من مدیرعامل جدید توییتر هستم


دیجیاتو نوشت: ایلان ماسک که ریاست چهار شرکت دیگر را بر عهده دارد، در پرونده ای در کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که او مدیرعامل توییتر است.

اگرچه ایلان ماسک روز یکشنبه توییت کرد که نمی‌داند مدیرعامل توییتر کیست، اما اکنون اسنادی که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت شده نشان می‌دهد که او حداقل در حال حاضر در راس این شبکه اجتماعی قرار دارد.

ایلان ماسک پس از خرید توییتر به سرعت کنترل شرکت را در دست گرفت و مدیران ارشد آن را اخراج کرد. در همین پرونده در سازمان بورس و اوراق بهادار آمده است: «افراد زیر که قبل از خرید این شرکت از مدیران توییتر بودند، دیگر رهبری توییتر را ندارند: «برت تیلور»، «پاراگ آگراوال»، «عمید کردستانی». “، “دیوید روزنبلات”.، “مارتا لین فاکس”، “پاتریک پیچت”، “ایگان دوربان”، “فی-فای لی” و “میمی آل مایو”.

وی همچنین اعضای هیات مدیره را برکنار کرد و خود را به عنوان تنها عضو آن هیات معرفی کرد. البته ماسک می گوید که انحلال هیات مدیره تنها یک راه حل موقت است و انتظار می رود افراد دیگری در آینده این وظیفه را بر عهده بگیرند.

مدیر عامل توییتر مشغول ایجاد تغییرات است

ثروتمندترین مرد جهان به همراه گروه کوچکی از مهندسان تسلا مشغول ایجاد تغییرات بزرگ و کوچک در توییتر بوده اند. این شبکه اجتماعی اکنون بخش Explore را به کسانی که وارد نشده اند نشان می دهد. و طبق گزارش‌ها، احراز هویت چک آبی احتمالاً بخشی از سرویس جدید آبی ۲۰ دلاری توییتر خواهد شد.

لازم به ذکر است که در کنار ایلان ماسک، چند نفر دیگر از جمله جک دورسی، بنیانگذار این شبکه اجتماعی همچنان از مالکان این شرکت محسوب می شوند. علاوه بر او، شرکت هلدینگ پادشاهی عربستان سعودی و شاهزاده ولید بن طلال دیگر نهادهایی هستند که مالک توییتر جدید هستند. حضور طلال به تنهایی باعث شد تا سناتور کریس مورفی از کمیته سرمایه گذاری خارجی ایالات متحده بخواهد که این معامله را از منظر امنیت ملی بررسی کند.

تعدادی از کارمندان توییتر به رویترز گفتند که مکالمات بسیار محدودی با ماسک یا سایر مدیران جدید داشته اند و از شنیده ها برای استنباط درباره آنچه در شرکت می گذرد استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید