مهمترین دستاورد انقلاب هویت بخشی به دانشگاه ها و ملت ایران بود


به گزارش خبرگزاری مهر، آئین آغاز سال تحصیلی جدید دانشجویان دانشگاه امام حسین (ع) با حضور دانشجویان این دانشگاه و حجت الاسلام عاملی دبیر شورای انقلاب فرهنگی، سردار حسنی آهنگر رئیس این دانشگاه، خجت‌الاسلام پاکیزه، نماینده ولی قانونی دانشگاه و دیگر مسئولان برگزار شد.
در این مراسم سردار محمدرضا حسنی آهنگر رئیس این دانشگاه گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی هویت بخشی به دانشگاه ها، مراکز علمی و ملت ایران بود. که بتوانیم کارهای بزرگ انجام دهیم. اما ابتدا دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی باید مشکل و وظیفه خود را بدانند تا بتوانند در ماموریت و وظیفه محوله ایفای نقش کنند.
وی به هدف بزرگ ائمه انقلاب که تسلط اسلام بر جهان است اشاره کرد و ادامه داد: دستیابی به این نوع جامعه که هدف والای انقلاب اسلامی است، با ایجاد یک جامعه محقق می شود. تمدن نوین اسلامی جامعه ای که در آن علم، ثروت، عزت، اقتدار، ایستادگی در برابر نظام مسلط و دفاع از حقوق مستضعفان به تصویر کشیده شده است.
حسنی آهنگر به نقش دانشگاه امام حسین (ع) در تحقق تمدن نوین اسلامی پرداخت و گفت: فرامین و خواسته های ائمه انقلاب اسلامی باید توسط دانشگاه ها محقق شود که این امر یک رویداد تحول علمی و کمال معنوی برای رسیدن به دانشگاه سطح اسلامی.
وی افزود: دانشگاه انقلاب اسلامی تراز قلب تپنده تمدن نوین اسلامی است و برای رسیدن ملت ایران به مرحله دوم انقلاب نیازمند نقشه راه است که توصیه مقام معظم رهبری در این بیانیه این است که موضوع علم و پژوهش است که در آن نقش دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و حوزه های علمیه بار دیگر مورد تاکید قرار می گیرد.
رئیس دانشگاه امام حسین (ع) افزود: هر تمدنی که ایجاد شود نیازمند دو وظیفه است که عبارتند از: 1- تربیت سرمایه انسانی و انسان متمدن 2- تولید فکر، دانش و فناوری که بتواند ما را در حل مشکلات انقلاب اسلامی یاری کند. کمک. از این رو دانشگاه اسلامی تراز می تواند افرادی را تربیت کند که مدیر و خدمتگزار باشند و همچنین دانشمندانی تربیت کند که بتوانند تفکر و نظریه پردازی کنند و فناوری های نرم و سخت را ایجاد کنند.
وی به نکته مهمی اشاره کرد و گفت: ابتدا باید موانعی را که دشمن بر سر راه ما قرار می دهد بشماریم و مواضع دشمن را بشناسیم تا این موانع را ایجاد کنیم و نقشه های آنها را بشناسیم و برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم. و ما از اول انقلاب این آسیب را داریم و موانع زیادی از جمله کودتای نقاب، 8 سال دفاع مقدس، محوطه دانشگاه، شورش سال 88، اغتشاشات بنزین در سال 1377 و اغتشاشات اخیر را پشت سر گذاشتیم و بسیاری از آنها را از دست دادیم. شهدا از جمله 17 هزار شهید تقدیم ترور انقلاب کرده ایم.
حسنی آهنگر ادامه داد: همه اینها موانعی است که قرارگاه دشمن در نظر گرفته تا ایران قدرتمند و نمونه جامعه متمدن و تمدن ساز و پرچمدار جبهه حق شکل نگیرد. اما هر بار که این موانع را برطرف می‌کنیم، علاوه بر آموزش‌های لازم، قوی‌تر می‌شویم و به نقاط ضعف خود بیشتر واقف می‌شویم.
سردار حسنی آهنگر در خصوص فتنه های اخیری که دشمن با جنگی ترکیبی، همه جانبه و هوشمندانه آغاز کرد، تصریح کرد: اما دشمن با کمک همه رسانه ها، سرمایه داران و صهیونیست های جهان با کمک مرتجعین و معاندین. منطقه و پیاده نظام های داخلی به صحنه آمدند، به یاری خدا بر این نقشه دشمن فائق خواهیم آمد.
سردار حسنی آهنگر بالاخره گفت: مهم ترین نقشه و نقشه دشمن در دانشگاه ها دو چیز است. اول هویت زدایی و پوشاندن هویت انقلاب اسلامی و دوم آرمان زدایی است و چون این انقلاب نقطه شروع انقلاب حضرت حجت (عج) است، نباید دست از این انقلاب برداریم. آرمان ها مطمئناً در آینده با موانع بزرگتر و مهمتری روبرو خواهیم شد، اما از آنجایی که آرمان و هدف ما بسیار بزرگ و ارزشمند است، باید همیشه آماده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید