اینستاگرام به دلیل اقدامات تروریستی نیمه فیلتر شد/ دولت پیشنهادی برای افزایش قیمت بنزین نداشته و ندارد/ کشور در مسیر بهبود است.


سخنگوی و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت گفت: به عنوان سخنگوی دولت بابت کمبود دارو به ویژه آنتی بیوتیک در داروخانه ها عذرخواهی می کنم.

به گزارش ایرنا، علی بهادری جهرمی روز پنجشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان افزود: رئیس جمهور همزمان دستور داد در حوزه سیاست دولت در وزارت بهداشت و همچنین شرکت های تولید دارو که بخشی از آن به این وزارتخانه می رسد، کار پیگیری و بررسی شد.

و ادامه داد: وزارت اطلاعات نیز در خصوص این شرکت های دارویی وارد عمل شد و یادآور می شوم که این نگرش قدرت مردم به شکاف در کار با مشاور وزیر و معاون وزیر تاکنون سابقه داشته است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دشمن علاقه ای به التیام درد مردم ایران ندارد، افزود: وقتی این مشکلات و دردها نیاز به التیام داشته باشد، دشمن عصبانی می شود.

بهادری جهرمی تصریح کرد: اکنون دولت تمام تلاش خود را برای شنیدن صدای این مردم و التیام درد آنها انجام می دهد.

گفت: در زمان تأسیس حکومت مردمی، یعنی. در شرایط نامناسب اقتصادی، فرهنگی و سیاسی، دولت کشور را به دست گرفت، این شرایط قابل قبول نبود، حتی عده ای در این انتخابات برای اعتراض به صندوق های رای پشت کردند.

سخنگوی دولت به تورم مستمر، بالا و پایین سال قبل اشاره کرد و تصریح کرد: فشار اقتصادی در شهریور 1400 و همچنین چندین سال قبل از آن به مردم تحمیل شد، این وضعیتی که دولت تصور می کرد تا حدی ناشی از اعتماد بوده است. گذشته در خارج از کشور است و البته برخی هم نتیجه تحریم هایی است که دشمنان آن را فلج می کنند.

بهادری جهرمی با اشاره به گسترش فضای مجازی در کشور افزود: همزمان با شیوع کرونا، تجمعات و ارتباط چهره به چهره در کشور به حداقل خود رسید، در عوض ارتباطات مجازی به اوج خود رسید، ارتباط با بیگانگان از در خارج از کشور و نابرابر و کارگردانی شده پیش می رفت که در سه سال جنگ کرونا شدت گرفت.

وی گفت: فشار کرونا و فضای مجازی تحت کنترل و برنامه ریزی دشمنان قرار گرفته که فشار زیادی بر مردم و دولت وارد کرده است.

بهادری اضافه کرد: دولت به همه اقوام و سلایق اعتماد کرد و برای بازگرداندن دولت به مردم پیشقدم شد و دولتمردی برای رفع مشکلات ملت 31 سفر استانی انجام داد.

کاهش نرخ تورم نتیجه اعتماد مردم به دولت است

سخنگوی دولت همچنین گفت: نتیجه اعتماد مردم این بود که تورم 60 درصدی سال 1400 به تورم 40 درصدی کاهش یافت، هرچند 40 درصد مطلوب نیست، اما مسیر درمان در حال طی شدن است.

وی بیان کرد: رشد اقتصادی 10 سال قبل به دلیل سوء مدیریت و تحریم ها به طور متوسط ​​صفر بود اما تاکنون در فصول مختلف این دولت به پنج درصد رسیده است. البته این رشد میانگین تورم صفر درصدی یک دهه را جبران نکرده است، اما کشور در مسیر بهبود قرار دارد.

بهادری جهرمی افزود: اکنون دشمن دید که اوضاع به نفع ما تغییر می کند و به ضرر او دست به اقدامی فتنه انگیز زد که با حمایت مردم شکست خورد.

وی بیان کرد: صدور پروانه کسب تسهیل شده و امضاهای طلایی نهادها و مسئولان حذف شده و دولت حساب ها و بودجه را از طریق سایت ها در اختیار مردم قرار داده است.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت افزود: در صورت رفع این تناقضات و دردها، دشمن دیگر فرصت ادامه این تهمت ها و فرصت سوء استفاده و بهره برداری از شرایط را نخواهد داشت، لذا دشمن از این تغییرات ناراضی است.

بهادری جهرمی همچنین گفت: صحبت شجاعانه و بی باکانه در این تریبون برای یک دانش آموز باعث افتخار است که افسر نیروی انتظامی ما توسط خودرو زیر گرفته شد و جوان 21 ساله ما به طرز وحشیانه ای تکه تکه شد، بدون اینکه اقدام کند. ترس و شجاعت

سخنگوی دولت افزود: گفتند دولت برای یک میلیون واحد مسکونی عذرخواهی کند. من می گویم دولتی که هشت سال تولید مسکن را متوقف کرد و بحران مسکن امروز را در بخش اجاره و ساخت و ساز ایجاد کرد، باید پاسخگو باشد و باید پاسخگوی ایجاد این بحران باشد.

دولت پیشنهادی برای افزایش قیمت بنزین نداشته و ندارد

سخنگوی دولت با اشاره به برخی اظهارنظرها درباره افزایش قیمت بنزین گفت: دولت پیشنهادی برای افزایش قیمت بنزین نداشته و ندارد. پیشنهادهایی در شورای اسلامی برای افزایش قیمت گاز، سوخت پتروشیمی و مسکن مطرح شد که دولت این افزایش قیمت را نپذیرفت.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: باید به گونه ای با مسئولان رفتار کنید که به پاسخگویی و حضور در دانشگاه ترغیب شوند و ما نیز با رفتار و نحوه بیان خود در دانشگاه الگویی برای اظهار نظر باشیم.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت ادامه داد: تغییر و پیشرفت لازمه تغییر و تحول از درون است. متأسفانه عده‌ای بر خلاف این پیشنهاد تصور می‌کردند که این تغییر می‌تواند از بیرون ایجاد شود.»

وی افزود: نگاه این بود که به جای اعتماد به جوانان کشور به دنبال کلید حل مشکلات در بیرون باشیم و مشکلات کنونی زاییده همین نگاه به گذشته است.

اینستاگرام به دلیل اقدامات تروریستی به طور موقت مسدود شده است

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره فیلتر اینستاگرام گفت: در خصوص فیلتر اینستاگرام، مقامات امنیتی ذیربط به دلیل مسائل امنیتی این پیام رسان را تا حدی فیلتر کرده اند. اینستاگرام مرتکب یک اقدام تروریستی شد و مقامات امنیتی مجبور به انجام اقدامات متقابل برای حفظ حقوق مردم شدند.

بهادری جهرمی همچنین گفت: افتخار می کنم که دانشگاه های ما آزادی بیان دارند و شرایطی است که مسئولان به وظایف خود در قبال مردم و دانشجویان عمل کنند.

سخنگوی دولت ادامه داد: در این دولت به دلیل فاصله بین نیاز و درآمد مردم، حقوق کارمندان و مستمری بگیران بین 50 تا 60 درصد افزایش یافت تا آرام آرام این فاصله کاهش یابد.

بهادری جهرمی افزود: برای رفع مشکل مسکن ایجاد شده در سال های گذشته مقرر شد زمین مسکونی رایگان در اختیار مردم قرار گیرد.

وی گفت: شرط 11 سال معلمی در این دولت اجرا شد و قانون ارزشیابی معلمان نیز در این دولت اجرا شد.

رئیس شورای اطلاع رسانی دولت همچنین افزود: رفتار خشونت آمیز هر فرد یا گروهی اعم از پلیس یا اغتشاشگر مردود است و همه باید بیاییم تخلفات را گزارش کنیم، مصادیق را بگوییم و با تخلفات برخورد کنیم، باید محل وقوع را بدانیم. درد و مقابله با فساد و انسان فاسد.

دیدگاهتان را بنویسید