داستان درمانی الیز (آلوپسی و اگزما)


این پست ممکن است حاوی پیوندهای وابسته باشد. اینجا را کلیک کنید تا ببینید معنی آن چیست.

الیس ، در بالای یک مخزن و در آفتاب لبخند می زند

“من کاملاً معتقدم که با به اشتراک گذاشتن آسیب پذیرترین جنبه های سفر ، از یکدیگر حمایت می کنیم تا در مواقع دشوار به فیض ، قدرت و شفا برسیم.”
L حمام لشکوف


آلوپسی معکوس و اگزما

الیز چان از آلوپسی ، اگزما و آرتروز رنج می برد. او مدتهاست که آن را به استرس نسبت می دهد و استرس بر علائم او تأثیر می گذارد. اما وقتی فرصتی برای تحقیقات بیشتر پیدا کرد ، متوجه شد که رژیم غذایی نیز می تواند علت اصلی باشد. او به پروتکل خود ایمنی Paleo روی آورد و نتایج چشمگیری گرفت.

اطلاعیه: راهنمای پروتکل ساده خودایمنی Paleo - همین الان خرید کنید

اولین علائم شما چه بود؟ کی فهمیدی چی بود؟

دست های خارش دار ، قرمز و متورم از اگزما. متورم شدن مفاصل و محدودیت تحرک همراه با آرتریت در انگشت شست راست و انگشت شست پای چپ. با آلوپسی ، ریزش موهای من به صورت یک چهارم شروع شد ، سپس به اندازه نیم دلار رشد کرد. من تا همین اواخر نمی دانستم که خود ایمنی است. من فکر کردم هر سه مشکل مربوط به استرس است. در طول پناهگاه COVID-19 در محل ، من وقت گذاشتم تا تحقیقات را انجام دهم و متوجه شدم که با رسیدن به یائسگی علائم افزایش می یابد و تغییرات هورمونی می تواند بر خود ایمنی تأثیر بگذارد.

آیا می توانید توصیف کنید وقتی وضعیت شما بدتر بود برای شما چگونه بود؟

دستان من سخت ترین علامت بود. در بدترین حالت ، آنها خونریزی می کردند و گریه می کردند. ناخوشایند و دردناک بود. در محل کار ، سعی می کردم دست هایم را پنهان کنم تا مردم نبینند ، و گاهی اوقات برای جلوگیری از ورود زهکشی روی کاغذهای مهم دستکش می پوشیدم. با آلوپسی ، بچه های محله من اولین کسانی بودند که متوجه شدند و از من پرسیدند چه خبر است. تنها چیزی که می توانستم بگویم این بود: “نمی دانم.”

قبل از مداخله غذایی چه روشهای درمانی را امتحان کردید – معمولی یا جایگزین؟

من تخم مرغ و همه آلرژن های احتمالی رایج را کنار گذاشتم ، اما در ابتدا سختگیر نبودم. من کرم اگزما را امتحان کردم ، اما نشد. من سعی کردم مصرف پروتئین خود را برای آلوپسی افزایش دهم. متخصص تغذیه من پیشنهاد کرد که من برای درمان آرتریت کربوهیدرات و قند را کنار بگذارم و به نظر می رسد این کار کمی کمک می کند. من مدتی رژیم کتو داشتم ، اما سه گانه دویدم و به عنوان یک ورزشکار استقامتی پایدار نبود. من طب سوزنی را نیز امتحان کردم ، اما هیچ تاثیری بر وضعیت من نداشت.

کدام رژیم درمانی را انتخاب کردید؟

پروتکل paleoautoimmune زمان من در خانه در طول همه گیری به من این امکان را داد که واقعاً بر شفا متمرکز شوم و متعهد به انجام 100٪ مرحله حذف AIP شوم.

چقدر سریع نتایج را دیدید؟

درحال حاضر. هنگامی که کاملاً به AIP متعهد شدم ، نتایج را در کمتر از یک هفته مشاهده کردم. این به همه چیز کمک کرد: اگزما ، آلوپسی و آرتریت. اگزما به طور کامل از بین رفته است. اگر تقلب کنم و گندم یا شکر داشته باشم ، زودتر برمی گردد. آلوپسی نیز به رژیم غذایی بسیار خوب پاسخ داده است ، اما می تواند در اثر استرس نیز ایجاد شود. من هنوز آرتروز دارم ، اما مانند قبل از AIP دردناک نیست.

آیا علاوه بر علائم خود ایمنی ، سایر زمینه های سلامتی نیز بهبود یافته است؟

خواب من بهتر است و روحیه من پایدارتر است. همچنین مه مغزی از بین رفته است.

چه علائمی باقی می ماند؟

گاهی اوقات ، وقتی استرس دارم ، اگزما و ریزش مو برمی گردد. اما حالا می دانم چه کنم. مدیریت استرس نیز بخشی از بهبودی من است.

برای حمایت از سلامتی و بهبودی خود چه کارهای دیگری خارج از رژیم انجام می دهید؟

ورزش ، دعا و مدیتیشن.

مواد مخدر چه نقشی در سفر شما داشت؟

من هیچکدومو نگرفتم

چقدر بر پروتکل رژیم غذایی سخت گیر بوده اید / هستید؟ هر “ترفندی”؟

وقتی در مارس 2020 شروع به کار کردم ، حدود یک سال بسیار سخت گیر بودم. اما من توانستم برخی چیزها (آجیل و دانه ها) را دوباره معرفی کنم. هر چند وقت یکبار ، وقتی برای ناهار بیرون می رویم ، تقلب می کنم ، اما سپس به آشپزی در خانه برمی گردم و بدون تقلب.

آیا قصد دارید این رژیم را برای همیشه دنبال کنید یا امیدوار هستید که دیر یا زود خود را از شیر بگیرید؟

امیدوارم چیزهای دیگر را دوباره معرفی کنم تا ببینم آیا می توانم آنها را تحمل کنم. واقعا دلم برای بلادونا تنگ شده. من در یک رستوران ایتالیایی آشپزی می کردم ، بنابراین دلم برای گوجه فرنگی ، بادمجان و فلفل زیاد تنگ شده است.

پیروی از رژیم برای شما چه چالش هایی داشت / چیست؟

بدون لبنیات ، بدون غلات و بدون شکر. من آموختم که چگونه شیر بادام را خودم تهیه کنم و این بازی را تغییر داد ، اما خوردن با دوستان می تواند احساس ناخوشایندی داشته باشد. با س questionsالات مربوط به رژیم غذایی خود راحت تر شدم. اگر آنها فقط کنجکاو هستند ، پاسخ ها را کوتاه می گذارم ، اما اگر واقعاً می خواهند بیشتر بدانند ، خوشحال می شوم آنچه آموخته ام را به اشتراک بگذارم.

چه کسی در سفر درمانی شما از شما حمایت می کند؟

انجمن های آنلاین AIP ، همراه با خواندن ادبیات مربوط به بیماری های خود ایمنی ، واقعاً مفید بوده اند. من همچنین دوستانی دارم که انواع مختلفی از سرطان دارند و گاهی اوقات در مورد سفر خود به آنها می گویم و دستور العمل ها و محصولات جدید سازگار با AIP را به آنها معرفی می کنم. من دوستی دارم که وقتی پزشکش به او گفت که با حذف کل لیست غذاهایی که با التهاب مرتبط هستند ، التهاب را کاهش دهد ، بسیار ناراحت شد. همسرش باردار است و تمام وقت کار می کرد و برای آن دو آشپزی می کرد. من در مورد آرد کاساوا ، رشته فرنگی سیب زمینی شیرین و اسموتی ها به آنها گفتم. دانستن مبادله های سالم تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

با بیماری خود ایمنی ، عوامل محرک و علل ریشه ای زیادی وجود دارد. آیا اتفاقاتی در زندگی شما رخ داده است که فکر می کنید در تشخیص شما موثر بوده است؟

من وقتی کار شگفت انگیزی را در شرکت شروع کردم ، ریزش موهایم شروع شد. من در اولین بارداری موهایم را نیز از دست دادم. هنگامی که کار شرکتی دوم را آغاز کردم ، دچار اگزما شدم. و علائم من در دوران یائسگی دوباره ظاهر شد. بنابراین ، استرس و تغییرات هورمونی برای من عوامل محرک بودند.

چه توصيه اي به افراد مبتلا به بيماريهاي خود ايمني که تازه شروع به در نظر گرفتن تغييرات رژيم غذايي و سبک زندگي کرده اند مي کنيد؟

من می گویم: آهسته شروع کنید و سپس 100 go ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که به جامعه تکیه کرده اید ، زیرا این کار آسان نخواهد بود. وقتی دیگران نظرات دلسرد کننده ای می دهند ، آن را جدی نگیرید. فقط به راه خود ادامه دهید و برای ناراحت شدن از نگرش های خود انرژی صرف نکنید. شما همیشه مخالفانی خواهید داشت. یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید و اثرات تغییرات رژیم غذایی ، از جمله خواب ، خلق و خو و تمرکز را بنویسید. این پیشرفتها شما را در ادامه راه ادامه می دهد.

من الیس را از طریق انجمن فیس بوک خود ملاقات کردم. می توانید در فیس بوک یا اینستاگرام با او ارتباط برقرار کنید. او همچنین در مورد سفر خود در پادکست درباره تصویر بدن و بیماریهای خود ایمنی بیشتر توضیح داد.

الیس با همسر و پسرش - همه لبخند می زنند

الیز به همراه همسر و پسرش

داستانهای درمانی بیشتر

این بخشی از مجموعه ای از موفقیت های خود ایمنی است. برای مشاهده لیست کامل اینجا را کلیک کنید. آنها همچنین یکی از ویژگی های منظم پادکست من هستند: Phoenix Helix.دیدگاهتان را بنویسید