ممنوعیت استفاده از برقع در استخرهای عمومی توسط دادگاه فرانسوی تایید شد. جزئیات تحقیق


استفاده از استخرهای شنای عمومی تابع دستورالعمل های خاصی است که در سراسر جهان ایجاد شده است. همه چیز را می توان با قوانین یا قوانین تنظیم کرد و اخیراً چنین موضوعی در فرانسه توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

ممنوعیت ورود برقع در استخرهای عمومی

منطقه Auvergne-Rhône-Alpes در جنوب شرقی فرانسه شامل شهر گرنوبل است. این شهر به خاطر موزه ها، ورزش های زمستانی و دیگر جاذبه هایش مشهور است و در دامنه کوه های بین رودخانه های دراک و ایسر قرار دارد. استخرهای عمومی متعدد (سرپوشیده و روباز) با امکانات رفاهی درجه یک یکی از جاذبه های اصلی ارائه شده توسط شهر گرنوبل است.

ممنوعیت استفاده از برقع در استخرهای عمومی توسط دادگاه فرانسوی تایید شد

ممنوعیت استفاده از برقع در استخرهای عمومی گرنوبل روز سه شنبه توسط دادگاه عالی اداری فرانسه تایید شد. استخرهای شنا اغلب دارای کد لباس هستند، اما پس از موجی از شکایت از سوی زنان مسلمان در این منطقه، شهر ماه گذشته قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن برقع در استخرهای عمومی شهر مجاز است. مایو زنان مسلمان «بورکینی» نوعی مایو است که بدن و موهایشان را می پوشاند.

در اواسط ماه مه، شورای شهر جنوب شرقی به تصویب قوانین جدیدی که اجازه استفاده از انواع لباس شنا، از جمله برقع را می دهد، رای داد. با این حال، پس از اینکه دادگاه اداری منطقه ای دستور تعلیق این سیاست را صادر کرد، گرنوبل به این تصمیم اعتراض کرد که منجر به تصمیم دادگاه فرانسه شد که روز سه شنبه صادر شد.

روز سه‌شنبه، دادگاهی با مخالفت دولت با این اقدام، که بحث تفرقه‌انگیز ملت را در مورد اسلام دوباره برانگیخت، درخواست اجازه دادن برقع در استخرهای شهرداری گرنوبل را رد کرد. منتقدان این وضعیت بحث برانگیز در فرانسه را نشانه ای از “اسلامی شدن خزنده” می دانند.

روز سه‌شنبه، شورای ایالتی تصمیم گرفت که استثنائات قانونی خاص اعمال شده در مورد الزامات مذهبی بر عملکرد خدمات عمومی تأثیر بگذارد. آنها هم ادعا می کنند اجازه می دهند بورکینافاسو با این نتیجه‌گیری که بی‌طرفی خدمات عمومی برقرار شده است، حق رفتار منصفانه مشتریان را به خطر می‌اندازد. دادگاه تا آنجا پیش رفت که گفت که حمایت گرنوبل از برقع به برخی از شناگران این امکان را می دهد که “استانداردهای بهداشت و ایمنی” را نادیده بگیرند.

بیکینی های بورکینی که هر قسمت از بدن را به جز بازوها، صورت و پاها می پوشانند، سال هاست که محل بحث و جدل بوده است. این سازمان که مخالفت کرد، گفت که کد لباس ناقض سکولاریسم دولت فرانسه است و پیشنهاد کرد که همه فعالیت های مذهبی در اماکن عمومی و اجتماعات ممنوع شود. با این حال، چندین زن مسلمان با این محدودیت مخالفت کردند و استدلال کردند که این محدودیت به طور غیرمنصفانه ای علیه ایمان و بدن آنها به دلیل تصورات نادرست دیرینه درباره اسلام مورد هدف قرار گرفته است.

به دلیل محدودیت های شدید در نمایش دیدگاه های مذهبی، زنان مسلمان در فرانسه از لحاظ تاریخی برای به دست آوردن امکانات عمومی با مشکلاتی مواجه بوده اند. کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر گروه های حقوق بشر از این ممنوعیت ها تا حدی به این دلیل انتقاد کرده اند.

جرالد دارونین وزیر کشور فرانسه در توییتی این تصمیم را “پیروزی قانون جدایی، سکولاریسم و ​​فراتر از آن، برای کل جمهوری” توصیف کرد. به گفته مقامات، مقررات فرانسه در مورد لباس شنا در استخرهای عمومی بسیار سخت است تا اطمینان حاصل شود که شناگران تجربه سکولار و بهداشتی دارند. در بیشتر شهرها، شنا بدون کلاه در استخرهای عمومی و همچنین مایوهای گشاد و لباس های گشاد ممنوع بود.

بیشتر بخوانید:

هیلی بیبر برای نقض علامت تجاری پس از انتشار Rhode شکایت کرد!

جسیکا سیمپسون در پست افتخاری روز پدرش لباس شنا پوشید!

«Break My Soul» بیانسه در خط مقدم است

آخرین انتشارات از Powdersville Post (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید