مشخصات، استفاده و عوارض قرص ویاگرا یا سیلدنافیل – اوستا کارتن• سرگیجه و سردرد

قرمزی یا ناراحتی معده

تغییرات بینایی مانند افزایش حساسیت به نور، تاری دید یا مشکل در تشخیص رنگ های آبی و سبز

• اگر مشکلات قلبی دارید و هر یک از این عوارض جانبی جدی را در حین مقاربت تجربه کردید، فوراً به پزشک مراجعه کنید: سرگیجه شدید، غش، درد قفسه سینه / فک / بازوی چپ، حالت تهوع.

به ندرت، از دست دادن ناگهانی بینایی، از جمله کوری دائمی، در یک یا هر دو چشم (NAION) ممکن است رخ دهد. اگر بیماری قلبی، دیابت، کلسترول بالا، سایر مشکلات چشمی، فشار خون بالا دارید، اگر بالای 50 سال دارید یا سیگار می کشید، احتمال ابتلا به NAION کمی بیشتر است.

به ندرت، از دست دادن ناگهانی یا کاهش شنوایی، گاهی اوقات با وزوز گوش و سرگیجه همراه است

واکنش های آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم یک واکنش آلرژیک جدی، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به ویژه در صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید، مشکل در تنفس، فورا به پزشک مراجعه کنید.

از سیلدنافیل با هیچ یک از موارد زیر استفاده نکنید: برخی از داروهای مورد استفاده برای درمان درد قفسه سینه / آنژین (نیترات ها مانند نیتروگلیسیرین، ایزوسورباید)، داروهای سرگرمی به نام «پوپر»، حاوی نیترات آمیل، نیتریت آمیل یا بوتیل نیتریت.

اگر همچنین از داروهای مسدودکننده آلفا (مانند دوکسازوسین، تامسولوسین) برای درمان بزرگی پروستات / BPH یا فشار خون بالا استفاده می‌کنید، فشار خون شما ممکن است خیلی پایین باشد که ممکن است منجر به سرگیجه یا تشنج شود. پزشک شما ممکن است درمان را با دوز کمتر سیلدنافیل شروع کند تا خطر ابتلا به فشار خون پایین را به حداقل برساند.

نکته: در صورت مشاهده هر یک از این علائم، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

محتوای پیشنهادیدسته: اطلاعات دارویی کاربردهای شربت برومهگزین مشخصات برم هگزین • نام دارو: برم هگزین…

دیدگاهتان را بنویسید