویه و پرندک گفت: احترام بگذارید. برای بزرگان، بزرگان، دانش پژوهان نادر با نام باید تبدیل به فرهنگ شوند و در فرهنگ هر منطقه نهادینه شوند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: باید به نسل جوان و جوان بیاموزیم که به شأن بزرگان دینی، علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و سیاسی احترام بگذارند و برای معرفی آنها به نسل های آینده تلاش کنیم.

وی افزود: پرداختن به نشاط اجتماعی، فرهنگ و هنر بومی از دیگر موضوعاتی است که نیاز کنونی جامعه است و بیش از پیش نیاز به رسیدگی دارد. ما نباید فراموش کنیم که امنیت و استقلال کنونی کشور را مدیون چه کسانی هستیم. نباید فراموش کرد که اگر شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع از حرم نمی کردند و ایثارگران و ایثارگران از این مکان دفاع نمی کردند اکنون کشور ما در چه شرایط سختی قرار می گرفت.

به گزارش ایسنا، فرماندار و نائب رئیس شورای فرهنگ شهرداری شهر نیز بر لزوم توجه به مسائل فرهنگی، هنری و علمی برای انتخاب روز معرفی شهر تاکید کرد و افزود: باید در تمامی برنامه ریزی ها دقت لازم را داشته باشیم. حفظ و محافظت کند. آنها و مقام شهدا را در نظر گرفته و نشاط اجتماعی را در طرح های اجرایی افزایش دهید.

داود آذری افزود: شورای عمومی فرهنگ به عنوان عالی ترین دستگاه سیاست گذاری فرهنگی با تصمیم گیری های درست به تبیین شاخص های فرهنگی می پردازد و ریل های مناسبی را برای اجرای آنها شناسایی می کند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهر زرندیه نیز گفت: پس از مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ماه های اخیر، در جلسه ای با حضور فرهنگی و هنری نخبگان یکی از نخبگان علمی، هنری و فرهنگی به ویژه در شبکه های اجتماعی برای ایجاد روزی به نام روز زرندیه نظرسنجی انجام داد و پس از جمع آوری نظرات و جمع بندی، هشت پیشنهاد برای بحث، تبادل و انتخاب در شورای فرهنگی دادگاه عمومی شهرستان ارائه شد. . .

احمد جوانمرد افزود: روزی در هنگام برداشت محصولات کشاورزی به ویژه انگور، یکی از روزهای برداشت پسته، تاریخ تولد یا وفات ابن مسکوی، عالم معروف امروزی ابن سینا، از بزرگان سابق است. از شهرستان روزی که زرندیه در سال 1361 26 شهید در انقلاب و کشور تقدیم کرد، روز بازگشت اولین آزادی شهرستان، روز ولادت یا وفات امامزاده سید منصور (ع) و روز دیدار مقام معظم رهبری زاویه در سال 1367. برای این مهم پیشنهاد.

لازم به ذکر است طی رای کتبی 20 نفر از اعضای شورای فرهنگ عمومی شهر، 15 نفر به روز تقدیم 26 شهید در 9 اردیبهشت رای دادند و مقرر شد این روز آغاز هفته فرهنگی باشد. شهر. موضوعاتی مانند بزرگداشت مشاهیر، بزرگداشت ائمه، فرهنگ و هنر محلی و صبر باید مورد توجه قرار گیرد.

در پایان این جلسه با تصویب اعضای شورای عمومی فرهنگ شهر، حسین کاظمی و جعفر واحد و خانم الهه اسماعیلی به عنوان اعضای فرهنگی شورای عمومی فرهنگ پرندک و مجید حسنی داود انتخاب شدند. طهماسبی. و فقط به عنوان اعضای فرهنگی شورای عمومی فرهنگ انتخاب شدند.

انتهای پیام/

جادوگران

دیدگاهتان را بنویسید