روشهای نگهداری گیاهان تازه


این یک راه ساده و ارزان برای ذخیره آن گیاهان دیررس فصل است تا بتوانید در طول سال از آنها لذت ببرید. تنها چیزی که برای یادگیری نحوه نگهداری گیاهان تازه نیاز دارید ، گیاه مورد علاقه ، روغن زیتون ، سینی یخ و فریزر است.

زیبایی استفاده از گیاهان تازهگیاهان بخش شگفت انگیزی از غذاها هستند که از رژیم مدیترانه ای الهام گرفته اند. آنها راهی عالی برای افزودن طعم زیاد به مواد و غذاهای معمولی هستند. ما اغلب از آنها در انواع غذاها ، سس ها و سس ها استفاده می کنیم.

گیاهان همچنین کلید کاهش نیاز به نمک اضافی در بسیاری از دستور العمل ها با استفاده از گیاهان تازه برای طعم دادن به جای آن هستند.

کاهش ضایعات و هزینه های مواد غذایی

گیاهان تازه


ما خوش شانس هستیم که فضایی برای باغ سبزی در خانه داریم. بسیاری از افراد هستند که فضا یا توانایی داشتن باغ ندارند ، بنابراین باید برای خرید دستور العمل به خرید گیاهان متکی باشند.

گیاهان زیادی وجود دارند که ما آنها را رشد نمی دهیم ، فقط به این دلیل که از آنها به اندازه کافی برای نیاز به یک گیاه کامل استفاده نمی کنیم یا فقط به این دلیل که در باغ آنها اقبال نداشته ایم. من در مورد شما گشنیز صحبت می کنم!


با این حال ، من از اینکه آنها اغلب دور می ریزند ، متنفرم ، به ویژه هنگامی که شما مجبور به خرید یک عرشه کامل در یک زمان هستید. دستور العمل ها معمولاً 1/4 فنجان یا حتی 1 قاشق غذاخوری گیاه دارویی نیاز دارند ، بنابراین مگر اینکه وعده های غذایی خود را مانند رئیس برنامه ریزی کنید ، بقیه عرشه هدر می رود.

باغ ما نیز در حال حاضر مملو از مریم گلی ، نعناع ، رزماری و ریحان است ، اما هنگامی که هوا شروع به خنک شدن می کند ، گیاهان برای زمستان شروع به خواب زمستانی می کنند.

این راهی آسان برای ذخیره گیاهان تازه برای استفاده های بعدی است.

انجمادg گیاهان تازه در روغن

آیا می دانستید می توانید گیاهان را با انجماد آنها در روغن زیتون ذخیره کنید؟ این یک فرآیند ساده است که گیاهان منجمد را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در تمام طول سال از آنها استفاده کنید.

نحوه منجمد کردن گیاهان تازه

ما توصیه می کنیم که ابتدا با بریدن گیاهان تازه (آنها را برای یخ زدن جدا نگه دارید ، مگر اینکه بخواهید ترکیبات گیاهی تهیه کنید). از آنجا که ما به طور معمول با دستور العمل هایی که نیاز به گیاهان بسیار خرد شده دارند ، طبخ می کنیم ، اینگونه است که آنها را آماده کردیم.

هنگامی که گیاهان خرد شده را تهیه کردید ، کافی است حدود 1 قاشق غذاخوری از هر گیاه را در قسمت سینی یخ قرار دهید. حدود 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را بپوشانید ، به اندازه ای که تمام گیاهان را بپوشاند.

صرفه جویی گیاهان تازه با روغن زیتون

روی سینی یخ را بپوشانید و آن را در فریزر قرار دهید تا سفت شود. هنگامی که مکعب ها کاملاً یخ زدند ، می توانید آنها را برداشته و در یک ظرف قابل آب بندی قرار دهید و آنها را در فریزر ذخیره کنید. حتماً برچسب بزنید که در هر ظرف چه گیاهانی وجود دارد.

توجه – ما با آزمایش و خطا دریافتیم که همه گیاهان به خوبی منجمد نمی شوند. گیاهان نرم مانند شوید و جعفری همیشه مانند دیگران در برابر سرما مقاومت نمی کنند. گیاهان قوی تری مانند رزماری ، پونه کوهی ، مریم گلی و آویشن که ما موفقیت بیشتری در آنها کسب کرده ایم.

نحوه استفاده از گیاهان یخ زده

گیاهان منجمد شده در روغن زیتون

ما این مکعب های گیاهی منجمد را برای مواردی مانند:

 • مرغ ، ماهی ، استیک یا سبزیجات را کنار بگذارید
  • کافی است در حین سرخ کردن 1-2 مکعب را به تابه اضافه کنید
 • هنگام تهیه سس ماکارونی استفاده کنید
  • ریحان منجمد یا پونه کوهی در این مورد عالی است سس خانگی اسپاگتی دستور آشپزی
  • وقتی ماکارونی پخته شده ، گوجه فرنگی خشک شده ، زیتون خرد شده ، سیر و تکه های چیلی را برای یک غذای ماکارونی خوشمزه ترکیب می کنید ، 1-2 مکعب پونه کوهی یا ریحان منجمد را درون تابه بریزید.
 • برای افزودن به ماریناد برای مرغ ، ماهی یا سبزیجات
  • کافیست چند مکعب از سبزیجات یخ زده (رزماری و آویشن ترکیب فوق العاده ای هستند) ، کمی سیر ، یک لیمو لیمو و کمی مرغ خام را با هم مخلوط کرده و در یخچال قرار دهید تا سرخ شود. هنگام آماده شدن برای یک غذای خوش طعم ، کباب کنید ، بپزید یا سرخ کنید.
 • ساخت پستو
 • برای افزودن به سس سالاد خانگی
 • در سوپ و خورش استفاده کنید
 • هنگام تهیه مرغ برشته ، آن را در قابلمه فوری بریزید

از آنجا که گیاهان توسط قاشق ها منجمد می شوند ، می توانید قضاوت کنید که چقدر بر اساس طرز تهیه به دستور غذا اضافه کنید.

سایر روشهای عالی برای ذخیره گیاهان دارویی

روشهای بسیار عالی دیگری برای ذخیره و ذخیره آن گیاهان تازه وجود دارد. برخی از موارد مورد علاقه ما عبارتند از:

نحوه بستن پستو

مجموعه بزرگی از این را تهیه کنید پستو ریحان خانگی و سپس در فریزر قرار دهید.

قابلمه آب سبزیجات خانگی

گیاهان باقی مانده را به یک کیسه “ضایعات سبزیجات” در فریزر اضافه کنید تا یک غذای خوشمزه از این غذا درست شود آبگوشت سبزیجات خانگیبه

ما هرگز شخصاً سعی نکرده ایم گیاهان خود را خشک کنیم ، اما این راهنمای کامل خشک کردن گیاهان واقعاً دقیق به نظر می رسد و دنبال کردن آن آسان است.

گیاهان منجمد شده در روغن زیتون

گیاهان منجمد در روغن زیتون

یک ترفند ساده الهام گرفته از رژیم مدیترانه ای را برای تازه نگه داشتن گیاهان دارویی برای استفاده های بعدی به اشتراک بگذارید. اگر به دنبال کاهش ضایعات مواد غذایی هستید عالی است.

نویسنده برین مک داول ، RDN در متخصص تغذیه داخلی

 • 10-12
  قاشق سوپخوری
  گیاهان دلخواه ، خرد شده
  (به نکات زیر در مورد نکات مراجعه کنید)
 • 10-12
  قاشق سوپخوری
  روغن زیتون

 1. گیاهان مورد نظر را خرد کرده و حدود 1 قاشق غذاخوری گیاه را در محفظه سینی یخ قرار دهید

 2. هر قسمت را با 1-2 قاشق غذاخوری روغن زیتون بپوشانید ، به اندازه ای که کل گیاه را بپوشاند

 3. سینی یخ را بپوشانید و در فریزر قرار دهید تا سفت شود. مطمئن شوید که سینی یخ مسطح است

 4. هر مکعب را بردارید و در یک ظرف قابل آب بندی قرار دهید و در فریزر نگهداری کنید

 5. به یاد داشته باشید که نام هر گیاه را روی ظرف بنویسید تا بعداً بتوانید آن را تشخیص دهید

گیاهان نرم تری مانند جعفری و شوید خیلی خوب منجمد نمی شوند. گیاهان معطر مانند پونه کوهی ، آویشن ، مریم گلی و رزماری به خوبی کار می کنند.

با قرار دادن 1/2 قاشق غذاخوری از هر کدام در یک سینی یخ ، می توانید با ترکیبی از گیاهان (آویشن و رزماری انتخاب خوبی است) را تهیه کنید. فقط به یاد داشته باشید که علامت علف هرز را در هر محفظه علامت گذاری کنید تا بعداً به راحتی شناسایی شود.

(27 بار بازدید شده ، 1 بازدید امروز)

برچسب ها: بودجه ، کره ، گیاهان دارویی آخرین اصلاح: 7 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید