36 درصد از بازداشت شدگان اخیراً اعتراف کردند که به آنها گفته اند اگر یک هفته در خیابان بودید، جمهوری اسلامی سقوط می کرد.


نماینده ولی فقیه در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور با اشاره به اینکه جنگ جهانی فضای مجازی از مدت ها قبل آغاز شده است، گفت: اکنون 2 نوع ایران در فضای مجازی و در واقعیت وجود دارد، بنابراین جمهوری اسلامی در حال تضعیف است. در فضای مجازی اما در واقعیت قدرتمند و محکم است.

به گزارش ایرنا، عباس نصیری فرد، رئیس بسیج رسانه استان سمنان در اداره کل فرهنگ و رهبری اسلامی استان روز دوشنبه در نشست تبیین و تکریم جهاد گفت: انقلاب صنعتی در اروپا از کل آمریکا طولانی تر است اما اروپا از آمریکا پیروی می کند.» چرا که اروپا با حضور میدانی و تربیت نخبگان، روند انقیاد مردم را طی کرد، اما آمریکایی ها این روند را با تحقیق آغاز کردند و این باعث جذب نخبگان و رشد آمریکا شد.

بین قدرت ایران در فضای مجازی و واقعی تفاوت زیادی وجود دارد

وی افزود: آمریکایی ها معتقدند باید سبک زندگی خود را در دنیا تبلیغ کنند و بر ذهن ها حاکم باشند، به همین دلیل به سراغ فضای مجازی و رسانه ها رفتند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: 36 درصد از دستگیرشدگان در قیام های اخیر که بیشتر آنها بین 15 تا 22 سال سن داشتند اعتراف کردند که اگر یک هفته در خیابان بمانید نظام جمهوری اسلامی سقوط می کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر معترضان جوان بودند، جوانان بسیجی در مقابل آنها می ایستادند و گاهی این امر به درگیری بین این دو گروه منجر می شد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور گفت: سردمداران اغتشاشات اخیر افراد مشهوری بودند که فقط در فضای مجازی شناخته شده هستند و مخاطبانشان جوان هستند، به همین دلیل جوانان در خیابان بودند.

وی بیان کرد: شیوه مدیریت فتنه های اخیر از عمودی به افقی تغییر کرده است، یعنی سرکردگان فتنه ها گروه های کوچکی بودند و رهبر مشخصی وجود نداشت.

نصیری فرد افزود: جایگاه مرکزی این ازدحام در فضای مجازی بود اما در فضای واقعی تاثیر چندانی نداشت و هنجارشکنی و کشف حجاب اتفاق نیفتاد.

پر کردن شکاف نسلی

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور با اشاره به اینکه نسل جوان از خلاء رنج می برد، تصریح کرد: اگر خلاء نسل سوم و چهارم انقلاب با نسل های قبل پر نشود، نابسامانی های زیادی رخ می دهد. .

وی تصریح کرد: بسیاری از جوانان فریب خورده با گفت و گو راضی می شوند و مشکلات حل می شود. به گفته رهبر معظم انقلاب، جوانانی که اکنون شعار می دهند، اگر حقیقت را بدانند، انقلابی خواهند شد.

نصیری فرد افزود: اگر رسانه های داخلی زودتر واقعیت درگذشت مهسا امینی را توضیح می دادند، از اغتشاشات جلوگیری می شد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه های علمی و کاربردی کشور گفت: در ماجرای کشته شدن مهسا امینی، گشت ارشاد و نیروی انتظامی در حالی مورد حمله قرار گرفتند که این نیروها به وظیفه ذاتی خود برای دستگیری افراد بی حجاب عمل کردند و قبل از آن پلیس، موسسات فرهنگی و آموزشی به تعهدات خود عمل کردند و مسئولیت آموزش حجاب را بر عهده داشتند، اما ناکام ماندند.

وی بیان کرد: 90 درصد دانش آموزان و معلمان مخالف انقلاب و ولی فقیه نیستند، بلکه ذهن آنها به دروغ و فریب خورده است.

نصیری فرد افزود: پس از حادثه دانشگاه صنعتی شریف، رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور دستور دادند نیروی انتظامی وارد دانشگاه ها نشوند و تعداد کمی از انقلابیون بسیجی و اساتید وارد میدان شدند و این امر منجر به پایان یافتن گردهمایی ها

وی با اشاره به اهمیت و تخصصی بودن حوزه رسانه، تاکید کرد: مسئولان در بخش‌های مختلف کشور باید از مشاوران خبره و انقلابی رسانه‌ای بهره ببرند تا کارها به خوبی پیش برود.

دیدگاهتان را بنویسید