رفتار مسئولین زندان برای همه بسیار وحشیانه و تحقیرآمیز بود/ نگذاشتند ارتباط داشته باشم/ زندانیان را با برق وصل کردند/ مقامات جمهوری اسلامی از من در برابر شکنجه های بدنی محافظت کردند.


حاجی اصفهانی آزاد شده از زندان های عربستان به بیان 80 روز حبس خود در زندان های عربستان پرداخت و گفت: رفتار مسئولان زندان بسیار وحشیانه، تحقیرآمیز و حیوانی بود و غذای آنها از نظر کمی و کیفی بسیار ضعیف بود.

به گزارش تسنیم، خلیل دردمند یکی از جوانان ساکن منطقه درچه اصفهان در خصوص سفر به سرزمین مکه اظهار داشت: خدا را شکر می کنم که این نعمت بزرگ را به من عطا کرد و مرا برای سفر بیت الله اللّه پذیرفت. حرام. شاید زیباترین روزها و ساعات زندگی من در این سفر اتفاق افتاد و اوج زیبایی و معرفت و هر لذت دیگری در روز عرفه که در روز جمعه بود برای زائران اتفاق افتاد.

وی افزود: اینکه خداوند به من اجازه داد تا با مادرم به این سفر بروم زیبایی سفر را چند برابر کرده است و من هم در دوران زندان و هم اکنون شکرگزار این نعمت بزرگ هستم.

از عکس حاج قاسم می ترسند!

دردمند با اشاره به لحظه دستگیری خود گفت: عصر روز عید غدیر خم در نزدیکی کعبه در حالی که موبایل یکی از دوستانم را که تصویر حاج قاسم روی آن بود در دست داشتم و از وی عکس می گرفتم دستگیر شدم. تلفن همراه خودم من قبلا چنین عکسی را با رهبر معظم انقلاب گرفته بودم.

وی ادامه داد: مرا به بدترین شکل به زندان حرم نزدیک شعب ابی طالب بردند و اجازه ندادند وسایل شخصی و حتی دمپایی ام را ببرم.

این زائر تازه برگشته با اشاره به دلیل برگزاری عکس حاج قاسم گفت: ادعای ما این است که هر چه داریم از شهداست و می خواستم در شب عید ولایت به یاد حضرت آقا و حاج قاسم باشم و در شب عید زیارتشان کنم. از طرف آنها

وی افزود: در سفر به درخواست دوستانم خیلی کم از موبایلم استفاده کردم اما جمعه شب از شهدای مدافع حرم و حاج قاسم در کنار کعبه عکس گرفتم و مشکلی پیش نیامد. نمی دانم آن شب چه اتفاقی افتاد که پلیس روی حرکت من حساس شد و من را دستگیر کرد.

دردمند با اشاره به علت حساسیت پلیس عربستان به عکس حاج قاسم تصریح کرد: آنچه مسلم است این است که از عکس حاج قاسم می ترسند و از این جریان می ترسند و وقتی عکس حاج قاسم را می بینند. شهید سلیمانی بدنشان می لرزد و همین باعث دستگیری من شد.

وی با بیان اینکه من 11 روز در زندان حرم بودم و در این مدت بسیاری از ایرانیان را به آنجا آوردند، گفت: آنچه بسیار مشهود بود این بود که عربستان نسبت به جوانان ایرانی و جوانانی که شبیه حزب الله هستند حساس شده است. . و اگر مذهبی بودند به هر بهانه ای دستگیرشان می کرد.

این حاجی ادامه داد: زمانی که در زندان حرم بودم حدود 10 جوان ایرانی را به آنجا آوردند. یکی به بهانه انداختن روسری ایرانی روی دوش، یکی به بهانه عکس گرفتن در کنار کعبه و چند نفر هم به خاطر عکس گرفتن از حاج قاسم دستگیر شدند. این افراد حدود چهار پنج روز در بازداشت بودند و سپس آزاد شدند، اما نوبت من بود که مدت بیشتری را در زندان های عربستان بگذرانم.

وی با اشاره به علت حساسیت سعودی ها نسبت به جوانان ایرانی گفت: ایران تنها کشوری است که در حال حاضر با ابرقدرت ها مخالف است و عربستان به عنوان یک جیره آمریکا از نفوذ ایران در منطقه واهمه دارد. طبیعتاً هر حرکتی که بوی جمهوری اسلامی می دهد، می ترسند و می ترسند که این حرکت برایشان جریان ساز و خطرناک باشد.

دردمند افزود: دشمنی با شرورترین مردم دنیا برای ما افتخار است و آنها از ما می ترسند.

من انتظار رفتار انسانی از سعودی ها را نداشتم

وی در خصوص اتفاقاتی که در دوران بازداشتش رخ داد، اظهار کرد: در مدتی که در زندان حرم بودم سه بار مورد بازجویی قرار گرفتم و با مترجم به دادگاه رفتم. پس از 11 روز از زندان حرم به زندان جده منتقل شدم. بعد از اینکه به آنجا رسیدم دوباره بازجویی شدم و سپس به سلولی دو در سه متری منتقل شدم.

این حاجی اصفهانی ادامه داد: 40 شب را در انزوا گذراندم و در این اتاق کوچک در شرایط بسیار سختی قرار گرفتم. سپس به یک کابین اجتماعی منتقل شدم که در آن هفت نفر از ملیت های مختلف از جمله مصری، لبنانی، اندونزیایی، تاجیک و پاکستانی حضور داشتند و کمتر از یک ماه در آنجا گذراندم و سپس آزاد شدم.

وی با بیان اینکه «در این چند روز در اسارت دشمن بودم و انتظار رفتار انسانی از این افراد نداشتم»، گفت: رفتار مسئولان زندان بسیار وحشیانه، تحقیرآمیز و حیوانی بود و غذای آنها بسیار ضعیف بود. کیفیت و کمیت زندانیان را تحت شکنجه روحی قرار می دادند و اصلاً جوابی نمی دادند و اجازه تماس با من را نمی دادند.

دردمند تصریح کرد: نزدیک به 80 روز از خانواده و کشورم اطلاعی نداشتم و از آنها خواستم با تلفن خود یک پیام صوتی 10 ثانیه ای برای خانواده ام ارسال کنند تا زنده بودنم را به آنها اطلاع دهند اما اجازه ندادند. این. البته بیش از این از دشمنان انتظار نمی رود.

مقامات جمهوری اسلامی از من در برابر شکنجه های جسمی محافظت کردند

وی با اشاره به ترس آل سعود از مقامات ایرانی گفت: چیزی که آنها را در این مدت از شکنجه بدنی من باز داشت ترس از مقامات جمهوری اسلامی بود چرا که برای گرفتن اعترافات دیگر زندانیان را شکنجه و برق گرفتگی می کردند، اما به فضل الهی و دعای مردم جرات نداشتند به من دست بزنند.

این حججی تازه بازگشته ادامه داد: به دلیل درگیری های سیاسی و مذهبی بین ایران و دولت سعودی، برای هر کاری آماده شده بودم، اما به اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه تکیه کردم و می دانستم که دلیل این امر این بوده است. آنها جرات انجام هیچ کاری را نداشتند، اقدامی علیه من است و زندانیان ایرانی در عربستان سعودی با شهروندان سایر کشورها بسیار متفاوت هستند و این واضح بود.

وی در خصوص تماس و ملاقات با مقامات ایرانی در دوران بازداشت اظهار داشت: در مدتی که در زندان حرم بودم با نماینده سازمان حج و زیارت ملاقات کردم اما از زمانی که به زندان جده منتقل شدم در سلول انفرادی نبودم. و نه در غرفه اجتماعی هیچ تماس و ملاقاتی با مقامات ایرانی نداشتم.

من مدیون دعای مردم هستم

دردمند این حادثه را تجربه ای جدید و فرصتی برای تأمل در زندگی دانست و گفت: خدا را شکر می کنم که به من فرصت حج را داد و این حادثه نیز فرصتی شد تا کمی در اعمال و رفتار گذشته خود تأمل کنم زیرا در آیه قرآن آمده است: هر مصیبتی که به ما می رسد به خاطر اعمال خود ماست. فرصت خوبی بود تا به اشتباهات گذشته خود فکر کنم و با مروری بر زندگی و بررسی خودم به خودم یادآوری کنم تا ببینم چه اشتباهی منجر به این حادثه شده است.

وی تصریح کرد: معتقدم آنچه در آن روزها و روزگار من را نجات داد و منجر به آزادی من شد، جدای از پیگیری مجدانه مسئولان، دعای مردم بود. وقتی آزاد شدم و به اصفهان برگشتم متوجه شدم که چه تعداد از مردم محل زندگی و حتی کشور با کمپین ها و دعای خیر به من لطف داشتند و همین باعث رهایی من از چنگال دشمنان شد.

این حاجی اصفهانی گفت: هنوز نتوانسته ام شکرگزار لطف خداوند و مردمی باشم که برای آزادی من دغدغه داشتند و دعا کردند.

برای حفظ اقتدار ایران تمام جانم را فدا کرده ام

وی با قرائت شعر «اگر قلبم را قربانی چشم مستی شکست» رو به رهبر معظم انقلاب کرد و گفت: زمانی که در زندان بودم حاضر بودم تمام عمرم را آنجا بگذرانم اما مرجعیت و به حرمت نظام مقدس جمهوری اسلامی لطمه وارد نشود. خدا را شکر که این اتفاق نیفتاد.

دردمند گفت: در زندان های عربستان تجربه جدیدی برای دانستن قدر آزادی، امنیت و هر نقطه از خاک این کشور داشتم و دشمنی سعودی ها و وهابیت برایم آشکارتر شد و راه را ادامه دادم. انقلاب و شهدا با ایمان بیشتر.

باید حمایت رسانه های سعودی از جنبشی در این کشور را زیر سوال برد

وی با تصریح بر اینکه “اگر روزی عربستان از ما حمایت کرد باید شک کنیم”، گفت: جریان حاکم در عربستان یکی از شرورترین افراد است و وقتی رسانه های مرتبط با این جریان از جریانی حمایت می کنند باید ماهیت آن باشد. عربستان سعودی که با شهروندان خود در محیط اجتماعی و سیاسی ظالمانه ترین رفتار را دارد، چگونه از یک جریان عاطفی کاذب در کشور ما محافظت می کند؟ این جای تامل دارد.

این حاجی آزاد شده از زندان های عربستان خاطرنشان کرد: پیام من به بسیاری از عزیزانی که دچار هیجان و غفلت شده اند این است که قدردان آزادی و امنیت حاکم بر ایران به برکت خون شهدا باشیم و اگر فقط برای 24 ساعت یکی از ما باشد. خیابان ها در دست شماست دشمنان این نظام چیزی برای ما باقی نمی گذارند.

وی ادامه داد: برخی قدر نعمت آزادی و امنیت را که در فضای سیاسی و اجتماعی کشور وجود دارد را نمی دانند و بخشی از آن به دلیل بی توجهی مسئولان به تبیین گفتمان انقلاب اسلامی است. مردم ما به درستی خدمت و روشنگری شده اند، همانطور که در 40 سال گذشته پشت سر نظام و انقلاب ایستاده اند.

دردمند گفت: از مسئولینی که برای آزادی من زحمت کشیدند و مردمی که مرا مشمول دعای خیر خود کردند سپاسگزارم و برای کسانی که باعث تشویش آنها شده ام طلب مغفرت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید