سری قند خون: در دوران بارداری برای داشتن قند خون متعادل غذا بخورید – Madeline Nutritionافزودن گوشت و سبزیجات غیر نشاسته ای اضافی به غذاهای ماکارونی شما همچنین می تواند به تعادل یک غذای معمولاً پر کربوهیدرات به نحوی که سطح قند خون شما را خوشحال می کند ، کمک کند. انتخاب بسته های کاهو (فکر کنید رومی یا چارت) به جای ساندویچ های سنتی می تواند مصرف کربوهیدرات های خالی را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر هوس برنج سفید نشاسته ای یا پوره سیب زمینی سفید می کنید ، سعی کنید برنج یا گل کلم را له کنید تا گزینه کم کربوهیدرات وجود داشته باشد.

و فیبر را فراموش نکنید! فیبر ، به ویژه فیبر محلول ، نقش مهمی در کند کردن جذب قند خون دارد. شامل چندین منبع غذایی کامل فیبر هم محلول (که در آب حل می شود ، مانند آجیل ، دانه ها ، لوبیا و عدس) و هم نامحلول (مانند دانه ها و پوست بسیاری از میوه ها و سبزیجات ، سبوس گندم و برنج قهوه ای) در رژیم غذایی شما (SOURCE)

این می تواند به سادگی افزایش وعده سبزیجات غیر نشاسته ای یا افزودن دانه های چیا یا کتان آسیاب شده به رژیم غذایی شما باشد.

به یاد داشته باشید: هنگامی که میزان فیبر خود را افزایش می دهید ، مقدار زیادی آب زیاد می نوشید.

بر غذاهای غنی از مواد مغذی و پر فیبر مانند آووکادو ، عدس ، دانه های چیا ، گل کلم و میوه هایی مانند تمشک و توت تمرکز کنید. اینها نه تنها فیبر بالایی دارند ، بلکه کربوهیدرات کمی نیز دارند.

غلات کامل به طور معمول حاوی مقداری فیبر هستند ، اما میزان کربوهیدرات آنها به طور تصاعدی بیشتر است و آنها بهترین انتخاب اول نیستند. در طول بارداری ، اگر نه بیشتر ، روزانه 30 گرم فیبر دریافت کنید. شما می توانید 5 گرم در یک قاشق غذاخوری دانه چیا و 7 گرم در نصف آووکادو دریافت کنید ، بنابراین این مقدار بسیار قابل انجام است.

اگر با برخی از سالم ترین نکات فیبر ، ناراحتی های گوارشی را تجربه می کنید ، این گزینه های فیبر کم FODMAP را امتحان کنید:

  • عدس کنسرو شده

  • دانههای چیا

  • تمشک

  • کینوا را خوب شستشو دهید

آزمایش کنید که چه چیزی برای بدن و قند خون شما بهتر عمل می کند. همانطور که قبلاً گفتم ، هر بدن هست ناهمسان و پاسخ می دهد در غیر این صورت به ناهمسان خوراکی ها.

دیدگاهتان را بنویسید