اگر آبروی کشور و عزت ملت حفظ شود، ادامه مذاکرات بهینه است.


عادل نجف زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص ادامه مذاکرات ایران با کشورهای غربی برای احیای برجام و رویکرد کشور برای ادامه این مسیر، اظهار داشت: معتقدم در طول این مذاکرات و سیاست خارجی کشور هیچ گاه نباید دو طرف قرار گیرد. سوالات مهم نادیده گرفته شد فراموش شده توجه جدی به ظرفیت های داخلی کشور و همچنین ترمیم و اصلاح ساختار حاکمیتی اولین موضوعی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد زیرا منابع و ظرفیت های زیادی در کشور داریم که به درستی از آنها استفاده نمی شود.
وی تصریح کرد: دومین موضوعی که نباید از آن غافل شویم رشد روزافزون تشابه تفکر با دولت های همسایه ایران اسلامی است. البته لازم به ذکر است که این رویکرد در دولت سیزدهم با موفقیت اجرا شد و یکی از اولویت های دیپلماسی جمهوری اسلامی محسوب می شود.
نجف زاده با اشاره به نقش مهم تحکیم روابط با کشورهای منطقه، تاکید کرد: آنچه در اخبار سیاسی منطقه در راستای احیای و بهبود روابط با همسایگان در سال گذشته شنیده ایم، می تواند در هم افزایی این دو کشور نقش داشته باشد. اقتصاد ملی و اقتصاد جهانی .
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به طولانی بودن روند مذاکرات، ادامه این روند تا چه زمانی برای کشور منطقی است؟ وی گفت: تا زمانی که ظرفیت داخلی، احترام به نظام جمهوری اسلامی ایران و عزت ملت ایران در گفت و گو با طرف های مقابل مورد توجه قرار گیرد، ادامه گفت و گو برای ما بهینه خواهد بود و می توانیم این ها را ادامه دهیم. تلاش های مثمر ثمر
نماینده مردم خوی در شورای اسلامی تصریح کرد: در حال حاضر کشور ما به سطحی از توسعه و توانایی رسیده است که می تواند با استقلال کامل با همه کشورها گفت وگو کند. باید بدانیم که روابط خارجی مطلوب ما قطعاً می تواند بر برتری اقتصادی کشور تأثیر بگذارد و بخشی از نیازهای ما را در این زمینه برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید