سجادی: ایران باید نقش مهمی در شورای المپیک آسیا ایفا کند


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حمید سجادی با تبریک حضور مدیرعامل شورای المپیک آسیایی و مدیر بازی های آسیایی در ایران گفت: امیدوارم این سفر. مثمر ثمر و البته نتایج خوبی برای ورزش است.» ایران باید در آسیا دنباله روی کند و برای ورزش آسیایی هم مثمر ثمر باشد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با حضور حسین المسلم و حیدر فرمان ادامه داد: انتظار دارم جلسات به خوبی برگزار شود و امیدوارم به زودی نتایج مثبت این جلسات مشخص شود. . وزارت ورزش و جوانان آماده همکاری است.

وی گفت: ما می خواهیم ایران در شورای المپیک آسیا نقش پررنگ تری داشته باشد و مایلیم نقش منطقه ای را برای ورزش ایران تعریف کنیم و بتوانیم ورزش های دولتی، محلی و محلی را در منطقه احیا کنیم. امیدوارم با همکاری مشترک بتوانیم مراکز محلی و محلی را برای توسعه ورزش راه اندازی کنیم.

دکتر سجادی با اشاره به فرصت های خوب ایرات برای توسعه ورزش های آبی گفت: سواحل مختلفی برای توسعه ورزش های آبی داریم و اینکه می توانیم ورزش شنا را گسترش دهیم. زیرساخت ها باید با همکاری شورای المپیک آسیا آماده شود.

وی گفت: موضوع شناسایی استعدادها در استخرها موضوع دیگری است که مورد علاقه ماست و باید در ایران پیشرفت کنیم و با همکاری فدراسیون شنا بحث توسعه شنا را مطرح کنیم.

دکتر سجادی افزود: وزارت ورزش و جوانان آمادگی دارد با کمک فدراسیون شنا در یکی از نقاط کشور کمپ ارتفاعی برای شناگران آسیایی راه اندازی کند.

همچنین در این نشست حسین مسلمان مدیرکل شورای المپیک آسیا با ابراز خوشحالی از حضور در ایران گفت: ورزش آسیایی به خوبی در حال رشد و توسعه است و یکی از با کیفیت ترین مسابقات را در جاکارتا برگزار کردیم.بازی های آسیایی و این برنامه را داشتیم که در چین اتفاق می افتد که به دلیل همه گیر شدن تاج، تصمیم گرفتیم مسابقات را یک سال به تعویق بیندازیم. این تعویق فرصت خوبی را برای طرفین ایجاد کرده است تا زمان بیشتری برای آماده شدن داشته باشند.

وی با اشاره به صحبت های دکتر سجادی در خصوص توسعه ورزش در منطقه گفت: با وزیر ورزش و جوانان ایران موافقم چرا که برخی از رشته ها مانند جودو و تکواندو در بازی های آسیایی به المپیک راه یافتند. ” رشته های دیگری مانند کبد و کریکت نیز وجود دارند که پتانسیل لازم برای حضور در المپیک را دارند.

حسین مسلم گفت: آمادگی داریم ورزش زورخنگ را در تمامی کشورهای آسیایی ارائه کنیم و زمینه را برای گسترش چشمگیر این ورزش با محوریت ایران در آسیا فراهم کنیم. سلامت مردم برای ما در شورای المپیک آسیا اولویت دارد و تنها برد و باخت ملاک نیست.

وی گفت: ما در شنا به برخی از کشورهای در حال توسعه مانند ایران این امتیاز را داده ایم که هر ساله یک یا دو شناگر توانمند بورسیه تحصیلی دریافت کنند و به مدت 4 سال زیر نظر بهترین مربیان آموزش ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید