خودروی جدید BMW و این همه انتقاد!/ نسل دوم M2 با موتور قدرتمند (+ عکس)


عصر ایران- نسل دوم M2 شرکت بی ام و در نوع خود محصول عجیبی است! عجیب است به این معنا که انتقادات زیادی وجود دارد و مجلات معروف خودرو از ترکیب «طراحی عجیب» در مقالات خود استفاده می کنند. عجیب از این نظر که ربطی به محصولات قبلی و سابقه بی ام و در ارائه کوپه های زیبا ندارد م مالک نیست!

خودروی جدید BMW و این همه انتقاد!/ نسل دوم M2 با موتور قدرتمند (+ عکس)

اما چرا نسل دوم کوپه؟ M2 آیا قابل نقد است؟ پاسخ به این سوال باید جسورانه باشد بی ام و وی در ترکیب جزئیاتی که بیشتر برای خودروی سخت کوشی مانند کلاس SUV با کلاس کوپه سریع و تیز مناسب است، اشاره کرد. در این خصوص گفته شده است: در دماغه، جلوپنجره و سپر بزرگ و حجیم است و برای یک کوپه ظریف مناسب نیست. همین وضعیت را می توان در عقب خودرو مشاهده کرد، جایی که 4 درگاه اگزوز بین دیفیوزر و سپر عظیم قرار دارند.

خودروی جدید BMW و این همه انتقاد!/ نسل دوم M2 با موتور قدرتمند (+ عکس)

با وجود این انتقادات، BMW نیز طرفداران وفادار خود را دارد که از این نسل دوم کوپه رضایت کامل دارند. به خصوص طراحی کابین که از نظر بسیاری یکی از بهترین هاست بی ام و میتونه برای سری کوپه باشه

بی ام و برای یک کوپه M2 این موتور از موتور خانواده S58 استفاده می کند که نیرو را به چرخ عقب منتقل می کند. موتور 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوشارژر مجموعا 453 اسب بخار قدرت دارد که نشان دهنده افزایش قابل توجه 48 اسب بخاری نسبت به نسل قبل است. گشتاور 550 نیوتن متر است. این کیت با گیربکس 8 سرعته M Steptronic مجهز به DriveLogic (تکنولوژی ثبت شده BMW/ امکان سفارشی کردن شرایط تعویض دنده) هماهنگ شده است.

این موتور و غرش هایش یکی از جذاب ترین رویکردهای BMW را در بخش فنی نشان می دهد، اما وقتی به شاخص صفر تا 60 مایل که معادل 4.1 ثانیه است، می رسیم، شاید شما هم به جمع منتقدان بپیوندید!

ضعف طراحی دماغه، به خصوص شیب کم و وضعیت بیش از حد قائم آن، بیانگر ضررهای آن در اینجا به تعداد است. موتورهای در این سطح و حتی ضعیفتر در محصولات آئودی و فولکس واگن که از نظر علم آیرودینامیک رویکرد بهتری دارند، بسیار موفقتر هستند.

حداکثر سرعت به طور خودکار به 250 کیلومتر در ساعت محدود می شود، اما با استفاده از بسته اختیاری M Driver، این عدد به 284 کیلومتر افزایش می یابد. در این حالت شاخص صفر تا 96 کیلومتر نیز 3.9 ثانیه گزارش شده است که همچنان برای این کلاس از موتورها و کوپه چندان چشمگیر نیست.

سیستم ترمز دارای 6 پیستون در چرخ جلو و یک پیستون در محور عقب است. رنگ قرمز برای دستگاه ها به عنوان یک گزینه موجود است.

رینگ ها در جلو 19 اینچ و در عقب 20 اینچ هستند.

BMW از یک صفحه نمایش 12.3 اینچی برای اطلاعات مسافت پیموده شده و یک صفحه نمایش 14.9 اینچی برای تنظیمات سیستم سرگرمی استفاده می کند که در داخل یک قاب یکپارچه قرار گرفته اند.

خودروی جدید BMW و این همه انتقاد!/ نسل دوم M2 با موتور قدرتمند (+ عکس)

BMW M2 2023 در کارخانه BMW در مکزیک تولید خواهد شد و قیمت پایه آن حدود 65000 دلار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید