CDC و WHO اعلام کردند سرخک یک “تهدید قریب الوقوع” در سراسر جهان است


بر اساس گزارش مشترک جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO)، ثابت شده است که سرخک یک نگرانی جدی در سراسر جهان است.

در این گزارش آمده است که حتی پس از ساخت واکسنی که 97 درصد در درمان عفونت موثر است، عفونت سرخک از زمان همه‌گیری کووید-19 بازگشته است.

واکسن سرخک توسط حدود چهل میلیون کودک در سال 2021 همه‌گیر نادیده گرفته شد، از جمله حدود 14.7 میلیون کودکی که دوز دوم خود را فراموش کردند و 25 میلیون کودک که دوز اول خود را فراموش کردند. WHO و CDC پیش بینی می کنند که این می تواند به یک مشکل بزرگ تبدیل شود، زیرا عفونت سرخک می تواند بازگشت قدرتمندی داشته باشد.

بر اساس CDC و WHO، سرخک یک “تهدید قریب الوقوع” در سراسر جهان است

دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت: وضعیت سرخک کنونی تا حدودی طعنه آمیز است، زیرا در طول همه گیری کووید-19، ما می توانیم واکسن هایی را علیه آن تولید کنیم و می تواند در زمان رکورد در سراسر جهان گسترش یابد، که یک دستاورد تاریخی محسوب می شود. .

CDC و WHO اعلام می کنند که سرخک یک تهدید فوری در سراسر جهان است

اما در عین حال، ما از نظارت بر سایر عفونت‌های اصلی غفلت کرده بودیم و نتوانستیم به کمپین‌های واکسیناسیون آنها که تا این مرحله منجر شده بود رسیدگی کنیم. کمپین های پیشگیری از سرخک به شدت تحت تأثیر این وضعیت همه گیر قرار گرفته است و بنابراین ما با یک اپیدمی جهانی روبرو هستیم.

پاتریک اوکانر، رئیس سازمان بهداشت جهانی سرخک، گفت: اگرچه موارد سرخک نسبت به سال‌های گذشته افزایش چندانی نداشته است، اما وضعیت همچنان ناپایدار است.

او هشدار می دهد که ما در مقطع حساسی قرار داریم و باید فورا برای جلوگیری از هر گونه تهدید بزرگی که ممکن است در یک تا دو سال آینده ایجاد شود، اقدام کنیم.

سرخک به عنوان یک عفونت بسیار مسری شناخته شده است و می تواند موج عظیمی از موارد را ایجاد کند زیرا شکاف ایمنی افزایش می یابد و پروتکل های ایمنی به آرامی هر روز برداشته می شوند که منجر به تعاملات اجتماعی بیشتر می شود.

به گفته سازمان جهانی بهداشت و CDC، با به دست آوردن ایمنی گله ای می توان از شیوع سرخک جلوگیری کرد و این تنها در صورتی امکان پذیر است که حداقل نود و پنج درصد از کودکان جامعه باید دو دوز از واکسن را دریافت کنند.

این گزارش هشدار می‌دهد که کمپین واکسیناسیون باید به‌صورت بحرانی راه‌اندازی شود، زیرا هر لحظه تلف‌کردن می‌تواند جان یک کودک را در اثر عفونت ناشی از یک بیماری قابل پیشگیری تمام کند.

گزارش های اخیر نشان می دهد که حداقل نه میلیون عفونت سرخک در سراسر جهان گزارش شده است و حدود 128000 نفر جان خود را از دست داده اند و تقریباً بیست و دو کشور شیوع بیماری را تجربه کرده اند.

ایالات متحده در حال حاضر با هیچ گونه شیوع سرخک مواجه نیست، اما اقدامات احتیاطی باید در اسرع وقت انجام شود. در سال 2022، تعداد کل عفونت های سرخک گزارش شده توسط CDC حدود 51 مورد است.

در سال 2019، ایالات متحده حدود 1274 مورد سرخک را گزارش کرد که بالاترین میزان از سال 1992 است. اما این نشانه تسکین نیست زیرا ما باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهیم تا از عفونت‌های مسری احتمالی مانند سرخک جلوگیری کنیم.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵آیا ایالات متحده برای بازگشایی شیوع سرخک یا آنفولانزا آماده می شود؟

🔵به دلیل اپیدمی سرخک، حداقل 157 کودک در زیمبابوه جان خود را از دست دادند.

سرخک یک بیماری بسیار مسری است که توسط موربیلی ویروس ایجاد می شود. علائم عمدتاً حدود هفت تا چهارده روز پس از مواجهه اولیه با ویروس ظاهر می شوند. علائم اصلی عبارتند از تب بالا، سرفه، آبریزش بینی، قرمزی چشم و وجود لکه های کوچک سفید در دهان به نام لکه های کوپلیک. سپس، پس از سه تا پنج روز، بثورات در سراسر بدن شروع به ایجاد می کند.

سرخک در صورت عدم درمان مناسب، به ویژه در کودکان و نوزادان، یک بیماری کشنده محسوب می شود. با دریافت دو دوز واکسن سرخک – اوریون – سرخجه (MMR) از سرخک پیشگیری می‌شود. CDC به شهروندان ایالات متحده که به خارج از کشور سفر می کنند همیشه توصیه می کند که واکسن MMR را برای جلوگیری از عفونت از کشورهای خارجی دریافت کنند.

منابع:

🔵مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (دوم) سرخک (سرخچه) (موجود به صورت آنلاین): https://www.cdc.gov/measles/hcp/index.html

🔵کلینیک مایو (نوم) سرخک (موجود به صورت آنلاین): https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/measles/symptoms-causes/syc-20374857

پست های اخیر نیکی آتکیسون (همه را ببین)