آیت الله حسینی بوشهری: ورزش نقش موثری در معادلات سیاسی و روابط کشورها دارد


شفقنا- رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: امروزه ورزش همانند یک تریبون بین‌المللی است و در معادلات سیاسی و روابط کشورها تأثیر گذار است.

به گزارش شفقنا، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار دکتر سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، بر لزوم بهره گیری از ظرفیت جوانان و استعدادیابی در بین آنان، خصوصاً با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، تأکید کرد و ورزش را یک تریبون بین‌المللی ارزیابی نمود و ارتقاء آن را از راه تربیت مربیان متعهد و متخصص، میسر دانست.

او در این دیدار ضمن اشاره به ادغام سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان، افزود: تجربه نشان داده که هرگاه ادغامی صورت می‌پذیرد، عملا یک سازمان تحت الشعاع سازمان دوم قرار گرفته و فعالیت آن کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. همانند آنچه در مورد ادغام جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی پیش آمد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: کسانی که عهده دار بخش مربوط به جوانان در این وزارتخانه هستند باید به گونه‌ای عمل کنند که اگر کسی نگاه کرد بگوید: اگر این سازمان جدا هم بود باز با همین قدرت و ظرفیت فعالیت می‌کرد.

او در ادامه به اهمیت استعدادیابی و پرورش استعدادهای جوان اشاره کرد و افزود: امروزه ورزش همانند یک تریبون بین‌المللی است و در معادلات سیاسی و روابط کشورها تأثیر گذار است؛ به گونه‌ای که وزن و ارزش کشورها در نزد افکار عمومی، در سطح جهان، با میزان موفقیت آن کشور در عرصه مسابقات ورزشی سنجیده می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: اسلام برای ورزش همگانی و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی، اهمیت بالایی قائل است و در فقه نیز برخی از رشته‌های ورزشی که در آن زمان مرسوم بوده، مورد بحث قرار گرفته است.

او ادامه داد: سعی کنید در عرصه‌های ورزشی باعث درخشش و مطرح شدن کشور در عرصه بین‌المللی باشید.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن اشاره به اهمیت آموزش و تربیت مربیان متخصص خاطرنشان کرد: استفاده از مربیان خارجی که البته متخصص باشند، منعی ندارد اما همواره اصل باید بر تربیت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در عرصه مربی گری و داوری مسابقات باشد؛ تا اینها بتوانند علاوه بر کشور در سطح مسابقات جهانی نیز نقش آفرینی کنند.

او در پایان به لزوم توجه به تمامی رشته‌های ورزشی با توجه به اقتضائات جامعه اسلامی تأکید کرد و افزود: باید به تمامی رشته‌های ورزشی توجه داشته باشید نه اینکه صرفاً روی یک یا دو رشته ورزشی متمرکز شوید. استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیز به منظور تقویت امر ورزش بسیار حائز اهمیت بوده و باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید