نان تست با بیکن ، تخم مرغ و آووکادو


دستور غذا از جردانا هارت ihartnutrition.com | سبک و عکاسی توسط زیتون و انبه

این دستور نان تست آووکادو که حاوی پروتئین ، چربی های سالم ، کربوهیدراتهای انرژی زا و یک وعده سبزیجات فراوان است ، برای یک صبحانه سریع یا برای مهمان کردن دفعه بعد که صبحانه می خورید بسیار عالی است. این قطعه کوچک از بهشت ​​که توسط Jordana Hart در ihartnutrition.com ایجاد شده است ، به شما انگیزه می دهد تا روز را شروع کرده و بلند شوید و آن را انجام دهید.

1 تکه نان سبوس دار جوانه زده یا خمیر ترش مورد علاقه شما
½ آووکادو ، له شده
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 برای تهیه پیاز قرمز ترشی ، پیاز خرد شده را به یک شیشه شیشه ای اضافه کنید و با سرکه ، آب داغ ، شکر نارگیل و ½ قاشق چایخوری نمک دریا بپوشانید. پیاز را با چنگال آغشته کنید تا در مخلوط پوشانده شود. کنار بگذارید. توصیه: پیاز قرمز ترشی زمانی بهتر است که حداقل 30 دقیقه ترشی شود ، بنابراین در نظر داشته باشید که شب قبل آن را تهیه کرده و یک شب در یخچال بگذارید.

2 تخم مرغ ها را در قابلمه ای با آب بریزید و آب را به جوش بیاورید. وقتی به جوش آمد ، حرارت را خاموش کنید ، اما قابلمه را به مدت 6 دقیقه روی عنصر نگه دارید. پس از گذشت زمان ، بلافاصله تخلیه کنید و تخم مرغ ها را در حمام یخ (کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. اجازه دهید تخم مرغ ها به مدت 5 دقیقه خنک شوند ، سپس آنها را جدا کرده و پوست بگیرید. توصیه: اگر تخم مرغ های نرم نرم را ترجیح می دهید ، به جای آن 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حین ، چند تکه بیکن بوقلمون را روی حرارت متوسط ​​زیاد تفت دهید تا از دو طرف طلایی یا ترد شود.

4 نیمی از آووکادو را در یک کاسه بریزید و با چنگال له کنید.

5 نان را تست کرده و با پوره آووکادو تزیین کنید. نمک دریا را کمی له کنید. بقیه مواد را به ترتیب زیر ترتیب دهید: پیاز ترشی ، بیکن بوقلمون ، تخم مرغ نرم (نصف شده).

6 برای طعم دادن با راکت ، تکه های چیلی ، نمک و فلفل کامل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید