50 میلیون کاربر در روبیکا فعال هستند/ ما از اطلاعات کاربران تا حد زیادی محافظت می کنیم


مدیرعامل روبیکا خاطرنشان کرد: پس از فیلتر شدن پلتفرم های خارجی تمایل مردم به نصب روبیکا افزایش یافت و در این مدت نصب روبیکا از 3 به 5 برابر افزایش یافت.

به گزارش ایلنا، احمد حدادی در بازدید از مرکز مانیتورینگ روبیکا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پس از فیلتر شدن سکوهای خارجی تمایل مردم به نصب روبیکا افزایش یافت و در این مدت تعداد نصب روبیکا 3 تا 5 برابر شد.

وی رشد نصب روبیکا را پایدار ندانست و افزود: ما معتقدیم که پس از لغو ممنوعیت، مهاجرت کاربران زیادی آغاز خواهد شد. مکعب روبیک به مهاجرت ارگانیک نیاز دارد و کاربران باید آگاهانه آن را به دلیل مزیت انتخاب کنند.

حدادی با ذکر 2 دلیل برای مهاجرت ناگزیر کاربران به روبیکا گفت: اپراتورها سهامداران اصلی ما هستند و به شدت تحت تاثیر فرآیند مسدودسازی و معاشقه قرار می گیرند. نکته دوم اینکه روبیکا یک برنامه فوق العاده مبتنی بر شبکه اجتماعی است و این یعنی ما در زمینه سرگرمی فعالیت می کنیم، بنابراین نمی توانیم و نباید کاربران را مجبور به ورود به این پیام رسان ها کنیم. اگر برتری ایجاد کنیم برنده می‌شویم و سال‌هاست که در این راه رفته‌ایم.

به گفته حدادی؛ ما مکاتبات گروه روبیکا را برای تصحیح پیامی که گوگل در مورد پیام رسان روبیکا می دهد رصد می کنیم و برای آنها ایمیل فرستاده ایم اما هیچ پاسخ قطعی دریافت نکرده ایم و بعید است در نهایت نتیجه مثبتی بگیریم.

وی در پاسخ به سوال ایلانا که آیا امکان استفاده از روبیکا برای کاربران خارجی وجود دارد؟ وی گفت: روبیکا را در کشورهای خارجی نمی شناسند و ما در آن کشورها تاسیساتی نداریم. در حال حاضر 55 میلیون کاربر از 55 میلیون کاربر دیجیتال در کشور داریم.

حدادی با بیان اینکه از نظر فنی امکان استفاده از روبیکا برای کاربران خارجی وجود دارد، گفت: 3 کشور درخواست ارائه نسخه سفید روبیکا را داشته اند. در این روند سعی کردیم اقداماتی انجام دهیم زیرا بسیاری از ایرانیان مقیم کشور دوستان و اقوام خارج از کشور دارند که می توانند با ما ارتباط برقرار کنند. جدید را بررسی کنید.

مدیرعامل روبیکا در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایلانا مبنی بر اینکه با فرض اینکه دولت بخواهد اطلاعات مصرف کنندگان را در اختیار آنها قرار دهید، چقدر در مقابل این بخش مقاومت خواهید کرد؟ وی بیان کرد: ما تا آخر عمر در این عرصه مقاومت خواهیم کرد و دلیل وجودی ما این است که برای نیاز مردم اتفاق مثبتی بیفتد و دیگر اینکه باید طبق قانون عمل کنیم. دستور قضایی، ما باید همکاری کنیم. با حکم دادگاه، دسترسی کاربر می تواند و توسط ما محافظت می شود.

به گفته وی؛ در 10 روز گذشته 9300 شرکت به روبیکا پیوسته اند.

دیدگاهتان را بنویسید