9000 سرباز روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر خواهند شد


بر اساس اعلام وزارت دفاع بلاروس، حدود 9000 پرسنل نظامی روسیه در بلاروس مستقر خواهند شد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع بلاروس روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که بر اساس توافق با دولت روسیه، حدود 9 هزار نیروی نظامی این کشور در خاک این کشور مستقر خواهند شد. فرض بر این است که نیروهای روسیه در تمرینات نظامی مشترک با ارتش بلاروس شرکت خواهند کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد که نیروهای نظامی روسیه برای تقویت ارتش بلاروس در دفاع در برابر حملات احتمالی نیروهای خارجی وارد خاک این کشور شده اند.

وزارت دفاع بلاروس روز شنبه اعلام کرد که اولین کاروان نظامیان روسیه وارد خاک این کشور شده است. مسکو و مینسک در اوایل این هفته توافق کردند که در پاسخ به افزایش فعالیت نظامی ناتو در مرز بلاروس، نیروهای مشترک مستقر کنند.

والری رونکو، رئیس اداره همکاری‌های نظامی بین‌المللی وزارت دفاع بلاروس در توییتر خود نوشت: اولین کاروان روسیه وارد خاک بلاروس شد و همه سربازان باید در روزهای آینده در پایگاه‌های خود مستقر شوند.

الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس، هفته گذشته با اشاره به تهدیدات اوکراین و غرب گفت که سربازان ارتش این کشور همراه با نیروهای روسی در نزدیکی مرز اوکراین مستقر خواهند شد.

روز گذشته وزارت دفاع بلاروس در بیانیه ای اعلام کرد که هدف از تصمیم استقرار نیروهای روسیه در بلاروس تقویت اتحاد مشترک و حفاظت از مرزهای دو کشور در برابر تحرکات نظامی ناتو است.

دیدگاهتان را بنویسید