50 درصد تغییر و بازگشت به تیم ملی شمشیربازی صابر


امین گوربانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط تیم ملی شمشیربازی در مسابقات قهرمانی آسیا (کره جنوبی) پیش رو. جیر وی درباره حضور در این مسابقات گفت: تنها نماینده ایران در کره جنوبی هستیم و همین موضوع ممکن است کمی مسئولیت را بر دوش ما سنگین کند. اگرچه تیم جیر هیچ نقشی در حذف سایر تیم ها وجود ندارد.

وی با اشاره به تیم های شرکت کننده در این مسابقات تصریح کرد: کره جنوبی میزبان مسابقات تیم های همیشه جنگنده و رقیب است. چین نیز یک مدعی است. البته در جام جهانی اسپانیا چینی ها را شکست دادیم اما آنها در همان مسابقه با دو امتیاز به کره جنوبی باختند و نشان دادند که چه شرایط ایده آلی دارند. و. ژاپن از دیگر تیم های حاضر در این مسابقات است که اردوهای یک روزه را پشت سر گذاشته و اخیرا در تمامی مسابقات شرکت کرده است.

قربانی تاکید کرد: با این اوصاف قطعا شمشیربازان ایرانی در مسابقات و مقابل حریفان کار آسانی ندارند هرچند می دانیم که انتظاراتی از تیم وجود دارد.

“انتظارات از تیم سلاح جیر بالاست به خصوص بعد از اینکه چهار تیم ایرانی دیگر از ترکیب قهرمانی آسیا کنار رفتند و شاگردان شما تنها نماینده این تیم هستند. من آینده. “شما در مورد آن چه فکر میکنید؟” او به آن واکنش نشان داد سوال گفت اسلحه جیر ایران در طول سالهای گذشته روندی کاملاً صعودی داشت، به طوری که امروزه در رده بندی جهانی در میان مکان های برتر قرار دارد. اگر امروز از این تیم و شمشیربازش انتظار مدال داریم به خاطر افتخارات گذشته است نه اینکه تنها تیمی باشیم که در مسابقات قهرمانی آسیا حضور داریم.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی جیر وی در این خصوص ادامه داد: اعزام یا عدم اعزام تیم های دیگر در اختیار من نیست و ربطی به شاگردانم ندارد. ما فقط مسئول شرایط تیم خود هستیم.

50 درصد تغییر و بازگشت به تیم ملی شمشیربازی صابر

امین گوربانی در پاسخ به این سوال که «در مجموع با توجه به شرایط فعلی، آیا توقع کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا را دارید؟»، گفت: نه تنها برای این رقابت ها، بلکه در هیچ زمان دیگری. خیر من می گویم قطعا مدال خواهیم گرفت. تلاش می کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم و امیدواریم این نتیجه به مدال نزدیک شود.

شما قبلاً از ایجاد جوانان در تیم و از این نظر برای جام جهانی ایتالیا، ترکیبی کاملاً متفاوت از جمله نیما زاهدی و امیرحسین شاکر خبر داده اید. جزوه این بود، شما استفاده کردید. با این حال، برای مسابقات قهرمانی آسیا پیش رو شاهد بازگشت به تیم قبلی خواهیم بود. دلیل این عقب نشینی در تیم که با برنامه قبلی مغایرت دارد چیست؟

قربانی در پاسخ به این سوال یادآور شد که تیم ملی شمشیربازی اسلحه جیر وی با ترکیب علی پاکدامن، محمد رهبری، نیما زاهدی و فتوحی به کره جنوبی گفت: برای اتفاقات گذشته افرادی مثل فرزاد. باهرارسباران و محمد فتوحی با هزینه شخصی نوشیدنی شرکت می کند. اتفاقا فتوحی در جام جهانی ایتالیا عملکرد بسیار خوبی در بخش انفرادی داشت المپیکی رومانیایی را جلو برد. در تیم در حالی که مصدوم بود خیلی موثر بود. نیما زاهدی هم در اسپانیا خیلی خوب کار می کند.

وی تاکید کرد: به همین دلیل برای قهرمانی آسیا بین فتوحی و امیرحسین شاکر مسابقه انتخابی گذاشتیم و با توجه به نتیجه فتوحی را در ترکیب اصلی قرار دادیم.

قربانی در عین حال تاکید کرد: فتوحی هرگز در تیم ملی شمشیربازی نیروی ثابتی نبوده است. این بازیکن همیشه در ترافیک بوده است. نیما زاهدی اولین نفری است که برای حضور در مسابقات رسمی مانند قهرمانی آسیا به این تیم پیوست. بنابراین ساختار تیم سفر به کره جنوبی نسبت به گذشته 50 درصد تغییر کرده است.

سرمربی تیم ملی اسلحه شمشیربازی جیر در نهایت، در پاسخ به آن سوال «شما قبلا اعلام کرده اید که دیگر مسابقه انتخابی برای تعیین ترکیب تیم برگزار نمی کنید. چرا بین شاکر و فتوحی انتخاب کردی؟» گفت: باز هم تاکید می کنم که مبنای ما عملکرد شمشیربازان در مسابقات بین آنهاست. بین المللی اما فتوحی به خاطر عملکردش ما را متقاعد کرد که بین او و شاکر یکی را انتخاب کنیم. در واقع، در آن زمان، او فکر می کرد این گونه خوب است م. اما به طور کلی، عملکرد بازیکن در قلب تصمیم گیری است چرخ دنده ها است.

دیدگاهتان را بنویسید