این مطالعه می گوید از مصرف مکمل های غذایی برای بهبود سلامت قلب خود اجتناب کنید


یک مطالعه جدید نشان داده است که شش مکمل که قبلا تصور می شد به کاهش کلسترول بد و حفظ سلامت قلب کمک می کند مفید نیستند.

این مطالعه که برای اولین بار در جلسات علمی انجمن قلب آمریکا در سال 2022 ارائه شد و در ژورنال کالج قلب و عروق آمریکا منتشر شد، اثر یک داروی استاتین با دوز پایین، یک داروی کاهش دهنده کلسترول، را با این مکمل ها مقایسه کرد. یک دارونما

تحقیق چگونه انجام شد؟

این مطالعه به عنوان یک کارآزمایی بالینی تصادفی و یک سوکور انجام شد که شامل 190 شرکت کننده بزرگسال بدون سابقه بیماری قلبی بود. شرکت کنندگان که در گروه سنی 40 تا 75 سال قرار داشتند، در گروه های مختلف دسته بندی شدند و به هر گروه دوز پایینی از استاتین به نام روزوواستاتین، مکمل هایی مانند سیر، دارچین، روغن ماهی، زردچوبه، مخمر قرمز و … داده شد. دارونما به مدت 28 روز. گروه استاتین کمترین سطح LDL را در مقایسه با سایر گروه ها داشت.

از مصرف مکمل های غذایی برای بهبود سلامت قلب خودداری کنید

LDL در گروه استاتین تقریباً 40 درصد کاهش یافت. از آنجایی که کلسترول تام نیز به طور متوسط ​​24 درصد کاهش یافت، مزایای دیگری نیز داشت تری گلیسیرید 19 درصد کاهش یافت. افرادی که مکمل ها را مصرف کردند هیچ تغییری در سطح کلسترول نداشتند و تقریباً مشابه افرادی بودند که دارونما دریافت کردند.

دکتر کارول واتسون، پروفسور قلب و عروق و یکی از مدیران برنامه پیشگیرانه قلب دانشگاه UCLA، گفت که در بیشتر مواقع هنگام تلاش برای تجویز داروهای مبتنی بر شواهد برای کاهش خطرات قلبی عروقی، بیماران اغلب نه می گویند و مکمل هایی را انتخاب می کنند که هیچ مدرک علمی برای این کار ندارند. کاهش کلسترول

او گفت که هدف از انجام چنین کارآزمایی تصادفی، دقیق و کنترل‌شده این بود که چیزی را که جامعه علمی قبلاً می‌دانست به روشی دقیق‌تر ثابت کند. با این حال، محققان همچنین اذعان کردند که محدودیت‌های خاصی مانند حجم نمونه کوچک و حداقل دوره مطالعه (28 روز) برای مطالعه وجود دارد. یک مطالعه طولانی مدت در مورد یک موضوع برای به دست آوردن نتایج روشنگری مفید خواهد بود.

دکتر جیمز سیردو، متخصص قلب و عروق تهاجمی در بیمارستان‌های دانشگاهی موسسه قلب و عروق هرینگتون، کلیولند، اوهایو، که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: این مطالعه قطعاً به ایجاد دلایلی در ذهن بیمار کمک خواهد کرد زیرا اکنون آنها سعی خواهند کرد بفهمند چگونه مکمل ها جایگزین داروها نمی شوند.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵اندازه بازار مکمل های قبل از تمرین و پیش بینی رشد 2022

🔵اسیدهای چرب امگا 3 – آیا منابع طبیعی بهتر از مکمل ها هستند؟

دکتر آمیت خرا، رئیس کمیته برنامه ریزی جلسات علمی AHA و مدیر قلب و عروق پیشگیرانه در مرکز پزشکی UT Southwestern، که او نیز بخشی از مطالعه نبود، بر اهمیت مطالعه تاکید کرد. او گفت: بیمارانی که با او مشورت می کنند همیشه به جای دارو از مکمل های غذایی یا همراه با داروهایی مانند استاتین ها می خواهند.

خرا خاطرنشان کرد که انجام مطالعات با کیفیت بالا و قابل اعتماد به متخصصان سلامت کمک می کند تا بیماران را در مورد ارزش یا عدم ارزش مکمل ها برای کاهش کلسترول بد آگاه کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد: استاتین ها بیش از 30 سال است که استفاده می شود و در بیش از 170000 نفر اثربخشی آن ثابت شده است.

بارها مورد مطالعه قرار گرفته است و به طور مداوم اثربخشی خود را در کاهش کلسترول ثابت کرده است. اطلاعات نادرست و ادعاهای نادرست زیادی در اینترنت در مورد استفاده از مکمل های غذایی برای درمان کلسترول وجود دارد.

آنها اغلب با شواهد اثبات شده گیج نمی شوند و منجر به خطرات غیر ضروری می شوند. کرا همچنین اضافه کرد که مردم تمایل دارند بر این باورند که هر چیزی که “طبیعی” است بی خطر به نظر می رسد و جرأت می کند آنها را فقط به دلیل اصطلاحات امتحان کند. او گفت که استاتین یک داروی ضروری نیست که همه باید مصرف کنند و داروی کاملی نیست. اما در بیماران پرخطر، ثابت شده است که کار می کنند.

منابع:

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) ویتامین ها و مواد معدنی اضافی برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6822653/

🔵WebMD (2005-2022) مکمل هایی برای سلامت قلب (موجود در): https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/supplements-heart-healthy

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید