8 راه ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی


چگونه ضایعات مواد غذایی را کاهش دهیم. آیا از دور ریختن این همه غذا خسته شده اید؟ نمی دانید آیا راه هایی وجود دارد که بتوانید به جای آن از ضایعات استفاده کنید؟ در اینجا چند راه حل فوق العاده ساده برای کاهش ضایعات مواد غذایی در خانه آورده شده است.

کاهش ضایعات غذایی فقط برای بودجه شما خوب نیست. همچنین با کمک کمتر به زباله های دفن زباله ، به این سیاره کمک می کند. اجرای برخی از شیوه های جدید در آشپزخانه شما می تواند در هزینه شما صرفه جویی کرده و ضایعات غذایی را کاهش دهد.

آمار ضایعات مواد غذایی

تقریباً یک سوم تمام غذاهای تولید شده در جهان هر ساله هدر می رود. EPA تخمین می زند که نزدیک به 70 درصد مواد غذایی هدر رفته مستقیم در سال 2018 به محل دفن زباله یا کارخانه های احتراق منتقل شد.

ضایعات غذایی بیشتر در کشورهای ثروتمند مانند ایالات متحده رایج است. این به طور خاص به غذایی اشاره می کند که تا انتهای زنجیره غذایی – خانه های ما – می رود و هنوز خورده نمی شود.

برخی منابع تخمین می زنند که بسیاری از خانواده های آمریکایی تا 40 درصد غذای خریداری شده خود را دور می ریزند. 40 درصد!

اگر این باعث می شود فکر کنید که چقدر غذا در خانه شما هدر می رود ، نگران نباشید – با چند تمرین ساده ، می توانید مقدار غذایی را که در زباله های بلا استفاده استفاده کرده اید ، کاهش دهید.

8 نکته برای کاهش ضایعات مواد غذایی

آیا آماده اجرای برخی از شیوه های پیشگیری از ضایعات مواد غذایی در خانه خود هستید؟ در اینجا چند ایده فوق العاده ساده وجود دارد!

1. ذخیره سازی مناسب محصولات را تمرین کنید

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود غذای زیادی را هدر دهیم این است که محصولات تازه اغلب سریعتر از آنچه که مصرف می کنیم خراب می شوند. با کمی دقت از قبل می توانید عمر مفید را به حداکثر برسانید. ذخیره سازی محصولات برای تازه ماندن طولانی مدت می تواند از پژمردگی ، نرم شدن و پف زودرس جلوگیری کند.

پست من را بخوانید نحوه نگهداری صحیح محصولات >>

2. برنامه غذایی

غذا اغلب هدر می رود زیرا ما بیش از آنچه مصرف می کنیم می خریم یا برنامه ای در مورد نحوه استفاده از آنچه خریداری می کنیم نداریم. تهیه فهرست مواد غذایی برای صرفه جویی در بودجه بسیار عالی است ، اما دانستن این که در هفته چه چیزی برای شما مفید خواهد بود نیز می تواند از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کند.

3. از توت فرنگی کامل استفاده کنید

ساقه و برگ سبز توت فرنگی خوراکی است! می توانید توت را کامل خرد کرده و در سالاد استفاده کنید. من همچنین دوست دارم کل توت ، ساقه و همه را به اسموتی ها بریزم.

4. از غذاساز برای پودر کردن سبزیجات سفت مانند کلم پیچ برای سالاد استفاده کنید

کلم پیچ به دلیل داشتن ساقه سفت می تواند برای برخی افراد غذای سختی باشد. در حالی که می توانید کلم را ماساژ دهید تا برای سالاد نرم تر شود ، من اخیراً روش دیگری را کشف کرده ام. کل برگ کلم ، ساقه و همه را در غذاساز بریزید و آن را پودر کنید. این به طور طبیعی آن را نرم می کند و آن را به یک ماده عالی برای سالاد با بافت های مختلف تبدیل می کند. فقط زیاد ضربان نکنید وگرنه پوره کلم پیچ دریافت خواهید کرد؛)

5. سبزیجات چغندر را تفت دهید

چغندر فوق العاده سالم است و به خوبی برشته شده ، در سالاد و حتی در اسموتی عمل می کند. اما با همه سبزها چه می کنید؟ آنها را قهوه ای کنید! چغندر نیز مملو از مواد مغذی است. آنها را تکه تکه کرده و با یک قطره روغن زیتون ، سیر ، پیاز ، رب گوجه فرنگی ، نمک و فلفل روی آتش بپزید.

6. انتها ، پوست و پوست کنده را داخل آب بیندازید

محصولات تازه راهی ظریف برای افزودن طعم های طبیعی به آب شما هستند. اگر به دنبال تغییر وضعیت هستید ، افزودن پوست میوه و سبزیجات و انتهای آن می تواند به شما کمک کند. همچنین از هدر رفتن این اقلام بدون استفاده جلوگیری می کند. برخی از آنها که به خوبی کار می کنند شامل انواع توت ها ، پوست مرکبات ، انتهای خیار و گیاهان پژمرده است.

7. برای تهیه آبگوشت ضایعات سبزیجات را جمع آوری کنید

از ضایعات سبزیجات ، مانند پوست ، ساقه ، تاپ و نوک ، می توان برای تهیه آبگوشت برای پخت و پز و به عنوان پایه ای برای سوپ استفاده کرد. آنها را با روغن زیتون روی آتش بپزید ، آب را اضافه کرده و بپزید. سپس مواد جامد را فیلتر کنید.

8. تفاله قهوه را ذخیره کنید

اگر شما هم مانند من قهوه را دوست دارید ، احتمالاً اغلب مبلغی در دست دارید. نکته جالب این است که تفاله قهوه مملو از مواد مغذی مانند فسفر ، پتاسیم و نیتروژن است. این آنها را به یک کود گیاهی عالی برای افرادی که انگشت شست سبز دارند تبدیل می کند. همچنین مطالعه ای جالب است که نشان داد تفاله قهوه مانع از پشه ها می شود. همانطور که پیداست ، می توانید خمیر خشک قهوه را در کاسه ها یا لیوان های قدیمی بریزید و آنها را به عنوان بخور بسوزانید تا آفات را در ایوان خود دور نگه دارید.

اگر متوجه شده اید که غذا را بیشتر از آنچه می خواهید دور می ریزید ، برخی از این شیوه های ساده را برای کاهش ضایعات غذا امتحان کنید. حتی ممکن است راه های جدیدی برای لذت بردن از محصولات خود بیابید!

وزن: آیا هیچکدام از این نکات را برای کاهش ضایعات غذایی در خانواده خود امتحان کرده اید؟ چند روش ساده که پیاده می کنید چیست؟

برای راهنمایی های ساده تر و کاربردی تر در مورد غذا و شیوه زندگی ، این موارد را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر این پست به شما انگیزه می دهد ، مطمئن شوید که عکس می گیرید و #WITSKITCH را برچسب گذاری می کنید – دوست دارم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید