ایران در ارمنستان خودرو تولید می کند


رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از راه اندازی خط تولید خودروهای ایرانی در ارمنستان برای صادرات به کشورهای اوراسیا خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا پیمان پاک اظهار کرد: در این راستا یک خودروساز ایرانی و یک سرمایه گذار از کشور ارمنستان اعلام آمادگی کرده اند و این موضوع از طریق وزارت اقتصاد ارمنستان و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صنعت، معدن و تجارت) در حال پیگیری است. SMAT) ایران.”

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران افزود: توافق اولیه برای احداث خط تولید خودروهای ایرانی در ارمنستان انجام شده و بر اساس این توافق، طرح امکان سنجی در حال تهیه است.

پیمان پاک با بیان اینکه در زمینه همکاری خودرویی با ارمنستان تسویه حساب صورت نگرفته است، ادامه داد: بخش خصوصی ارمنستان از ایران خودرو خریداری کرده و در بازار این کشور به فروش می رساند.

وی با بیان اینکه خودروهای صادر شده به ارمنستان از محصولات شرکت ایران خودرو بوده است، گفت: تاکنون 200 خودرو برای ارمنستان سفارش داده شده است و در مرحله اول صادرات خودرو به صورت آزمایشی بوده و منتظر نتیجه هستیم.

پیمان پاک افزود: در فرآیند صادرات آنچه مهم است شبکه خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات است. از این رو با هماهنگی بخش خصوصی ارمنستان مقرر شد پس از ارسال شماره مقرر در مرحله اول، افزایش صادرات خودرو به این کشور مشاهده شود.

پیمان پاک با اشاره به اینکه ارمنستان یکی از کشورهای اوراسیا است و به این کشورها تعرفه تجاری پرداخت نمی کند، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم از این فرصت نهایت استفاده را ببریم و ارمنستان را به مرکز تولید و صادرات کالاهای ایرانی تبدیل کنیم.

رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ترخیص کالا از ایران به ارمنستان تضمین شده است؟ وی گفت: اکنون گاز و برق در حال رهاسازی است و وزارت اقتصاد ارمنستان شرایط را برای پیگیری روند ترخیص کالاهای دیگر فراهم می کند.لیست کالاهای مورد نیاز هر دو کشور بررسی و نهایی شده و مبانی مالی نیز انجام شده است. قرار است در سفر آتی به ارمنستان قرارداد امضا شود و عملیات پاکسازی با این کشور انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید