عوارض جانبی شگفت انگیز خوردن بیش از حد جعفری که نمی دانستید


جعفری سرشار از مواد مغذی است، از جمله 53 درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین C، 108 درصد از دوز روزانه ویتامین A و 547 درصد از مصرف توصیه شده روزانه ویتامین K، اما فواید آن به همین جا ختم نمی شود.

نتایج یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که ترکیبی در جعفری به نام “اپیژنین” می تواند ارتباطات عصبی را در مغز تقویت کند. این ترکیب ممکن است از حافظه، یادگیری و به طور بالقوه در برابر زوال شناختی محافظت کند.

علاوه بر این، طبق یک مطالعه در سال 2016، ماده دیگری در جعفری به نام لوتئولین ممکن است به جلوگیری از گسترش نوع خطرناک سرطان سینه به نام سرطان سینه سه گانه منفی کمک کند.

اگرچه جعفری معمولاً در صورت مصرف متعادل مضر نیست، اما مواقعی وجود دارد که خوردن بیش از حد جعفری می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. به عنوان مثال، مصرف مقادیر زیاد جعفری دارویی در دوران بارداری می تواند خطرناک باشد.

کارشناسان هشدار می دهند که مصرف مقادیر زیاد جعفری در ترکیب با گیاهان دیگر در سه ماهه اول بارداری ممکن است با نقایص مادرزادی احتمالی مرتبط باشد.

آنها همچنین خاطرنشان می کنند که مصرف مقادیر زیاد جعفری ممکن است بر افرادی که دارای شرایط سلامت خاصی هستند تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، به افراد مبتلا به بیماری کلیوی توصیه می شود از مصرف جعفری خودداری کنند، زیرا برخی از مواد شیمیایی موجود در این گیاه می تواند بیماری را بدتر کند.

علاوه بر این، افراد مبتلا به فشار خون باید به میزان مصرف جعفری توجه کنند. جعفری ممکن است باعث شود بدن سدیم را حفظ کند و در نتیجه سطح فشار خون را بالا ببرد. در مقابل، جعفری همچنین ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد و به طور بالقوه خطری برای افراد مبتلا به دیابت باشد.

همین اثر می تواند بر افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند نیز تأثیر بگذارد، بنابراین توصیه می شود افرادی که در آینده قرار است تحت عمل جراحی قرار گیرند، مصرف جعفری را 14 روز قبل از جراحی قطع کنند.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید