برای اولین بار با شما موافقم آقای صدیقی!


عصر ایران است. مصطفی دانسته- حجت الاسلام و المسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد عمروئه مروح گفت: باید آسیب ها را شناسایی و برای ترمیم آن تلاش کنیم.

حضرت امام جمعه نکته دقیقی را بیان کرده است. آسیب ها باید شناسایی شوند و به نظر می رسد یکی از مهم ترین آسیب های جامعه امثال شماست. کسانی که دائما با اظهارات خود خرمن جامعه را به آتش می کشند.

باید به امروز فکر می کردید که در خطبه های نماز جمعه خود مشکلات اقتصادی مردم را به محاکمه الهی ربط دادید تا از حکومت مستقری که دوست دارید دفاع کنید.

شاید خیلی ها یادشان نرود اما شما گفتید که «امروز گرانی است و به فرموده امام صادق گرانی باعث آزرده شدن روح و افسردگی و مشکلات اجتماعی و مشکلات اخلاقی می شود، اما این یک امتحان است».

این در حالی است که در دوره حسن روحانی این گرانی ها نتیجه ناکارآمدی دولت و مجلس بود.

وقتی شما که ادعای دینداری می کنید و به قول خود لباس پیامبری می پوشید، با تغییر حکومت به این راحتی موقعیت های شما 180 درجه تغییر می کند، دیگر چه انتظاری می توانید داشته باشید؟

وقتی پرداخت حقوق به کارمندان دولت از سوی دولت رئیس جمهور را موهبت الهی می دانید، هرچند ابتدایی ترین کاری است که یک دولت باید انجام دهد، انتظار نداشته باشید که شرایط کشور همیشه یکسان باشد.

البته همه می دانیم که شما به عنوان رئیس ستاد امبا معروف و منشی معروف او در شرایط امروز ایران چه نقشی دارید. همان هایی که با حرف هایشان فقط مردم را عصبانی می کردند و به جای اصلی دنبال حاشیه می گشتند.

چرا در خطبه های نماز جمعه به بیکاری جوانان اشاره نمی شود؟ چرا نمی گویید کارخانه ای که با هزار کارگر کار می کرد امروز تعطیل است و کارگرانش با پول یارانه خود روزگار می گذرانند.

چرا در خطبه های نماز جمعه از بانک ها نام برده نمی شود؟ بانک هایی که پایشان را در گلوی مردم می گذارند و جیب هایشان را با وام های پر سود پر می کنند و جیب مردم را خالی می گذارند!

بسیاری از این دخترانی که شما از حجابشان گلایه دارید، مجبورند از صبح تا شب کار کنند تا خرج خانواده و خانه شان را بدهند.

آیا تا به حال از جوانان این شهر تهران که جمعه ها امام جماعت موقت هستید پرسیده اید که چرا ازدواج نمی کنند و از زندگی مشترک فرار می کنند؟

آیا به بازار رفته اید تا ببینید یک پدر چگونه جهیزیه دخترش را تامین می کند؟ پدری که چند ماهی بود حقوقش را نگرفته بود و اگر هم به موقع می گرفت، آنقدر کم بود که فقط می توانست کرایه خانه و مخارج عادی زندگی را بپردازد.

بحران هایی که امروز شاهد آن هستیم، مانند قارچ پس از باران یک شبه به وجود نیامد. بی توجهی به شرایط اقتصادی، شعار دادن، برجسته کردن مسائلی مانند حجاب و بی توجهی به مفاسد اقتصادی و سیاسی برخی از مسئولان از جمله دلایل اعتراض امروز مردم است.

شاید الان بهترین زمان برای شستن چشمانتان باشد تا واقعیت را به خوبی ببینید. اگر آسیب ها به درستی شناسایی شود، شاهد برخی خطبه ها و حضور عده ای مانند رسایی، ذوالنور و البته رفیع پور در تلویزیون نخواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید