میلیون ها آمریکایی در نتیجه کووید طولانی مدت از کار افتاده اند


همه گیری کووید 19 نشان دهنده تاریک ترین سمت تاریخ است. ایالات متحده آمریکا یکی از کشورهایی بود که بیشترین تعداد موارد مثبت و مرگ و میر را داشت. برخی از افراد پس از مبارزه موفقیت آمیز با کووید-19 بهبود یافته اند. اما تأثیر کووید 19 هنوز هم می تواند بر سلامت روحی و جسمی همه بیماران مبتلا حتی مدت ها پس از بهبودی احساس شود.

داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در ایالات متحده جمع آوری شد. این ارزیابی گزارش می دهد که از 24 میلیون بزرگسال در کشور که از نوع شدید یا خفیف کووید-19 رنج می برند، حدود 89 درصد به طور معمول نوعی ناتوانی را تجربه کرده اند.

اختلال با اختلالات فیزیکی و اختلالات عصبی مرتبط است. همه این اختلالات در حال حاضر مانعی برای انجام فعالیت های روزمره هستند. همه اینها اثرات طولانی مدت کووید-19 بر بدن و سلامت روان انسان را نشان می دهد.

جزئیات چیست؟

این نظرسنجی بین 14 سپتامبر 2020 تا 23 سپتامبر 2022 انجام شد. بر اساس این نظرسنجی، داده ها در مورد همه بیماران مبتلا به کووید-19 جمع آوری شد. ارزیابی وضعیت بدن قبل و بعد از مواجهه با کووید-19 به درستی ثبت شد. حدود 25 درصد از این افراد در انجام برخی فعالیت های اساسی دچار مشکل بودند. آنها حتی نتوانستند نمودار عاملی را به درستی دریافت کنند.

میلیون ها آمریکایی در نتیجه کووید طولانی مدت از کار افتاده اند

نه تنها این، بلکه در تشخیص ناتوانی هایی مانند از دست دادن حافظه و فراموشی، این درصد به 50 می رسد. سایر مشکلات جسمانی که افراد حتی پس از بهبودی و واکسیناسیون موفق از آن رنج می برند عبارتند از تنگی نفس و مشکل در فعالیت بدنی. خسته و به دنبال آن خستگی مزمن یکی دیگر از آسیب های رایجی که افراد تجربه می کنند مربوط به ظرفیت شناختی است.

انسان ها هنگام استفاده از ذهن خود برای درک و پردازش مفاهیم با محدودیت هایی محدود می شوند. همچنین، مردم پس از فروکش کردن امواج کووید-19، علائم آلزایمر و زوال عقل را به تعداد زیادی گزارش می کنند. به رسمیت شناختن این ناتوانی ها موسسات بروکینگز در کشور ایالات متحده آمریکا را مجبور کرده است تا کووید-19 را به عنوان معلولیت طبقه بندی کند.

تأثیر

تأثیر این ناتوانی‌ها را می‌توان به راحتی بر روی ماتریس اشتغال پس از COVID-19 احساس کرد. در مجموع 4 میلیون نفر در کشور شغل خود را از دست داده اند.

دلیل آن راندمان کاری گزارش شده پس از بهبودی از کووید-19 بود. در حال حاضر هیچ گونه مزایای اجتماعی برای این نوع معلولیت وجود ندارد. در نتیجه، حفظ مشاغلی که اختلالات خفیف را نشان می دهند برای کارکنان موجود دشوار است.

اطلاعات بیشتر از Powdersville Post:

🔵علائم طولانی مدت کووید ممکن است به دلیل آسیب عصبی باشد

🔵به نظر می رسد واکسن ها در برابر کووید طولانی مدت موثر هستند!

جایگاه نهادهای بین المللی چیست؟

مجمع جهانی اقتصاد و سازمان بهداشت جهانی در حال همکاری برای مقابله با این مشکل هستند. پلتفرمی برای شکل دادن به امکانات مراقبت های بهداشتی ایجاد شده است تا شناسایی معلولیت در مقیاس وسیع انجام شود.

یک دستگاه واکسیناسیون جهانی نیز در حال پیاده سازی است که می تواند بیش از یک میلیارد واکسن را برای بهبودی سریعتر به افراد مبتلا تحویل دهد. دولت همچنین در حال توسعه مراکز سلامتی برای همه افرادی است که با این یا آن نوع ناتوانی مواجه شده اند. این امر به درمان مناسب و به موقع کمک می کند تا این ناتوانی به ناتوانی طولانی مدت و مادام العمر تبدیل نشود.

نتیجه

می توان نتیجه گرفت که تأثیر کووید-19 هنوز از بین نرفته است و همچنان بر بسیاری از افراد تأثیر می گذارد. تنها با کمک راه‌حل‌ها و امکانات جمعی دولت می‌توان از همه این عوامل جلوگیری کرد و امکانات درمانی بهتری را توزیع کرد. این اولین قدم به سوی فردایی سالم خواهد بود که کاملاً از این عوارض جانبی خالی خواهد بود.

منابع:

🔵ساینس دایرکت (n.d.) اثرات بلند مدت COVID-19 (موجود در): https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0025619622000040

🔵کتابخانه ملی پزشکی (دوم) کووید طولانی: یک مرور کلی (موجود در): https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8056514/

پست های اخیر نیکی اتکیسون (همه را ببین)دیدگاهتان را بنویسید