مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد با داروی کشنده گوشتخوار ترانک


یک داروی گوشت خوار به نام زایلازین که عمدتاً در حیوانات استفاده می شود، در مصرف بیش از حد مواد مخدر یافت می شود. زایلازین که با نام ترانک شناخته می شود، عمدتاً در حیوانات بزرگ مانند اسب برای شل کردن عضلات استفاده می شود. مشخص شده است که این ماده مخدر با بیش از 91 درصد هروئین، کوکائین و سایر مواد مخدر خطرناک مرتبط است، بنابراین تعداد مصرف بیش از حد در ایالت های اطراف نیویورک افزایش می یابد.

دکتر وارون وهرا، که مدیر سم شناسی مرکز اطلاعات دارویی میشیگان است، پس از انجام یک مطالعه با تیم خود این موضوع را کشف کرد. این مطالعه نشان داد که این دارو در بیش از 200 کالبد شکافی وجود داشته است. دکتر ووهرا می گوید که این گزارش شامل داده های همه متخصصان پزشکی در سراسر کشور نمی شود. اما CDC گزارش می دهد که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد زایلازین از 107000 فراتر رفته است.

اثر اصلی زایلازین بر بدن انسان

مطالعات مختلف نشان داده است که این دارو به دلیل وجود هروئین در مصرف کنندگان، احساس بالایی در مصرف کنندگان ایجاد می کند و محل های تزریق با زخم ها و زخم هایی یافت شده است که هرگز بهبود نمی یابند، بلکه در سراسر بدن پخش می شوند و منجر به عفونت بافت نرم، استخوان می شوند. بیماری های مرتبط که منجر به قطع انگشتان دست، دست، پا، ساق پا، انگشتان پا و غیره می شود.

مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد به داروی کشنده گوشت خوار مرتبط است "ترانک"

مشخص شده است که داروی Xylazine یا Tranq سرعت جریان خون را در بدن انسان کاهش می دهد و در نتیجه مصرف کننده را بیهوش می کند. با کاهش جریان خون، توانایی بدن برای بهبود زخم ها و درد کاهش می یابد و عفونت های ناشی از زخم به نواحی اطراف سرایت می کند که به نوبه خود منجر به عفونت می شود. خبر تکان دهنده در مورد این دارو این است که بافت های مخدر در محلی که دارو تزریق می شود تشکیل نمی شود، بلکه در همه جای بدن انسان یافت می شود. و بسیاری از کاربران تجربه کردند درد مزمن در مناطقی که دارو اصلاً تزریق نشده است.

زایلازین برای استفاده در بدن انسان توسط متخصصان بهداشت محدود شده است، حتی اگر یک ماده افیونی نباشد. اما پزشکان معمولاً هنگامی که بیماران با مصرف بیش از حد این داروها به آنها مراجعه می کنند گیج می شوند زیرا توسط تحقیقات تشخیص داده نمی شود. و پزشکان برای بازگرداندن افرادی که بیش از حد زایلازین مصرف کرده‌اند به حالت عادی مشکل دارند، همانطور که در مورد مصرف بیش از حد مواد افیونی وجود دارد.

سام برنان، زن 28 ساله ای که به طور مکرر از این دارو استفاده می کند، می گوید که زایلازین تمام پوست او را می خورد. او این را می گوید زیرا باعث آسیب گسترده به پوست، ایجاد عفونت و زخم در سراسر بدن می شود.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵بازارهای غیرقانونی مواد مخدر به داروهای قدرتمند دسترسی پیدا می کنند

🔵داروهای آرام بخش برای حیوانات که باعث افزایش بیش از حد کشنده دارو می شود

نمودار مصرف کنندگان مواد مخدر به اوج خود رسید

مطالعه ای که در مورد وابستگی به مواد مخدر و الکل انجام شد نشان داد که درصد مصرف کنندگان زایلازین که منجر به مصرف بیش از حد کشنده در سال 2015 شد 0.36٪ بود و تا سال 2020 این درصد از 6.7 فراتر رفت که در مقایسه با سایر اعتیادها نرخ بسیار بالایی است.

با در نظر گرفتن میزان مصرف کنندگان مواد افیونی و مصرف بیش از حد کشنده آنها، بین سال های 2010 تا 2015 این میزان 2 درصد بود که در سال 2019 به 31 درصد رسید.

علاوه بر این، کشور با افزایش تکان دهنده میزان مرگ و میر ناشی از عفونت های پوستی ناشی از زخم های التیام نیافته، بیماری های مربوط به استخوان و افراد بد شکل به دلیل قطع انگشتان دست، انگشتان پا، پاها، دست ها و غیره در نتیجه مصرف بیش از حد دارو مواجه است. زایلازین

میزان عفونت های پوستی ناشی از مصرف این دارو رو به افزایش است زیرا مصرف کنندگان برای تسکین درد ناشی از زخم به داخل زخم تزریق می کنند، زیرا این داروی خطرناک مسکن است و اثر تسکین دهنده ای در مصرف کنندگان ایجاد می کند.

منابع:

🔵ساینس دایرکت (n.d.) زایلازین (موجود در): https://www.sciencedirect.com/topics/biochemistry-genetics-and-molecular-biology/xylazine

🔵مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (دوم) یادداشت هایی از این زمینه: تشخیص زایلازین و مشارکت در مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر – ایالات متحده، 2019. (موجود در): https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm7037a4.htm

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید