در 8 هزار نقطه کشور امامزاده داریم


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امامزادگان و بقاع مبارکه قطب بزرگ فرهنگی کشور شده است و به همین دلیل دشمن از این ظرفیت بزرگ هراس دارد.

به گزارش ایسنا؛ سید مهدی حماشی امروز پنجشنبه (21 آبان) در هشتمین مرحله از دوازدهمین اجلاس که به میزبانی استان تهران در محل امامزادگان جعفر و حمیده خاتون (ع) باغ فیض تهران برگزار شد، اظهار کرد: اکنون امامزاده ای در باغ فیض داریم. 8000 نقطه در کشور و این امامزادگان قطب فرهنگی شده اند

وی با بیان اینکه انسان برای رسیدن به کمال نیاز به دو بال پرستش حق و کمک به دیگران دارد و این دو بال انسان را بهشت ​​می کند، خاطرنشان کرد: وظیفه ما انسان هاست که با همنوعان خود مهربان باشیم، چه در ظاهر و چه در خلوت. یار در خفا

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به مشارکت بسیج، ستاد فرمان امام، کمیته امداد خمینی (ره)، نهادهای دولتی و مردم، افزود: بیش از 80 درصد کمک ها برای دستگیری در نظر گرفته شده است. از نیازمندان توسط مردم و توسط مردم انجام شد. به بقاع متبرکه ایمان و امنیت دارند و معنویت خود را به این بقاع گره زدند و بالاخره این حرکت را کردند.

وی تصریح کرد: مرحله هشتم رزمایش 12 یار در جوار امامزادگان جعفر و حمیده خاتون باغ فیض تهران برگزار شد و در این مرحله کالاهای ضروری و تجهیزات مورد نیاز نیازمندان تامین شد.

توزیع 50000 بسته معیشتی در هر مرحله از رزمایش

در بخشی دیگر از این مراسم، گلمرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان در امور خیریه و خیریه در کشور گفت: حداقل 50 هزار بسته معیشتی و اقلام ضروری از جمله پتو، بخاری و لباس گرم در هر سال در اختیار نیازمندان قرار گرفته است. مرحله دوازدهمین تمرین یار 12. است.

وی افزود: علاوه بر تامین اقلام اولیه برای تهیه جهیزیه و همچنین تامین وسایل گرمایشی و سرمایشی افراد نیازمند و همچنین تعمیر منازل مردم، آزادی زندانیان و آموزش افراد نیز اقداماتی انجام شده است.

به گفته وی این طرح مبتنی بر مشارکت مردمی است و برای جذب مومنانی چون مهدی یاوران تلاش می کند تا دوازدهم هر ماه بتواند خدمات ارزنده ای را به قشر کم بضاعت ارائه دهد.

حجت الاسلام عادل ادامه داد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای برنامه دوازدهم توسط خیرین و مردم و حدود 30 درصد آن از محل درآمد بقاع مبارکه و موقوفات با نیات مرتبط تامین شده است.

توزیع 130000 بسته معیشتی در تهران

در بخش پایانی این مراسم سید حسن میرکریمی مدیر کل خیرین و خیرین استان تهران با اشاره به اینکه اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه آسایش و همدلی در دستور کار قرار گرفته است. کمک های مردمی استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 130 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان این استان توزیع شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه فصل زمستان در راه است، قطعاً اقداماتی برای ارائه بخاری و لباس گرم به نیازمندان انجام خواهد شد. اگرچه در تمرین امروز بخاری های گازی نیز در بین موارد وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید