مربی ایرانی: حریفان تیم بسکتبال در بازی های اسلامی مشخص نیستند


رضا همگاپور در گفتگو با خبرنگار مهر، با یادآوری اینکه بسکتبال سه جانبه در هیچ یک از بازی های دولت اسلامی شرکت نکرده است، گفت: برای اولین بار است که در این بازی ها شرکت می کنیم در حالی که از سایر شرکت کنندگان اطلاعی نداریم. تیم ها و ما از حریفان خود اطلاعی نداریم.
وی با یادآوری اینکه تیم بسکتبال سه نفره مردان در مرحله مقدماتی بازی های کشورهای اسلامی با تیم های مالدیو، اوگاندا، گویان و موریتانی همگروه شد، خاطرنشان کرد: اطلاعات اندکی که از این تیم ها و بازیکنان آنها داریم از این تیم ها به دست آمده است. دانلود ویدیوهای بازی خود از یوتیوب. ما به آن دست یافتیم، علاوه بر این، شناخت دیگری از این تیم ها نداریم و این مشکل کار ما را سخت می کند.
سرمربی تیم بسکتبال 3 بر 3 مردان خاطرنشان کرد: به طور کلی حریفان ما و بسکتبالی که بازی می کنند برای ما ناآشنا هستند. بسکتبال 5 و 3 نفره ایران تجربه چندانی از رویارویی با تیم های آفریقایی و آمریکایی ندارد، اما اکنون باید اولین حضور خود در بازی های اسلامی را در شرایطی تجربه کنیم که حریفان از این قاره ها هستند.
همگاپور با بیان اینکه این مشکلات نباید باعث بی انگیزگی برای رسیدن به نتیجه شود، تصریح کرد: مصمم هستیم در اولین حضور بهترین نتیجه ممکن را ثبت کنیم اما اینکه از این به بعد بگوییم تا کجا پیش خواهیم رفت و به چه نتیجه ای می رسیم. اصلاً در برنامه تیم نیست. ما مسابقه به مسابقه پیش می رویم و روی مراحل و مسابقات آینده تمرکز نمی کنیم.

وی تاکید کرد: به این فکر می کنیم که بازی اول خود را چگونه سازماندهی کنیم و بعد فارغ از نتیجه، روی بازی دوم تمرکز می کنیم. به همین ترتیب، ما بر کار خود در بازی ها نظارت می کنیم. مسابقه به مسابقه و قدم به قدم پیش خواهیم رفت. نمی گوییم ما را در فینال خواهید دید اما قطعا تمام تلاش خود را می کنیم تا به این مرحله برسیم.
سرمربی تیم بسکتبال سه نفره گفت: در این رویداد در یک روز دو بازی انجام دادیم. صبح و در اولین دیدار با کویت دیدار داشتیم که برنده شدیم. در همان روز به کره جنوبی باختیم و سقوط کردیم. یکی از دلایل باخت در این بازی خستگی بازیکنان بود. ویزای آنها خیلی دیر صادر شد و به همین دلیل وقتی تیم به محل برگزاری مسابقات در سنگاپور رسید، فرصتی برای استراحت نبود و مجبور شدند به سرعت مسابقات خود را ترتیب دهند.
وی خاطرنشان کرد: از طرفی از هر گروه فقط یک تیم صعود کرد که ایران که یک باخت داشت حذف شد. البته در این مورد بحث هایی مطرح شد که در صورت امکان تعداد تیم های هر گروه به چهار تیم افزایش یابد و دو تیم صعود کنند. اینها مشکلاتی بود که در جام ملت های آسیا با آن مواجه بودیم اما در مجموع این دو بازی برای ما خیلی خوب بود و به تیم کمک کرد تا بهتر آماده شود.
هنگام پور در پاسخ به این سوال که شرایط تمرینی تیم بسکتبال سه نفره بعد از جام ملت های آسیا چگونه بود، گفت: تمرینات انفرادی و تیمی را دنبال می کردیم اما یک روز در میان مسابقات تدارکاتی برگزار می کردیم تا تیم را در شرایط خاص هجومی و دفاعی محک بزنیم. که به نظر من موثر بود.
سرمربی تیم بسکتبال سه نفره مردان در پایان گفت: شرایط کلی تیم خوب است. امیدوارم مسابقات خوبی را در قونیه برگزار کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید