سری بنیاد قسمت 5: مواد آلی


چرا بهتر است و چه زمانی می توانید معمولی را انتخاب کنید

چرا ارگانیک بهتر است؟

دلایل بسیار زیادی برای خرید محصولات ارگانیک وجود دارد که به سلامت انسان ، حیوانات و خود کره زمین مربوط می شود. این یک بحث طولانی و پیچیده است ، اما من آن را به اصلی ترین دلایلی که فکر می کنم شما را به خود جلب می کند و موافقم که ارزش تغییر دارد ، کاهش می دهم.

در حالی که امروز در مورد غذا صحبت می کنیم ، همه چیز واقعاً از زمین شروع می شود. زمینهای ارگانیک غنی از مواد مغذی هستند زیرا مزارع ارگانیک از شیوه های کشاورزی سنتی بیشتر از روشهای معمولی استفاده می کنند. مواردی مانند تناوب زراعی ، اجازه پوسیدگی محصول اضافی در خاک ، و استفاده مختلط از دامها ، همه راههایی است که با گذشت زمان خاک غنی می شود و مواد غذایی که در آن رشد می کند بیشتر مغذی است. مزارع معمولی اغلب تک کشت می کنند ، به این معنی که آنها فقط یک چیز را پرورش می دهند ، مانند ذرت یا فقط سویا. آنها همه چیز را برداشت می کنند و مازاد آن را برای مصارف دیگر بجای گذاشتن آن در خاک استفاده می کنند و بدون احشام یا سایر وسایل طبیعی برای بارور کردن خاک ، باید از کودهای مصنوعی استفاده کرد. این به طور کلی ترکیبی از نیتروژن ، فسفات و پتاسیم است – چیزهای اصلی مورد نیاز برای اطمینان از رشد گیاه – و هیچ چیز دیگری مانند آهن ، روی ، منیزیم و همه مواد مغذی حیاتی که انسان برای رشد نیاز دارد. با گذشت زمان خاک از این چیزها تهی می شود و بنابراین گیاهانی که در آنجا رشد می کنند از نظر مغذی کمتر هستند.

همچنین نگرانی های جدی در مورد اثرات باقی مانده آفت کش ها در بدن ما ، به ویژه بر روی کودکان وجود دارد. به گفته گروه کاری محیط زیست (EWG) ، “آفت کش های ارگانوفسفات با مسدود کردن استیل کولین استراز ، آنزیمی که از فعال شدن سلول های عصبی جلوگیری می کند ، به عملکرد سیستم عصبی آسیب می رساند. هنگامی که سلول های عصبی به طور مداوم فعال می شوند ، ممکن است مسمومیت حاد یا آسیب عصبی طولانی مدت رخ دهد. بسیاری از مطالعات اخیر نشان می دهد که حتی یک افسردگی جزئی از سیستم عصبی می تواند تأثیرات عمیقی بر رشد مغز در دوران بارداری و دوران کودکی داشته باشد. با ادامه مطالعات ، ارتباط سرطان با مواد شیمیایی مانند گلیفوسات ، موجود در آفت کش Roundup ، قطعی تر می شود و در برخی موارد منجر به نبردهای حقوقی گسترده می شود.

علاوه بر سلامتی ما ، سلامت کره زمین به ویژه اقیانوس نیز در خطر است. رواناب از آبهای زیرزمینی به رودخانه ها و نهرهایی که به اقیانوس سرازیر می شوند ، سمیت اقیانوس را در بسیاری از نقاط جهان افزایش داده است. قرار گرفتن طولانی مدت می تواند برای بسیاری از ماهیان سمی باشد و در میزان پایین زنده ماندن پستانداران بزرگتر اقیانوس مانند نهنگ های قاتل و فرزندان آنها به طرز چشمگیری نشان داده شده است.

من می دانم که همه اینها افسرده کننده به نظر می رسند ، اما شما می توانید با انتخاب خرید ارگانیک در هر زمان که می توانید و ارسال پیام به تولیدکنندگان معمولی که از محصولات کثیف آنها حمایت نمی کنید ، تغییر بزرگتری ایجاد کنید. من همچنین می دانم که حفظ شیوه زندگی کاملاً ارگانیک از نظر مالی دشوارتر است زیرا هزینه این محصولات هنوز بسیار بیشتر از انواع معمولی است. بنابراین تا زمانی که این تغییر در مقیاس بزرگتری اتفاق نیفتد ، دوستان ما در EWG با انجام برخی تکالیف خانه و پیدا کردن اینکه کدام محصولات دارای بالاترین میزان باقی مانده آفت کش ها هستند و کدامها رایگان یا به اندازه کافی پایین هستند ، به ما کمک می کنند تا با خیال راحت خریداری شوند. این Dirty Dozen نام دارد – چیزهایی که همیشه باید ارگانیک بخرید – و Clean Fifteen – چیزهایی که می توانید با خوشحالی آنها را معمولی خریداری کنید. لیست هر سال به روز می شود ، بنابراین برای دریافت لیست فعلی به ewg.org بروید.

دیدگاهتان را بنویسید