ساخت مستندی از شهدای سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک


ایسنا/ سیستان و بلوچستان رئیس سازمان فیلم ملی گفت: مستند شهدای شاخص استان سیستان و بلوچستان در آینده نزدیک با همت سازمان فیلم ملی در این استان ساخته می شود.

به گزارش ایسنا-خزایی، در جلسه هیات مدیره بنیاد توسعه فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان که در استان برگزار شد، گفت: 30 درصد از بودجه این مستند تامین می شود. توسط مرکز . برای توسعه سینمای مستند و تجربی.

خزاعی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تمدن دیرینه ای دارد و از ممتازهای کشور است، متأسفانه از نظر فرهنگی و سینمایی از این استان غافل شدیم، افزود: اینها نقاط برجسته این استان است که باید در عرصه سینما به آن توجه کنیم. و سینما

وی گفت: نباید همیشه سعی کنیم فیلم بلند بسازیم، اگر بخواهیم سیمای روستا را به لحاظ هویتی که در ذهن مردم داریم تغییر دهیم باید از کوچک و بزرگ همه ادارات شروع کنیم. نهادها و نهادها باید در سطح کلان با کمک فعالان فرهنگی دست به کار شده و اقدامات سازنده ای انجام دهند.

وی با اشاره به سیاست سازمان سینمایی کشور درباره فیلم های اقوام و هویت های بصری در استان های مختلف گفت: از تخریب هویت و قومیت یک منطقه جلوگیری می کنیم.

رئیس سازمان سینمایی کشور ادامه داد: فیلمی که دارای پروانه نمایش برای اقوام باشد برای اطلاع از موضوع و همکاری لازم با گروه فیلمبرداری به مدیرکل استان ارسال می شود.

وی در خصوص اعتراض فعالان فرهنگی عرصه رسانه و سینما به تصویر منفی و غیر واقعی سیستان و بلوچستان که در سینمای کشور مطرح می شود، گفت: اکثر استان ها. و این مستلزم آن است که در بستر آثار تصویری و سینمایی و فیلمسازی، پتانسیل ها و فرصت های استثنایی و پنهان شناسایی و دستکاری شود.

وی با اشاره به استفاده از فضای مجازی برای ارائه توانمندی های استان گفت: فضای مجازی باید فیلم، انیمیشن و فیلم کوتاه با جاذبه ها و دستاوردهای فرهنگی یا توسعه و زیرساخت های استان تولید و پخش کند.

خزاعی با بیان اینکه در حوزه تولید، فیلم کوتاه و مستند نسبت به سال گذشته بودجه ویژه ای برای سیستان و بلوچستان در نظر گرفته ایم، گفت: امسال 300 میلیون برای فیلم کوتاه در این استان اختصاص داده ایم که 100 بوده است. میلیون تومان در سال گذشته . بود.

وی ادامه داد: نگاهی به تولید فیلم کوتاه و مستند از نظر اشتغال زایی داشته باشیم و تولید هر فیلم کوتاه به استخدام 20 نفر کمک می کند.

وی از دیگر موارد مهم برای جذب سینماگران و هنرمندان مهم کشور و تشویق آنها به ساخت فیلم های مناسب با ظرفیت ناشناخته در استان، تشویق فیلمسازان و دعوت از کارگردانان برای بازدید از جاذبه ها و پتانسیل های استان را برشمرد.

رئیس سازمان سینمایی کشور همچنین افتتاحیه شب فیلم در سیستان و بلوچستان را فرصتی مهم برای جذب هنرمندان و کارگردانان و ایجاد روحیه هنری و فضای بانشاط در استان عنوان کرد.

وی در زمینه تولید فیلم، فیلمسازی و فیلم کوتاه گفت: هر چه بودجه در استان بیشتر شود، سازمان ملی فیلم استان بودجه بیشتری را تامین می کند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان سینمایی با توجه به سیاست های فرهنگی دولت سفرهای استانی خود را به مناطق فقیرنشین و فقیرنشین آغاز کرده و این استان مقصد سومین سفر است، گفت: برای اولین بار است که سینما در حوزه سینما ساخته می شود. سینما.» تخصصی در استان. «حضور و شنیدن دقیق مشکلات سازندگان و تصمیم گیری برای اجرای آن نیز در همین راستا خواهد بود.

وی توجه به حوزه هنری و همکاری با این حوزه را بسیار مهم دانست و گفت: فعالیت در عرصه هنر در راستای گفتمان انقلاب اسلامی است و هر چقدر هم این حوزه را تقویت کنیم. در گفتمان سازی بسیار موثر است».

وی همچنین درباره رشد و اهدای سینماها بیان کرد: در استان با ایجاد سینماهای با ظرفیت 60 نفر، 70 نفر و 80 نفر در این پروژه ها در شهرها و جاده های در حال ساخت مصوب می شوند.

وی همچنین تاکید کرد که ساخت سینما در شهرهای در حال ساخت باید تصویب شود.

وی افزود: قطعا با کار فرهنگی مناسب و جذاب می توان شور و نشاط را به مردم بازگرداند تا فشار روانی کمتری تحمل کنند.

در این دیدار رحمدل بامری معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به دو کلمه کلیدی تنگه احد و گنج پنهانی که رهبر معظم انقلاب برای استان ذکر کردند، افزود: در این راستا برنامه های ویژه با کیفیت خوب را پیدا کنید.

وی افزود: این استان دارای قابلیت ها و پتانسیل های ناشناخته بسیاری است که باید در سطح ملی با نگاه ویژه به سینما و تولید فیلم مورد توجه قرار گیرد.

همچنین مدیران و دست اندرکاران عرصه سینما، سینما و رسانه استان به بیان مشکلات خود در عرصه سینما و حوزه فعالیت پرداختند و خواستار رفع این معضلات و معضلات شدند.

همچنین حاضران در این جلسه با وجود استقبال و تمجید از مواضع سازمان سینمایی در کشور، از سازمان خواستار برخورد قاطع با عوامل و تهیه کنندگان فیلم توهین آمیز «عنکبوت مقدس» شدند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید