رایزنی کارگزار ارشد ریاض در یمن با وزیر دفاع عربستان


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سعودی، رشاد محمد علیمی، رئیس شورای عالی ریاست جمهوری یمن که مسئولیت عربستان سعودی را بر عهده دارد، با خالد بن سلمان وزیر دفاع عربستان دیدار و درباره تحولات و تحولات این کشور گفت وگو کرد. تلاش در زمینه امنیت در یمن.
بر اساس این گزارش، دو طرف در خصوص تلاش‌ها برای دستیابی به امنیت، ثبات و صلح در یمن گفتگو کردند.
تحولات اخیر در یمن و تلاش های صورت گرفته در آنجا از دیگر موضوعات مورد بحث طرفین بود.
وزیر دفاع عربستان با تمجید از روابط برادرانه و عمیق دو کشور و ملت، از حمایت ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی از شورای رهبری ریاست جمهوری یمن قدردانی کرد و با برنامه های این شورا در جامعه بین المللی برای ایجاد امنیت موافقت کرد. وی تاکید کرد: صلح و ثبات در یمن و پایان دادن به بحران باید به یک راه حل سیاسی جامع در این کشور دست یافت.
وزیر دفاع عربستان در عین حال از روابط برادرانه و عمیق گفت و گفت که کشورش جنگی را علیه یمنی ها آغاز کرده و زیرساخت های یمن را ویران کرده و شمار زیادی از یمنی ها را کشته و هزاران نفر را زخمی کرده است.
عربستان سعودی از آوریل 2014 حملات گسترده ای را در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی از جمله امارات با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی علیه یمن آغاز کرد. برخلاف انتظار سعودی ها، حملات آنها به سپر مستحکم مقاومت مردم یمن اصابت کرد و پس از 7 سال ثبات و حملات دردناک یمنی ها در عمق سرزمین های عربستان به ویژه در تاسیسات آرامکو، ریاض مجبور به تسلیم شد. راهی برای آتش بس به امید فرار از باتلاق جنگ در یمن.

دیدگاهتان را بنویسید