رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، بر اساس داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، از هر سه بزرگسال یک نفر اضافه وزن دارد. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروز ، بهتر است روشهای احتمالی کاهش وزن را بیشتر بررسی کنیم.

اگر به این واقعیت توجه کنیم که رابطه جنسی نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد. تاثیر رابطه جنسی در درمان چاقی برای ما قابل درک تر خواهد بود. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن تنها با فعالیت بدنی خاتمه نمی یابد. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً نشان داده شده است که ورزش به تنهایی برای درمان اضافه وزن کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن نقش دارند. البته ، بهتر است در رابطه جنسی بدانید که وقتی به باشگاه می روید. شما کالری نمی سوزانید ؛ با این حال ، این نیز دارای اثرات خود است ، که برخی از آنها عبارتند از:

 • اثرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه با رابطه جنسی از افزایش وزن جلوگیری کنیم؟
 • مقاربت جنسی و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که باعث می شود افراد در ابتدا از این روش کاهش وزن صرف نظر کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل کاری
 • خروج از خانه و اتلاف وقت برای رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در هفته های اول باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری خاص باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند تا حدی بی تحرکی ناشی از شیوه زندگی امروزی را جبران کند. بنابراین ، LifeDite یک فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون مشکل را به شما ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری به دست می آورید و کالری بیشتری می سوزانید. رابطه جنسی قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

از نظر مصرف کالری ، رابطه جنسی به راحتی با ورزش با شدت متوسط ​​قابل مقایسه است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. فقط وقت بیشتری را با شریک خود بگذرانید. همچنین انجام حرکات لگن یا کگل و همچنین کاهش وزن موضعی به شما کمک می کند تا عملکرد بهتری در اتاق خواب خود داشته باشید.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسداشتن رابطه جنسی به طور منظم تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، شما را از رفتن به غذا در زمان استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از مهمترین علل افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ شما در کاهش وزن در حین رژیم موفق تر خواهید بود.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راههای رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می کند. عزت نفس است. هنگامی که رابطه جنسی به طور منظم و برنامه ریزی شده رخ می دهد ؛ ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری کنید.

این امر منجر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن می شود. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را وادار می کند تا عادات غذایی سالم تر و فعالیت بدنی منظم را متناسب با بدن خود انتخاب کنید.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را افزایش می دهد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی کالری بیشتری برای کاهش وزن می سوزاند.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز در حال افزایش وزن هستند. آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم به طور همزمان در طول رابطه جنسی افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی با جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، خون مورد نیاز برای پمپاژ و سالم ماندن را تأمین می کنند.

در طول رابطه جنسی کالری بسوزانید و وزن خود را کاهش دهید

کارشناسان تخمین می زنند که 85 تا 150 کالری در هر 30 دقیقه رابطه جنسی سوزانده می شود. اگر دفعات و مدت چنین رابطه ای افزایش یافته باشد ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

میزان کالری سوزانده شده به اندازه ای است که شما نیم کیلو وزن بدن خود را از دست می دهید که معادل حدود نیم کیلو است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین ، اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 دنده تقریباً یک کیلوگرم وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان سپری شده در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت به سوخت رسانی به بدن کمک زیادی می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ رابطه جنسی علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطرات قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. به طوری که به نوبه خود به کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

رژیم آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید